Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon ciki, ha én nem tudok...

Nagyon ciki, ha én nem tudok ömlengeni más gyermekéért?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem, hogy ha megyünk a gyermekemmel valahova és találkozunk szintén gyermekes ismerősökkel,ők állandóan ajnározzák a fiamat,gügyögnek neki,agyon dicsérik,stb (NEM FELVÁGÁSBÓL ÍRTAM EZEKET LE!).Én is természetesen örülök a mások gyerkőcének és jó szóval illetem,de bizonyos kereteken belül.Nem szeretném ha ez ki lenne sarkítva,de én valahogy nem tudok olyan "lelkes" lenni a másik babájával.

Úgy vagyok vele,hogy ez már olyan privát dolog,nem kell a másik gyermekének a "szájába mászni" és agyon ajnározni,azt nyilván megteszik otthon a szülők,rokonok.

Ez elfogadható hozzáállás?

Ismételten hangsúlyozom,hogy nem pökhendiségből és nemtörődömségből vagyok ezzel így,csak nekem ez már túl sok.

Nem akarom,hogy azt higgyék az ismerősök,barátok,hogy nem érdekel az ő gyermekük,mert nem így van.Szeretem őket,de nem tudok olyan lelkes lenni más gyermekével,mint a sajátommal.


2012. szept. 27. 20:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%

Teljes mértékben. Nincs idegesítőbb mikor a "büszke" anyukák az olyan ostoba kérdésekkel próbálnak kérkedni a gyerekük puszta létezésével mint a "vajon bal vagy jobb kezes a gyerekem" és tsai.


Utcán dettó. Teljesen normális dolog, a más gyerekét miért is kéne túlzóan ajnározni.

2012. szept. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne ciki?Én se tudom más gyerekét agyon ajnározni.Persze szólok hozzá,beszélek neki pár szót de ennyi.Szerintem nem is kell egy idegen gyereket agyon dicsérgetni.
2012. szept. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
33%
Sztem is teljesen normális.Mindenkinek a saját gyereke a legszebb,és én nem is várom el hogy agyon dicsérjék a kisfiam,anélkül is tudom hogy tökéletes:-)))Én sem ajnározom más gyerekét,van annak anyja meg apja,nagyszülei ajnározzák azok...
2012. szept. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén megleptetek a válaszaitokkal. De jó értelemben. :)

Én azt hittem már velem van a "baj".

Csak olyan fura,hogy ez más anyukának természetesnek hat,hogy ezt "kell" csinálni reflex szerűen ha gyerek közelébe kerül (tök mindegy kinek a gyereke),én meg annyira nem vagyok ilyen.Már várom,hogy mikor vágja valamelyik a fejemhez...de lehet mi lakunk rossz helyen.

Én sem várom el ezt;sőt!

Oké,jegyezzük meg,hogy sokat nőtt,milyen szépen jár,stb....de nem kellene átesni a ló túloldalára.

Nagyon köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

2012. szept. 27. 21:22
 5/15 anonim ***** válasza:
44%
én absolult nem tudok mások gyerekével mit kezdeni.
2012. szept. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem ,nem baj.Én sem lelkesedtem soha más gyermekéért ha valaki olyannal találkozok mondom neki hogy jaj de aranyos/ügyes és ennyi.Egyszerűen nem tudok ettől többet mondani más gyerekére,én sem várom el hogy ajnározzák az enyémet.Amúgy is mindenkinek(legalábbis nekem biztosan)a sajátom a leg-leg leg:)
2012. szept. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Húúh,de ismerős:) nekem az is sokszor kellemetlen már,h mások mennyire ömlengenek a gyerekemről(komolyan mondom,én nem tudnék annyit nyáladzani/bocsi a szóhasználatért/ a sajátomra sem,mint néhány ismerősöm)

Én olyan "belül büszke" vagyok,persze a gyereket dicsérem,de nem másoknak fényezem,h ezt is meg azt is ,meg így is meg úgy is..

Szóval ciki vagy nem ciki,én sem tudok ömlengeni,hiszen mint írtam én a sajátomról sem tudok...

Ez van...változtatni nem tudok:)

2012. szept. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nálunk inkább az idősebb generáció az, aki "ömleng". A nagymama-korúak. (Budapest, kertváros.) Ők viszont nyakló nélkül, néha alig tudok tőlük haladni a babakocsival. :)

Én sem vagyok az az ajnározó típus egyébként, viszont mivel nálunk nagyon összetartó a kisgyerekes közösség (kb. 20 gyerek + a szüleik napi szinten találkoznak, együtt biciklizünk, nyáron grillezünk, télen "Mikulás-partyzunk" stb.), így mi is szoktuk dicsérni egymás lurkóit, főleg a piciket. Persze csak a jó ízlés határain belül, és nem udvariasságból, hanem mert tényleg szeretjük egymás kölkeit! ;)

2012. szept. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én is ugyanilyen vagyok és mindig kellemetlenül érzem magam hogy nem jönnek a számra ezek a semmiségek amik más ismerőseimnek meg igen hogy jaj és milyen az ovi meg jaj de aranyos jár már mikor indult el vagy hogy viseli az időt meg mindenféle ilyesmi. Amiből a másik anyuka mindig azt érzi hogy hú de érdekli a másikat a gyereke...

És tényleg a legtöbb gyerekes barátnőm ilyen hogy így zsigerből jönnek neki a kérdések a dícséretek a kedveskedés más gyerekének vagy inkább a szülőnek.

Nekem ez nem megy soha nem is ment, attól hogy gyerekem van a sajátjaimat szeretem imádom persze, de máséért nem tudok úgy lelkesedni sőt továbbmegyek sok olyan kisgyerek van akit nem is tudok úgy kedvelni igazából...

Olyan rossz mert a barátnőimet akinek gyereke van meg nyilván kedvelem mint embert és velük jól elbeszélgetek meg biztatom őket, megerősítem stb. de a gyerekeik csak mintha valami plusz lenne :)

Ugyanígy nem zavar visszafelé sem, ha valaki nincs elájulva az én gyerekeimtől se.

2012. szept. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Akár én is kiírhattam volna ezt a kérdést...:-)

Míg nem volt meg a kisfiam,addig még talán "rosszabb"voltam ebből a szempontból.

Egyszerűen nem tudtam mit kezdeni más gyermekével,nem is tudtam nagyon mit mondani.

Mióta meg lett a saját gyermekem,azóta egy hajszálnyit változott a dolog.

Eleinte elég kellemetlenül érezte magam emiatt,de ma már nem izgat.

Ha a kisfiamat dicsérik,elmosolyodom és megköszönöm.

Az gyermekemet imádom,dicsérem más helyett is,de más gyermekével sajnos ugyan ezt nem tudom megtenni...

2012. szept. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!