Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babám állandóan...

6 hónapos babám állandóan feláll. Volt valaki akinek ilyen korán állt a babája? Lehet baj ebből?

Figyelt kérdés
Már 5 hónaposan felállt a kiságy rácsába kapaszkodva.Még nem volt 5 és már stabilan ült.Nem akarok gúnyolódó válaszokat.Csupán aggódom a kis gerince miatt. Védőnő annyit mondott, hogy lekötözni úgysem tudom. Hát kössz....
2012. szept. 29. 21:41
 1/7 kíváncsicska ***** válasza:
100%
Amit magától csinál attól nem lesz baja.Ne parázd túl.Az én lányom is korán felállt igaz ő 6 hós volt.De minden mozgás fejlődéssel kapcsolatos korábban csinált.NE AGGÓDJ!!!!!!!!
2012. szept. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

valóban, lekötözni úgy sem tudod. na meg azt is mondják, hogy azt csinálja csak amire már meg van érve.

enyém 7 hónaposan állt fel, a lábai picit elgörbültek, de cipővel és dupla d-vitaminnal 2-2,5 korára rendbe jött csak sokat jártunk az ortopédiára :)


na meg a másik, hogy azt mondják, bizonyos betegségeknek a túl korai mozgás előjele lehet, ilyen pl. a hiperaktivitás. enyém is a legtöbb mindent túl korán csinált, nálunk figyelemzavar van, innen tudom ezt, minden kontrollon mindent kérdeznek, hogy mit mikor.

na de nem megijeszteni akarlak, ez azért elég ritka, szerintem annyit tegyél meg, hogy minél kevesebbet legyen kiságyba, járókába, leginkább a szoba közepére tedd le, ahol nincs kis asztal, szék, stb. és akkor kénytelen lesz mászni :)

2012. szept. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sokat mászik is, de amint talál valamit amiben megkapaszkodhat már áll is fel.Ez van fürdetésnél, ha csak leteszem az ágyra mellé ülök belém is kapaszkodik és áll fel és vigyorog ha sikerült. Félek ettől is nagyon, hogy majd görbe lesz a lába.:(

Köszi a válaszokat.

2012. szept. 29. 22:00
 4/7 Babeli Zurzavar ***** válasza:
67%
a gond akkor lehet ha kihagy mozgasfejlodesi szakaszokat, a leggyakoribb, hogy a kuszast hagyjak ki maszas elott. ha ez megtortenik akkor nagyobb az eselye mindenfele disz- es elvaltozasnak pl. diszlekszia,diszkalkulia, illetve tanulasi nehezsegnek, de az sem visszafordithatatlan.letezik a Delacato modszer,amit akar felnotteken alkalmazva potolni lehet a hianyossagokat.
2012. szept. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kisfiam 6 hónaposan felállt,másnap kezdett mászni kúszott is 5 hónapos korától,7 hónaposan már bútorok mentén ment 10 hónaposan önálló lépései is voltak 11 hónaposan elindult 13 hónaposan már szaladt,semmi baja nem volt kifinomult,stabil a mozgása semmit nem hagyott ki a mozgásfejlődésben, már 17 hónapos nagyon ügyes,nagyon jó az egyensúlyérzéke is.
2012. szept. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én babám is 6 hós kora előtt egy héttel felállt, és azóta mindig feláll. Most 8 hós és fél kézzel kapaszkodva megy a bútorok mellett. 5 hósan mászott.

Nem lesz semmi baja a babádnak, ne aggódj! Nem lesz görbe lába sem.

Nekem az orvos azt mondta, hogy ha magától csinálja tehát nem te állítod oda a rács mellé és tartod, akkor nem lesz semmi baja.

Ne aggódj!

2012. szept. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Megnyugtattatok :)
2012. szept. 30. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!