Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik e olyan hely, program...

Létezik e olyan hely, program ahol a szülés után elmondják, megtanítják az újdonsült anyukákat hogyan kell ellátni a saját gyermeküket?

Figyelt kérdés
Gyermekkórházban dolgozom és sajnos egyre többször találkozom olyan anyukákkal akiknek fogalma sincs arról, hogy kell fürdetni vagy hogy kell ellátni a köldökcsonkot. Ezeken kívül sajnos más gondok is vannak. Csak érdekelne, hogy van e olyan hely ahol tanítanak. SZÜLÉS UTÁN ÉS NEM ELŐTTE!!

2012. okt. 11. 12:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Különben igazat adok annak a hsz-nak, aki azt írta, kérdezni kell. Senki nem fogja elmutogatni magától! Első szülésemnél volt egy nöci, első gyerekes volt, akárcsak sokan, és bizony nem ment neki a pelenkázás egyből. Na, amikor jött az egyik csecsemős (nagydarab, hello jól vannak, oké- típusú) mondta neki, h legyen már szíves,és mutassa meg, mert...és az a nővér, ez a látszólag marcona, fogta szépen a babát , odatette a pelenkázóra anyuka meg nézte, és "figyelt"....hát mit tagadjam , a másik anyukával mi is odamentünk, mert bár nekünk se volt fényes a pelenkázási technikánk, de szólni nem mertünk.

Ugyanez a védőnővel is. Ha nem mondják, nem mutatja. Ez a tanulság.

2012. okt. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Szegeden szültem 2x, a gyermekágyas osztályon mindig szerveztek fürdés és pelenkázás "bemutatót", mindent megmutattak + mindig jár a kórtermekbe szoptatási tanácsadó, csecsemős nővér, gyermekorvos és segítettek mindenben.
2012. okt. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket. Jó ilyeneket olvasni...:-)
2012. okt. 11. 13:00
 14/18 anonim ***** válasza:
Bababarát kórházban szültem, mivel azt sem tudtam mi van első kakinál,köldökcsonk ellátásnál, szóltam egy nővérnek a folyosó végén, hogy legyen szíves megmutatni. Végül is megmutatta negyed óra múlva, jó mogorván, gyorsan én meg figyeltem. Soha többet nem szóltam semmiért.
2012. okt. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Lemaradt.A fürdetést nem tudtam, honnan tudtam volna ők fürdettek. Betartották a csap alá a babákat, egyszer láttam mikor vittem leméretni a lányom. Itthon tapasztaltam ki hogyan kell.
2012. okt. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Elvileg meg kellene, hogy mutassák, de ahol én szültem ott nem nagyon akartak segíteni. Dél-pestiben voltam, hát... Az elején néhányszor úgy lehurrogtak, például, mert nem ment a szoptatás, hogy már kérdezni sem mertem. Nagyon rosszul éreztem magam a kórházban, mert a csecsemősök finoman szólva nem voltak segítőkészek. Aztán egyik nap volt egy csecsemős, aki kérdezte, hogy anyukák már mindent tudnak, megmutattak mindent, mi meg mondtuk, hogy nem. Akkor derült ki, hogy minden kórterembe kellett volna egy "bemutatót" tartani, csak valahogy kimaradt! Így megmutatták, illetve volt 1 csecsemős, aki segített a szoptatásban, majd miután rájött, hogy nem indult be a tejem, kapott a babám tápszert kb. 4. napon, mert már eleget fogyott. Szóval ez az egy hölgy volt eleve segítőkész. Elvileg mindig kellett volna a csecsemősönek jönni referálni a babáról, meg napközben is, hogy minden megy-e, hát ez az egy hölgy tette meg! Az összes többi szinte felénk sem nézett egész nap, ha meg látogató volt és beadtad a babát, némelyik húzta a száját! Persze értem, hogy nincsenek megfizetve, csak azért itt mégis szükség lenne némi empátiára, pénz ide vagy oda! Nem szeretném azt az 5 napot újra átélni. Itthon a védőnő kedves volt és mindent megmutatott, válaszolt a kérdéseimre! A fürdetésre meg magamtól jöttem rá, meg könyvből.
2012. okt. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én is a Dél-pestiben szültem.Koraszülött volt a Babám!Ott sem mutattak meg semmit, aznap amikor hazajöhettünk akkor jött vissza szabadságról egy nővér aki elmondott mindent nekem...Fürdetés,etetés stb.az mind itthon magamtól jöttem rá,valahogy ösztönösen:)persze így sokkal nehezebb volt, de már 6hetes a Kicsi és szerintem mindent rendben megcsinálok:)
2012. okt. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én a Bajcsyban szültem Pesten. A szülés másnapján kihozták a babákat, mondták, h szoptassuk, pelenkázzuk őket. (A szoptatást még a szülőszobán megmutatták) Kérdeztem, h hogy kell pelenkázni, amire a válasz az volt, h csak át tudom pelenkázni a babát. Aztán nagy kegyesen megmutatták. (sosem láttam élőben pelenkázást). A köldökápolást még megmutatták bent. De kérdezni nem nagyon mertem, mert ha mégis megtettem, akkor nagy szemekkel néztek, h mért nem tudom... A többi dolgot a védőnőmtől megtudtam. A fürdést a szüleimtől tanultam.
2013. okt. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!