Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket csinál 10 honapos...

Miket csinál 10 honapos babátok (fiu/lány? ), és hogyan tanitottátok meg neki? Pohárboliszik-e ha ti tartjátok neki? mert nálunk csak játszikés a nyakába folyik az innivalo!

Figyelt kérdés
2009. aug. 6. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:

A lányom mászik -szinte szaladva, mindenhol feláll, és már megáll néhány másodpercre. Szereti a zenét, táncol, bujocskát szeret játszani, kukucsol, jelzi, ha éhes- nyammog a szájával, ezenkívül hisztis, és egyre akaratosabb.

Pohárból nem tud inni, mindent magára önt, a multkor csőrős pohárból adtam neki a teát, mire elfordultam az összes az etetőszék tálcájára került, és a földre. Ha fogom neki, akkor is félremegy.

2009. aug. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam szépen iszik pohárból. Amikor elkezdtük a hozzátáplálást, akkor úgy szoktattam ,hogy itthon pohárból kap inni, ha megyünk valahová, akkor visszük a csőrős poharat és abból iszik. (cumisüveg, cumi nem kell neki)


Ha mondom neki hogy "nemnemnemnem", akkor rázza a kis kezeit és néha már a kis fejét is. De az integetés ugyanígy zajlik nála.


Egyre többször ad puszit ha kérem.


Elkezdett a vödörből ki-be pakolászni. Én úgy látom, hogy ez már tudatos. Van amit kivesz, van amit visszadob.


Egyedül eszik kifli, kekszet.

2009. aug. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az en kislanyom felal a szekreny es a fotel oldalan es vegig setal mellettuk,megy negykezlab sott ugy szalad,mar van hogy eszreveszem hogy all de nem kapaszkodik semmibe setal ha fogom a hona alatt,mondja apa,baba,nem,nagyon akaratos,hisztis ha mondom neki tanci (tancoljunk) akkor megfogja a kezunket es mosojogva van hogy razza is magat.minden aron felakar maszni a fotelre mar majdnem sikerult neki.van mar 2 fogacskaja.szepen ragcsal es akar mit adok a szajaba elnyammoga,magaban iszik teat de csak cumis uvegbol,nem akar inni csoros poharbol. 10 hos es egy hetes.
2009. aug. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3 ik vagyok azt en is elfelejtettem az en lanyom is kipakol es bepakol a vodorve es ra is lall ha nem er el valamit a szekrenyen.ha mondom neki hogy nem vagy nem szabad elkezd sirni egy par masodpercig es utanna fojtatja tovabb de mar mashol a munkalkodast.integet ha mondod neki hogy papa,ja es tudja sok maci kozul hogy melyik a majom ,kutyus,labda es meg azt is tudja hogy ha mondom neki hogy hol hagytad a labdat vagy a cumibumit akkor megy es megkeresi szoval tudja hogy hol hagyta. udv.
2009. aug. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
11 hós a fiam. mindenhol feláll, úgy mászik mint a nyúl. a kedvenc a lépcsőzés. ha egyedül hagyom, akkor négykézláb felküzdi magát a fokokon, ha fogom a kezeit, akkor szépen lépdel felfele, lefele. érit a kérem szépent, és ami a kezében van, odaadja. imád kipakolni a játékosládából, minden a háta mögé szór. csúnyán néz, ha este elpakolom a játékokat. zárt ajtókat üti, azt hiszi ő mindenhova bemehet:-) érti a nemet, bár csak mosolyog rá. puszit ad, integet pápát, ha éppen úgy gondolja. a kutyusnak mondja, hogy huhu, ezen kívül a baba, apa, anya néha észrevehető a gagyoásában. folyamatosan mondja a magáét egyébként. ha valamit elveszek tőle, akkor akaratos, hisztis, szinte földhöz vágja magát. Pohárból nem iszik, nem is érdekli, csak harapdálja a szélét. tányérból marokszám kiszórja a falatokat, majd utána ami a keze ügyébe kerül, a földről már szépen a szájába veszi és megeszi. van 12 foga, igazából mindent megeszik, kedvence a kenyérhéjrágcsálás. mindenhol feláll, támaszkodik, és minden püföl:-) ha építőkockázunk, összedönti. nem is érdekli az építési rész, de "azt nem tudja elviselni" ha két dolog egymás tetejére van téve, azonnal összedönti:-) ti miket tudtok ?
2009. aug. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolso válaszolo,nagyábol mi is azokat mint ti csak ö nem integet hiába mutatom hogy kell,mostmár tudja melyik a maci és a delfin meg az etetőszékjén nézi az állatfejeket és ha mondom melyik mi értelmesen néz ha kérdezem hol a kutya keresően néz,puszit és pápát nem akar csinálni a tapsolás csak ugy megy ha én összeüzöm a két kezét akkor nyiva hagyja a tenyerét az a tapsolás de magátol nem csinálja,ha valami baja van éhes,álmos szomjas tele a pelus mászik utánnam és huzogataja a nadrágomat vagy felkéretőzik hogy valami gondja van!Aki esetleg tud tanácstadni hogy tanitsam mega pápára,tapsra,puszira,ivásra irja le kérem mert nagyon szeretnék sikerel járnide eddignem sok eredményel!Köszi
2009. aug. 7. 09:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia!Én úgy tanítom a 10 hós lányomat,hogy egy dolgot kitartóan mutatok neki.A puszit pl.úgy,hogy cuppantottam neki,és mondtam neki hozzá,hogy puszi.A pápánál integettem a kezével,mondtam pápá.A tapsival is így volt.Nem fogja azonnal utánozni(bár előfordulhat)de egy idő után ha ő is akarja,megmutatja mit is tud!
2009. aug. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
kisfiam 9,5 hónapos.mászik, feláll kapaszkodva, így keveset lépeget is. mondja, h baba és vau :) ki- bepakol, sok utasítást ismer. pápázik, tapsiszerűt is tud, meg tudja mutatni az "okos buksiját". csőrös pohárból iszik, van, mikor maga tartja ezt vagy a cumisüveget.
2009. aug. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!