Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek ha néha komolyan...

Mit tegyek ha néha komolyan azt érzem az idegeimre megy?

Figyelt kérdés
13hónapos lesz a babám én kb 1.5éve nem aludtam.Szó szerint.A terhesség végét ugye mindenki nehezen viseli én is óránként felkeltem,aztán császároztak akkor azért nem aludtam és mire aludthattam volna a kisfiam úgy döntött ő nem alszik éjjel hanem rengetegszer felekel.Mindig ráfogtam valamire,most hideg van,most meleg,most fáj a foga stb..mára már olyan szinten van,hogy éjjel van,hogy 20szor is felkel.Én egyszer tudtam eddig egyhuzamban 4órát pihenni,sokszor van mint pl ma is,hogy olyan szintem elfogy a cérna,hogy már azt veszem észre,hogy kiabálok a gyerekre.Nagyon aktív gyerek.6hónaposan felállt,10.5hónapsan már egyedül járt.Most már szaladgál szinte.Mostanában rájött arra,ha úgy csinál csír akkor odahív,de olyan hangszinten csinálja,hogy az agyamra megyen.És ezt képes egész nap gyakorolni.amint oda lépek már vigyorog.Most egy pár napja elkezdte ezt éjszaka is csinálni és komolyan már azt érzem,hogy idegkimerültségem van(már a szemhéjam is rángatózik) és nem tudom mit tegyek.Senki másnak nem hajlandó megnyugodni csak nekem,de nekem ,hogy nyugodjon meg ha én sem vagyok az,mert fáradt vagyok állandóan.Nappal jó ha 3/4ed órát alszik akkor próbálom a háztartásban behozni magamat.A nagyik messze vannak a férjem szinte mindig dolgozik,ha itthon van sem igazán aktivizálja magát,ha meg foglakozik is egy kicsit vele akkor csak azért,mert,hogy te mit csinálsz??..kérdi...szval olyan mint alvás nincs,pedig nagyon hiányzik és nagyon ki vagyok..mit tegyek????most voltunk nyaralni az sem pihenés volt,egész nap a gyerek után rohangáltam,mikor strandoltunk akkor is vele voltam-ha elmentem egy 10percre már jött is,a férjem,hogy hol vagyok már..szval tanácstalan vagyok...
2009. aug. 7. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Megértelek! Az enyém is 13 hós, imádom őt, tündéri gyerek, de néha én is úgy érzem, hogy egy kicsit jó lenne "kiszaladni a világból". Időnként muszáj pihenni neked is, szóval vagy a férjednek kéne kicsit aktivizálnia magát vagy mástól segítséget kérni, pl. barátnőtől vagy más rokontól, akire rá tudnád bízni egy picit a gyerkőcöt. Az tényleg nem jó, ha már annyira fáradt és kimerült vagy, hogy a végén a gyereken csapódik le a rossz hangulatod.
2009. aug. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőm is így volt, eg yéves koráig felváltva volt vele az apja meg az anyja. Mert szó szerint nem aludt. Ill. igen - fél órákat.

Van valami ilyen szindróma, van ilyen könyv is"Nem alszik a gyermekem" Abban vannak trükkök.

Meg kéne próbálnod éjjel nem törődni vele, végül is a kiságyban jó helyen van. Nagyon jó 3M füldugókat lehet kapni, és aludhatnál, amíg ő fenn van. Ő is hamarabb visszaaludna, ha nem mennél oda hozzá. Lényeg, hogy ne tudjon kimászni. Esetleg távol tőle egy konnektorba dugható jelzőfényt hagyhatnál. Meg a kiságyban puha játékokat.Ha nappal elalszik, feküdj le azonnal, oltsd el gázt az ebéd alatt, húzd ki a vasalót!

Ki fogja nőni.

Nézd meg ezt az oldalt:

[link]

Keresd meg a könyvtárban azt a könyvet!

Menj el a területileg illetékes nevelési tanácsadóba, vagy alvásközpontba, és ott kérj segítséget!

Ne gyújts lámpát, és ne menj oda hozzá éjjel, akármit csinál. Maradj csendben!

2009. aug. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2009. aug. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szegény! Egyikőtöknek sem jó, ha nem pihenitek ki magatokat. A gyerek is megérzi, hogy feszült, ideges vagy. És neki sem tesz jót, ha nem alszik egyhuzamban pár órát. Nem tud valaki vigyzni rá? Lehet, hogy mással nem így viselkedne. Van egy ismerősünk, kicsit idősebb fiúcskával, ha nincs ott anya és apa a fiú teljesen megváltozik (jobb irányba). Egyszerűen tudja kivel - mit lehet megcsinálni. Megszokta, hogy a szüleinél tágabbak a korlátok. Sok sikert és pihenj kicsit :)
2009. aug. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sajnos én képtelen vagyok megtenni azt,hogy nem megyek oda hozzá,mert olyan szinten ordít akkor,hogy képes 3órán át sírni-és ez komoly.sok könyvet átolvastam már-aludj jól gyermekem,suttogó ilyenek,de azon túl,hogy pár tippet adott,nem oldott meg a problémánkat.

Napközben egy két órát ő is elvan a nagyival,de mivel 200kmre lakik így nehezen kivitelezhető a dolog,hogy itt legyen "állandóan"Este viszont megváltozik és nem hajlandó csak nekem megnyugodni.Ezért éjjeltől már velem alszik külön ágyon,mert nem akar egyedül,de már ez is kényelmetlen mert letúr az ágyról,és többször felkel mellettem is.Tehát nem tudom mi a legjobb.....

2009. aug. 8. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!