Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babátoknak mit...

7 hónapos babátoknak mit adtok tízóraira és ebédre?

Figyelt kérdés
Miből készítetek kajcsit neki??
2012. okt. 22. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Én tízóraira tápszert, ebédre főzeléket! Én üvegeset adok neki. Uzsonnára én gyünit adok... Szintén üvegeset!
2012. okt. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én tízóraira tejpépet gyümölccsel kavarva. Vagy üveges vagy rendes a gyümölcs. Ebédre főzeléket. Az is vagy üveges vagy főzök neki. Inkáb az utóbbi a jellemző. 7 hónapos a kisfiam.
2012. okt. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
tizoraira tapszer, vagy joghurt, ebedre fozni szoktam,ma pl olyat hogy sargarepa, krumpli, teszta ,ezt megfoztem kis vegetas vizbe es osszeturmixoltam, maskor meg husi levest csibehussal vagy majjal. vacsira tejpepet, vagy gyumolcsot.jo fozicskezest es jo etvagyat :)
2012. okt. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tízóraira gyümölcsöt: reszelt almát, összetört banánt, esetleg barackot a mélyhűtőből. Ezeket néha magukban, néha belereszelek kis körtét, vagy teszek hozzá 2-3 szem mélyhűtött meggyet héj nélkül.

Ebédre főzeléket: krumplival főzök össze répát vagy sütőtököt, holnap kóstoljuk a salátát. Azt turmixolni fogom, egyébként csak összetöröm villával. Húst még nem kapott, talán jövő héten.

2012. okt. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Pont ez a kérdésem igazából, hogy mit főztök babátoknak otthon? salátát? Milyen salátát? Jégsalátát?Én krumplit meg almát szoktam összefőzni neki és ezt turmixolom össze.Néha teszek bele kevés főtt csirkehusit.Ezen kívül mit főzhetnék még neki?Ja bébiételben szokott enni paradicsomos burgonyát meg sütőtököt.Evett már cukkinit meg céklát is, de nem nagyon jön be neki sajna egyik sem.Mit főzzek még neki?

Köszönöm!:)

2012. okt. 22. 20:50
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Előbb-utóbb nagyjából bármilyen zöldséget összefőzhetsz neki krumplival. Sárgarépa, sütőtök, cékla, spenót, saláta (én jégsalátát vettem), cukkini, tök, fehérrépa, brokkoli, zöldbab, zöldborsó. 8 hónapos kortól ízesítheted petrezselyemmel, zellerrel, készíthetsz joghurtos vagy kefires habarást.

Szerintem otthon jóval változatosabban tudod etetni, mintha üvegeset adnál. Én még nem találkoztam salátával vagy céklával üvegesben, de még meggyel sem.

2012. okt. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen én is úgy gondolom, hogy nem elég nagy az üveges bébikaják választéka. Ezeket inkább csak a gyümölcsök miatt vásárolom.Pl. barack. Köszönöm a válaszod :)
2012. okt. 23. 12:30
 8/8 anonim ***** válasza:

Én tegnap éppen répa-krumpli-pulykamell főzeléket csináltam egy pici olajjal és sóval.

Nem szoktam nagyon össze turmixolni, hagyok benne kisebb darabokat és nem is teljesen pépes. Az első fiamnál jól elrontottam a dolgot. Neki mindent szinte teljesen simára turmixoltam, és amikor a kicsit darabosat/törtet kellett volna adni, csak öklendezett. Addig nagyon jó evő baba volt, onnantól alig evett valamiket (választékra gondolok. Most 4 éves és kezd megjönni a bátorsága a kóstolgatáshoz.

A pici jó 1 hét múlva lesz 7 hónapos, Ő rögtön tudta, hogy mit kell kezdeni a darabos hammával (így nevezi).

Amikor még szoktam neki főzni:

répa-krumpli

répa-alma-krumpli

répa-fehér répa-krumpli

brokkoli-krumpli

spenót-krumpli

cékla-krumpli

a fentieket néha "megbolondítom" egy kis csirke husival, esetleg pulykával. Most már mindig használok olajat és egy picike sót.

Gyümölcsöket nem szereti, az almától nagyon fáj a hasa. Ma fogok neki párolni egy kis almát, hátha úgy nem fáj tőle a pocakja.

Babakekszet is adtam neki, nem rajongott érte, gyümölcsbe is aprítottam, úgy már inkább ette. Egybe sárgarépát szoktam adni a kezébe, hogy "rágcsálja".

Üveges babakaját is szoktam neki adni, de van, hogy 2-3 napig eszik egyet. Az üveges gyümiket szívesen eszegeti, de azt is több adagban.

11 óráig csak anyatejet kap, utána egy kis főzeléket, délután 3-4 körül szoktam adni neki gyümi félét, utána csak szintén tejcsi.

Most készülök tejpépet venni neki, hátha úgy jobban megeszi a gyümölcsöket, főleg az almát (bele reszelem neki).

2012. okt. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!