Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9-10 hónapos babának mennyire...

9-10 hónapos babának mennyire jó fülbevalót tetetni?

Figyelt kérdés

Eddig úgy voltunk vele, hogy majd ő eldönti, hogy akar e, de egyre többször kapjuk meg, hogy hát kislány, meg sokszor lefiúzzák, meg amúgyis jól állna neki. Így is csinos nagyon, de az még dobna rajta:)

Szóval inkább arra lennék kíváncsi, mert pár kérdéssel ezelőtt olvastam az aggodalmakat már az egészen pici korban lőtt fülbevalóról, akkor mi van egy 10 hónapos babával? Nézegettem, és találtam egy olyan fülbevalót, ami karika ugyan, de annyira pici, hogy szinte hozzáér a fülcimpájához. Kicsi kövekkel kirakott. Bár lehet kövecske nélkül kéne.... Na szóval szerintettek érdemes megcsinálni, vagy mostmár várjunk, mig nem mondja.

Barátnőmnek sem csináltatott az anyukája és mostmár nem is meri megcsináltatni:S Szóval most nem tudom...


2008. máj. 21. 10:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bármikor tetethesz a fülébe fülbevalót. Csak minnél kisebb, annál hamarabb túl van rajta. Ilyen korban már talán nehezebb kivitelezni (ellenkezik) és arra kell figyelni, hogy ne tudja kitépni a füléből! Én elmennék olyan vkihez, aki ért az akupunkturához! Ugyanis a fülben vannak pontok, amiket jobb kikerülni! Ezt viszont csak hozzáértő tudja megmondani, hol van!

Sok sikert!

2008. máj. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mostmár várd meg vele őt. Az idegek teljesen kifejlődtek a fülcimpájában, meg már nehéz is lefogni, nem is felejti el 2 perc alatt..., szerintem a lyukasztás már semmiképp nem jó, én nem merném már elvinni. Utána kellene érdeklődnöd, hogy a belövést milyen idős kortól csinálják, talán az jobb lenne.
2008. máj. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az én kislányomnak 3 hetes korában lötték ki és végigaludta majd 2 hét után kicsréltük pici karikára a mi köves és semmi gondja vele, nem is piszkálja. Szerintem elöbb kellett volna mert most már atért nagyobb lesz neki a fájdalom de az sem vészes. Sok sikert

2008. máj. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én most 11 hósan lövettem be neki, egy csöppet sírt, aztán kapott szopit, ennyi volt. Még mozgatnom se kellett, mert magának bizgerálta :) Azóta is úgy alszik el, hogy tekergeti. 4 hét után cseréltem át olyanra, ami elöl kapcsos, jobban tud levegőzni, könnyebb mozgatni.

Az első lányomnál megvártam, hogy ő kérje, 3 évesen lett fülbevalója, na az rosszabb volt, mert nem engedte utána, hogy hozzányúljak, csak mikor már begyulladt és fájt neki. Akkor átcseréltük, lekezeltem, végül nem volt gond vele, de sokat küzdöttem vele. Ezért gondoltam, hogy ha megint lesz lányom, 1 éves kora előtt kapja a fülit.

Újszülöttként meg azért nem jó, mert még egy csomót változhat a fülcimpája.

2008. máj. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem meg ujszülöttként a legjobb berakatni.Semmit nem változik a cimpája,csak nő kicsit.Én is akkor rakattam,mikor hazajöttünk a kórházból,és most is akkor fogom.Ez a sok felesleges nyafogás meg a mamák hisztije,nem a gyereké.Akkor az oltásokat sem szabadna beadatni,vagy vért vetetni tőle,mert az még jobban fáj.Felesleges ilyen túlzásokba esni.Nem fáj a bökés sem,és kibírja a lövetést is.A bökés előnye,hogy az teljesen steril,a lövőpisztoly nem biztos.Szerintem ha nektek tetszene tetess neki,de az én véleményem,hogy legjobb orvossal csináltatni.


Minden jót,üdv

2008. máj. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Amikor a lányom megszületett, eszembe sem jutoot, hogy estleg már a kórházban lehetett volna fülbevalója. Aztán találkoztam olyan anyukával, aki a lányának még a kórházba kiszuratta, de 2 éves korára csámpás és nem ugyanolyan volt a két kis fülbevaló helye a fülében. Szerettem volna a lányom 1 éves szülinapjára a fülbavalót, de az Apuja azt mondta, hogy egy fájdalom micsoda ajándék. A védőnő megcsinálta volna 1 éves koráig, mert utána már nem lehet lefogni, mert már nagy és sokat ficánkol.

A doktornénit is kérdeztem, hogy akkor most mit csináljak, szurassam vagy lövessem-e az a fülbevalót. Ő azt mondta, hogyha már eddig kibírtam, akkor mostmár várjam meg 3 éves kort, mert akkor már szépen el lehet mondani nekik, hogy nem szabad piszkálni.

Így aztán a 3. szülinapján megkapta a fülbevalót, orvosi arannyal bevont steril fülbevaló lett neki belőve. Az első után azonban a másodikat már nem akarta engedni. De a fülbevalót ő választhatta ki és azóta is megcsodáll mindenkit mindenhol, akinek fülbevalója van. Mi a belövés után nem kinlódtunk vele és nem is gyulladt be, Tetran krémmel kentük be naponta 2x és azóta is minden rendben van vele.


Ha te szeretnél a kislányodnak fülbevalót akkor tetess neki. Szerintem védőnővel szuratni, vagy belövetni kozmetikusnál is lehet. Ti döntitek el, hogy mit szeretnétek.

Jó döntést!!!

2008. máj. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Akkor utána érdeklődöm mindenhol, hogy és mint lenne a legjobb, mert én ugyan tudok várni, de a barátnőm példája sokszor lebeg előttem :S

2008. máj. 22. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!