Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi legyen?! Abortusz? 5...

Mi legyen?! Abortusz? 5 hónapos a lányom és terhes vagyok ismét!

Figyelt kérdés

Tegnap ultrahang megállapította,hogy 6 hetes vagyok.2013 június 26-ra vagyok kiírva.A kislányom idén június 2-án született.1 év lenne a babák között.Nem szoptatok,és fog.gátló rendszeres szedése mellett lettem terhes.Nem tudom mi legyen.A korkülönbség nagyon kicsi lenne,segítségem semmi.Férjem reggel 9-től délután 5-ig dolgozik.6 óra mire hazaér.Anyósomék tőlünk 200 km-re.Az én szüleim még dolgoznak.Meg tudnék birkózni a feladattal,de iszonyat nehéz lenne.Anyagiak és a lakásunk alkalmas még egy babára.Az első terhességem nehéz volt/23.héten kinyílt a méhszájam,és 35.hétig kórházban feküdtem mozdulatlanul,36+5-re született/,bár a lányom idekint egy tündér.És ami még említésre méltó,hogy altatásos sürgősségi császárral született,16 óra színtiszta vajúdás után.Az orvosom azt mondta,hogy term.szülés kizárva,és a terhesség 37.hetén,kiveszik belőlem,mielőtt egy nagyobb jósló következtében szétválna a friss hegem.

Segítsetek!Esetleg példák ilyen kis korkülönbségre?


2012. nov. 1. 14:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/89 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Június 20-án délelőtt 10-kor megszületett a kis drágánk.Noncsika gyönyörű baba,akárcsak a nővére,sok-sok hajjal,finom,puha illatos bőrrel:) 3100 grammal és 53 centivel látta meg a napvilágot:) Császárral született,a 39.héten,eleinte úgy volt,hogy előbb kell végrehajtani a műtétet,de az előző hegem hősiesen viselte Noémit,így tudtunk várni,bár nem mondanám az utolsó napokat "édes tehernek." Az orvosom nem javasolta a hüvelyi szülést,én meg nem erőltettem,a lényeg az egészség.Már itthon vagyunk,vasárnap haza is jöhettünk:) Szopik,alszik egyelőre álombaba,akárcsak Dórim.Feljött anyósom,és anyum sem dolgozott a héten,hogy segítsenek,elsősorban mert Dórim ezerrel fedezi fel a világot,én meg azért Noncsival is szeretném élvezni ezt a rövid időszakot,amíg ilyen picurka.Nem mondom,hogy egyszerű,mert nem szokásom hazudni,de remélem mihamarabb belejövünk,a jövőhét meg már élesben lesz,bár szerencsém,hogy a férjem úgy osztotta be az idejét,hogy három körül már itthon van.Nagyon boldog vagyok,hogy így alakult,élvezem,és lelkes vagyok (MÉG :D)

A jó tanácsokat,biztatást is köszönöm,nagyon jól esik,hogy ismeretlenül is figyelemmel kísértetek minket! Sok puszi nektek!

2013. jún. 28. 20:11
 82/89 anonim ***** válasza:
Jujj hát szívből gratulálok!:) Nagyon-nagyon sok boldogságot kívánok Nektek a két kis törpicúrral.:)
2013. jún. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/89 anonim ***** válasza:
Gratulálok én is :)
2013. jún. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/89 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy minden rendben ment :) Hogy eltelt ez az 1 év! Mintha tegnap írtad volna ki a kérdést :))) Gratula nektek és sok boldogságot a szép családodnak!
2013. jún. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/89 anonim ***** válasza:
Én is gratulálok neked :)! Sok boldogságot a szép kis családnak :)!
2013. jún. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/89 anonim ***** válasza:

Szia!Azpta eltelt egy év,hogyan alakultak a dolgok? Hogy bírtad?Ugyérzed tudtál mindkettőre elég idöt forditani?Nagyon ugyfest hogy hasonlo cipőben jarok. Holnap veszek tesztet de...valahogy biztosan érzem. 5 honapos lesz a kislanyom 24.én, és ha valoban terhes vagyok biztosan megtartjuk. De ugyanezek a kétejek vannak bennem is. hogyan fogok megbirkozni 2 pelusossal,illetve kislanyomra nem jut annyi figyelem /figyelmem mint eddig. Pedig még olyan pici.Szintén császárral született de nem sűrgősségivel,csak egyszerüen nem tudtam megszülni "nem voltak fajasaim "pedig mar tulhordtam és 3órája folyt az oxitocin.

Ő 41+2re született, gondolom most a 40hetet se fogjak megengedni. Pedig szerettem volna a sima szülést kiprobalni par év mulva de ...No de még csak nem is teszteltem de másra se tudok gondolni minthogy mégegy babánk lesz. Nagyon kivancsi vagyok hogyan sikerült az első par honap,ill a heg most könnyebben gyogyult e?

2014. aug. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/89 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Köszönöm az érdeklődést,jól esik! :)

Dóri, a nagyobb lányom ugye most volt 2 éves,a picurka,Noémi pedig pont ma 14 hónapos :) A kicsit sajnos nem tudtam szoptatni,de így alakult. Az eleje nem volt könnyű,de ugye volt segítségem és kb. 2 hét után már teljesen belerázódtam. Dórikám akkor még 2-szer aludt másfél órát,és mindenképp úgy akartam,hogy az egyik alvás egybeessen.Végül délelőtt pont váltásban aludtak ezért amíg Dóri aludt a picit dajkáltam,vele foglalkoztam,és mire Dóri felkelt, Noémi manócska elaludt,és akkor Dórival játszottam. Délután pedig mindhárman szunyáltunk. Most már "váltás alvás" nincs,de igyekszem mindkettőjükre külön-külön időt szakítani néha,alapvetően viszont mi így hárman vagyunk az egység :) Nagyokat sétálunk,főzünk,játszunk,fürdünk együtt,játszótérre napi rendszerességgel járunk. Amikor főzök akkor a picur vagy az etetőszékben ül vagy mellettem sertepertél,Dóri szintén. Igyekszem hamar lerendezni a főzést,nem csinálok nagy ügyet belőle,és este mindketten már 8-kor alszanak. Számomra az esti rutin kialakítása nagyon fontos volt. 7-kor fürdetünk a férjemmel,fél 8-kor vacsi,8-kor alvás. Mi csak ilyenkor tudunk kettesben lenni és ebből nem engedek. Ilyenkor még gyorsan felmosok,söprök,mosogatok,ha kell,de amúgy miénk a pálya :) Beszélgetünk,filmezünk,borozgatunk stb. Én 10 körül fekszem le,a lányok fél 8-kor kelnek így elég kipihent vagyok. A férjem 5-kor ér haza,utána csak együtt vagyunk,játszóterezünk,sétálunk,vásárlunk. Hétvégén is együtt vagyunk,mindig jó programokat csinálunk. Egy héten egy délután szoktam elmenni,mert zumbázok. Ilyenkor a férjem van a csajokkal,egyébként meg egy hónapban két hétvégi nap a miénk.

Hát tömören ennyi :) Ha kérdésed van még írj,és drukkolok a kis jövevényhez,a már meglévőhöz pedig gratulálok!

2014. aug. 20. 12:15
 88/89 anonim ***** válasza:

Ez nem hangzik rosszul. Mi még a kicsivel se tudtunk olyan napi rutint kialakitani amit le tudnék irni. Minden napunk mas. Ha lenne mégegy baba ..káisz lenne. Hiaba probalom kialakitani csak az evés időponrja illerve a fürdés az ami nagyjabol állando. No meg az hogy a nagylány 10-11jor hajlando elaludni éjszakára pedig 8kor mar lefürdik. Vacsizik. De hiaba. még jatszik lehetetlen elaltatni ha megprobalom akkor kKeserves siras orakig.

egyenlőre még mindig nem biztos h jön a kisteso. De amit leirtal nagyon jol hangzik . olyan kereknek tünik szép kiscsalád lehettek. Biztos nem volt könnyi de nagyon jol csináltátok le a kalappal.Két picurral. Igazábol szeretném én is. De kicsit megihjeszt ha belegondolok. Gratulálok amugy én is,köszönöm hogy leirtad.

2014. aug. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/89 anonim ***** válasza:
Szia kerdezo! Nem tudom h vajon megkapod e ennyi idő után de ugyan abba a cipőbe vagyok mint te és nagy szükségem lenne veled beszélgetni kérlek ha nem veszed zokon küldd el üzenetben a Facebook nevedet és ott beszélgethetünk kérdeznék pár dolgot Köszönöm szépen.
2019. aug. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!