Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetek főállásu anya? Vagyis...

Lehetek főállásu anya? Vagyis létezik ez a kifejezés, státusz?

Figyelt kérdés

Van egy kisfiam holnap ünnepeljük az első születésnapját!

Azt szeretném tudni ha ugy döntünk nagy családot alapítanánk vagyis még 2 babát szeretnénk,akkor az azt jelentené hogy főállásu anyuci lennék??

És akkor valami olyasmit hallottam hogy a párom megkapná a bruttó fizuját?

Mert hát valamiből élni is kell!!

Vagyis nem vonnak adót!előre is köszönöm a válaszokat


2009. aug. 11. 21:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen létezik,de hogy mi jár mi nem abban nem tudok segíteni.Ha jól tudom a legkisebb 8 éves koráig lehetsz gyesen.De kíváncsi vagyok a válaszokra,mert engem is érdekelne/bocs/
2009. aug. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
A főállású anyaság (gyet=gyermeknevelési támogatás) jelenleg még létezik. Legalább 3 gyerek kell hozzá, a legnagyobb gyerek nem lehet több 18 évesnél a legkisebbnek be kell tölteni a 3 évet. A legkisebb 8 éves koráig jár. Igazából csak az otthon lét az előnye, mert az összegből (bruttó 28.500,- Ft) nem lehet levágni a vadkacsát. Tudtommal a 3 vagy több gyerekesek adókedvezménye is létezik még, ami gyerekenként 4.000,- Ft. A bruttó fizetés már csak a nyugdíjjárulék miatt sem járhat, illetve szó sincs arról, hogy a 3 gyerekes családoknak nem kell adót fizetni.
2009. aug. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszike a válaszaitokat,de egy kicsit részletesebben szeretném tudni!!
2009. aug. 11. 21:16
 4/12 A kérdező kommentje:

És akkor Minden gyerek után kapom a gyest meg a családit??

Vagy csak 1 gyerek után és dögöljünk éhen vagy menjek koldulni??

Bocsika de szebben nem tudtam leirni!!

Teljesen zavaros ez a téma!!

2009. aug. 11. 21:19
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

A családi minden gyerek után jár (ha még nappalin tanul, kivéve egyetem, főiskola).

A Gyes egy gyerek után jár, illetve a GYET, amiről már fent írtak 1 jár. Ez nem gyerekre jár, hanem a főállású anyai szerepedért.

2009. aug. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia!Sajnos ugy van ha 3gyereked van akkor egy gyest vagyis föállásu anyaságit kapsz mint a gyes sajos nem gyerekenként jár.Csak a családi jár gyerekenként.Sajnos ez igy nem sok pénz tudom.Nekem 3gyerekem van utána jártamigaz most még 3hónapos a kicsi,talán majd betölti a 3éves kort akor jár nekem.De adig még sok minden változhat.
2009. aug. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül írtam le, hogy nem lehet belőle levágni a vadkacsát. Természetesen csak egy ellátás jár. Aki anyagilag megteheti annak egy lehetőség. A tesóm otthon volt, igaz van egy jól kereső apuka. Szó sincs arról, hogy bevállok három gyereket és azzal eljön anyagilag a kánaán.
2009. aug. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2009. aug. 11. 21:42
 9/12 A kérdező kommentje:

áh na azért én sem 3 gyerekről álmodozom csak érdeklődtem

!!

De egy kistesót tuti szeretnék hogy ne legyen egyedül a kis törpeterroristám!!

2009. aug. 11. 21:44
 10/12 anonim ***** válasza:
39%
A 3 vagy többgyermekes családban a keresőknek teljes adómentesség jár,így valamennyivel több lenne a párod fizetése!A családi és GYES együtt azért már majdnem egy havi 52 ezerre számoltam!
2009. aug. 12. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!