Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire lehetetlen az...

Tényleg ennyire lehetetlen az élet 2 kisgyermekkel vagy én nem csinálok valamit jól?

Figyelt kérdés

Van 2 fiam (2,5 és 1 évesek). Nem tudok tőlük csinálni semmit!!!

Ha mosogatok a pici cibálja a nadrágom és üvölt (mert hogy merek én bármit csinálni nélküle???), vagy éppen felmászik valamire és leesni készül.

A nagy meg szintén amint nem vele vagyok egy légtérben, kiabál utánam, vagy 5 percenként kell valami (éhes vagyok, álmos vagyok, pipilni kell, kakilni kell...stb)

De amíg ott ülök velük semmi baj.

Enni nem hagynak, vcre menni pedig egy Copperfield mutatvány....

Egyszerűen nem tudom elfogadni, hogy ez így maradjon!

Másokat látok tenni venni, közben a gyerekek játszanak, az enyéim miért nem tudják soha lefoglalni magukat???

Ti hogy vagytok ezzel?



#kétpici
2012. nov. 6. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem 1,5, és 3 évesek. Nálunk nincs gond.

Sütünk, főzünk, takarítunk.:)

Sokszor segítenek. AMi engem persze időben hátráltat...

2012. nov. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ugyanez a helyzet. 2,5 és 1 évesek, semmit nem tudok csinálni, pedig a nagy sokszor van bölcsiben és segítségem is van néha. Olyankor főzök. Délután vagy ha a nagy beteg egész nap csak velük foglalkozom, semmi mást nem tudok csinálni. Így is egész nap nyafognak. El is fáradtam, szó sem lehet harmadikról
2012. nov. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ez így lesz még egy darabig. Nekem 2,5 és 4 évesek, ha leülök közéjük, angyalok, ha félrenézek, már ütik egymást és megy a visítás.
2012. nov. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

nálunk is ennyi a korkülönbség

amíg én mosogattam, a gyerekek kipakolták a lábosokat, majd vissza, esetleg bebújtak a szekrénybe, én szemmel tarthattam őket, közben haladtam a dolgokkal is és ők is jól szórakoztak. A végén 1 perc volt közösen visszapakolni. vold be őket, amibe csak lehet, takarítsanak veled, kapjanak rongyot, úgyis mindent maszatosra törölnek, de legalább lefoglalja őket és gyorsabban haladsz. A wc-re menés nálunk nyitott ajtóval történt, így nem volt hiszti.

2012. nov. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ismét a 2-es vagyok. Ja és ki kell őket vinni délelőtt/délután - a játszótéren kívül általában más programokra is, nem lehet velük egész nap otthon lenni, szétszedik a lakást.
2012. nov. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem fogsz örülni annak amit írok, az enyémek 4és7 évesek, de ha valaki nem ül köztük mikor játtszanak akkor tépik egymást, úgyhogy amíg dolgom van apa foglalja le őket.Mikor kisebbek voltak akkor is sokat kellett velük játtszani, meg sokszor sétáltam velük a frisslevegőn, attól elfáradnak.
2012. nov. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ikerfiaimmal én is így vagyok, de ma már sok trükköt bevetek. Először is, lehetőleg sokszor viszem őket sokfelé. A játszóházak, baba-mama klubok nagyon jók, mert ott újdonságok vannak, amik lekötik őket. Még jobbak az alapítványi játszóházak, ahol önkéntesek játszanak velük, én meg azalatt alaposan kipihenem magamat... :)


na most épp felébredtek, sajnos ennyi tanácsot tudtam írni..

2012. nov. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem csak a pici van otthon napközben a nagy már ovis, de nekem is olyan hogy lóg a lábamon ha pl mosogatok. Nekem is néha idegeimre megy az állandó nyafogás, de csak azért se engedek ebből igenis takarítok, főzök mosk mellette, nem várom meg hogy elaludjon, mert tudnia kell azt is, hogy anya nem csak vele foglalkozik. Sajnos ő iszonyat anyás, a nagyból kiindulva én sem így képzltem a babázást, gondoltam ebben van már rutinom minden könyebb lesz a másodikkal, erre puff kaptam egy teljesen más természetú babát, és olyan vagyok mint gy kezdő:)) azt szoktam csinálni, hogy viszek neki játékot a konyhába, vagy kap fakanalat meg műanyagtálat, vagy a mosógépnél engedem pakolni, és végig dumálok neki, énekelek kukuccsolunk, de nagyon reménykedem benne hogy ahogy nagyobb lesz majd leszokik rólam. Ha a tesó hazajön vele szerencsére jól elvan, de hát ő már 6 éves nemigen tudnak olyat együtt játszani ami mindenkinek jó. Csak azt tudom mondani, hogy türelem, lesz ez még jobb, és néha próbálj kicsit kikapcsolódni, heti pár órát lelépni otthonról
2012. nov. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8. Vagyok, még annyit hogy néha azért próbálom humorosan nézni a dolgokat, mert pl elég vicces hogy úgy ülök a wc-n hogy a gyerek az ölemben, mert ő közben nyomogatni szeretné a légfrissîtőt:))
2012. nov. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!