Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadatjátok babátoknak a rota...

Beadatjátok babátoknak a rota virus elleni védőoltást? Miért?

Figyelt kérdés
2009. aug. 12. 18:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én beadattam mert az ismerőseimből 10ből 9 nek elkapta a gyereke és mind azt mondta hogy nem kivánja senkinek. Arról nem is beszélve hogy ez a betegség 3-4 éves korig a legelterjedtebb, és 3 éves kor alatt tuti kórházba kerül a gyermek ha rotás. Nem egy leányálom.
2009. aug. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

én nem adattam be. az oltás csak a rotára érvényes, de ilyen szintű hányós-fosósból van még sok. azt is gondolom, hogy ha életmentő dolog lenne, akkor támogatná a tébé.

ha elkapja, biztos nem lesz egyszerű, de ha beadatom, nem garantált, hogy nem nyal be ugyanúgy vmi mást.


azt egyenesen vérlázítónak tartom, hogy jön levélben, hogy a who minden gyereknek ajánlja, meg mennyien halnak bele. persze, afrikában, ahol nincs víz. ha figyelsz a babádra, esélye sincs nemhogy belehalni..

2009. aug. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én beadattam, sok helyen ha kitör, ovi-iskola, akkor az egész közösségen végigmegy (szenved a gyerek, a más gyereke is, te hiányzol a melóból, többször elkapják ezt a betegséget, pelus, törlőkendő, gyógyszerek, diétás kaják...).Aztán haza hozza a nagyobb tesó a csecsemőnek, akkor aztán lehet aggódni.A rota elleni oltás egy életre védelmet ad, felnőtt korában sem kapja el a gyerekétől.

Megéri az árát.

2009. aug. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen.
2009. aug. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Beadattam én is,biztos ami biztos.Nem sajnáltam rá a pénzt.
2009. aug. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Beadattam, mert láttam, hogy körülöttem milyen hatással volt a kisgyerekekre a virus, hányszor kötöttek ki kórházban kiszáradás ellen. Remélem, ezek egy részét ezzel majd elkerüljük.
2009. aug. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
beadattam, mert idén télen is rengetegen elkapták (télen terjed) és nem hiányzik egy szenvedés a babámnak, sem nekünk. Fogyás, millió pelus csere, étvágytalanság. egy barátnőm gyereke elkapta, kórházba is kerültek. a gyerekben annyira intenzíven megmaradt, hogy evés után jön a hányás, hogy utána hetekig nem volt hajlandó enni! másoktól is rosszakat hallottunk, úgyhogy átbeszéltük a férjemmel és úgy döntöttünk, hogy nekünk ez a betegség nem fér bele az életünkbe. (sokan mondták nekünk is, hogy nagy ügy, hány egy sort, meg fosik, de 3 nap és túl van rajta - csak ha belegondolok milyen iszonyatos dolog,mikor az embernek fáj a hasa vagy hány... nem kívánom a gyerekemnek)
2009. aug. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezt fél éves korig meg kell kapnia, vagy mindegy mikor adatom be? 9 hós a babám(bocs a visszakérdezésért!) .eddig még nem kapott, csak a kötelező oltásokat adatom, de ezen az egyen gondolkodom.
2009. aug. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szintén beadattam a lányomnak, biztos ami biztos ártani nem át.

És csak 6 hós korig kaphatja meg.

2009. aug. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

Nekünk javasolta a doki. Szólt, hogy nem olcsó.

Kiváltottam, mivel ikrek, két gyerekre 2*18.000. Beadta. Mondta, hogy akkor most felírja a következőt... Nem tudtam előre, hogy ezt kétszer kell beadni, azaz kifizetni is. Úgyhogy leesett az állam...


Közben azt tudtam, hogy kb. 8000 ilyen és ehhez nagyon hasonló vírus van. Ez az oltás ezek közül EGYETLEN egy ellen véd, tehát értelme csaknem semmi...


Úgyhogy sokat agyaltam, hogy mi legyen és végül NEM váltottam ki a második adagot és nem adattam be. Legszívesebben az elsőt se adattam volna be és ha előre tudom, hogy 36.000 Ft egy gyerekre, akkor az elsőt se váltom ki, az biztos.

Így most nem 7999, hanem 8000 vírus kerülgeti a gyerekeket. Mivel nem jár súlyos szövődményekkel, így nem félek.

Olyan ellen be szoktam oltatni, ami súlyos szövődményeket okozhat.

Ez csak lázat, hasmenést okoz, ami ugyan kellemetlen, de sérülésmentesen épül fel a gyerke BIZTOSAN.

Úgyhogy akkor inkább pl. bárányhimlő, amit csaknem biztosan elkap majd és annak aztán tényleg vannak csúnya szövődményei.

Én ezért.

2009. aug. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!