Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hós tápszeres kisfiam még...

8 hós tápszeres kisfiam még mindig eszik éjszakánként 2-3 között. A hozzátáplálással nem állunk jól, a gyümölcsöket szívesen esz, de a főzelékekkel kínlódunk, nem szereti. Lehet, hogy nem jut elegendő kalóriamennyiséghez? Tényleg éhes lehet éjszaka?

Figyelt kérdés
Próbáltam bébiételt venni, hátha azt szívesebben megeszi, mint az általam készített főzeléket, de nem. Sinlaccal keverve eszegeti, de nem szívesen..
2012. nov. 12. 09:39
 1/3 JanoviczkiFerencné ***** válasza:
az én kisbabám most 6 hós, 2. hónaptól alszik éjszaka. Én egyszerűen nem adtam neki éjszaka enni ha felkelt, csak vizet kapott, utána cumit. Gyorsan leszokott az éjszakai evésről. Nappal 6-szor eszik tápit és egyebet. Az első evés fél 7, az utolsó fél 9. Szigorú napirend van, nálunk nagyon bevált. A főzelékhez próbálj meg tápszert tenni, vagy egy kis tápi, egy kanál főzelék felváltva, mi is így kezdtük. A gabonapépet próbáltad már? Amit nem eszik meg magába (pl. szilva, brokkoli) azt én ahhoz szoktam keverni.Ja és szorakoztatva etetünk, ham-nyam-nyamm stb...
2012. nov. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is azt mondta a doki, amikor 9 hónaposom nekiállt ismét kelni éjjel,hogy meg ne etessem. Ha egy ekkora baba normálisan vacsorázik, akkor nem éhes éjjel. Valami más nyűgje van!

Én ittam ilyenkor! Aztán erről is leszokott!

Este kap egy jó nagy adag tejpépet!

2012. nov. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A lányom is 8 hónapos. reggel-este-éjszaka szopizi, délelőtt gyümölcspürét,délben főzeléket hússal, délután tejpápet-joghurtot eszik.

Nekünkbejött:

Paradicsomos krumpli: A paradicsomról leszedem a héját és a magját is kiveszem, és megfőzöm a krumplival. lehet hozzá tenni húst is. egy m.k. olívaolajat teszek bele, és bazsalikomot. Összeturmixolom, hígítoma a főzőlével.

cékla-alma főzve (lehet husival)

alma-répa-krumpli (lehet husival)

sülttök-husival

almaszósz husival

2012. nov. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!