Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam bilire a...

Ria27 kérdése:

Hogyan szoktassam bilire a babámat, ha csak állva akarja elvégezni a dolgát?

Figyelt kérdés
2012. nov. 19. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
attól függ mennyi idős...kb. 2 éves kor után kell megismertetni a bilivel el kell neki magyarázni, hogy ott kell elvégezni a dolgát és a bili is csak arra vár, hogy oda ráüljön :)
2012. nov. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
tehát ha hamarabb szeretném rászoktatni, akkor annak kevés az esélye, hogy sikerül? Tudom, hogy 2 éves kor körül érik meg a visszatartó képességük, de akkor hamarabb ne is próbálkozzak vele?
2012. nov. 19. 14:27
 3/5 anonim ***** válasza:
elkezdheted hamarabb is hátha olyan ügyes és sikerül :) minden baba más és más van aki hamarabb van aki később lesz szobatiszta, de általába 2 éves kor után érik el azt a fejlettségi szintet
2012. nov. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
mennyi idos? engem lehet sokan meg fognak ezert kovezni amit irok, de nekunk ez igy sokkal jobb. Lanyom van, ha kakil, akkor mindig nyakig olyan, hiaba veszem ki alola azonnal a pelust, telemegy a nunia is. Igy nem volt kerdes szamomra, hogy amint tudom bilire kell ultetnem. 11 hosan kezdtuk, eleinte csak ulni tanitottam rajta, kapott egy kis jatekot, vagy konyvet, hogy megmaradjon rajta. Aztan amikor lattam rajta, hogy alakuloban van a kaki, ratettem. Talan 3-szor tortent meg, hogy visszatartotta, de negyedszerre mar sikerult is bilibe. Nagyon meg lett erte dicserve, ill. van egy ritualenk, amit minden kaki utan csinalunk, es nagyon szereti, egy kis bolondozas. Igy osztonozve van egy picit o is. Persze ha pelusba sikerul, semmi szidast nem kap, meg egy rossz szot se. Most 2,5honap alatt, mar ott tartunk, hogy volt hogy kiabalta, hogy kaka, bilire tettuk es bizony ment is a kaki. Ennek ellenere egyaltalan nem tartom szobatisztanak, attol meg nagyon messze van, de nem banom, hogy ilyen hamar kezdtuk, nem fel a bilitol, eleg jol el is ucsorog rajta, es a mamanal is sikerul ratenni es kakilnia bele. Ja, es volt olyan hogy velem ult a WC-ben a bilin, mondtam anya mit csinal, es hogy o is azert ul a bilin.
2012. nov. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hasonló a helyzet nálunk is, mint nálatok, vagyis én is hasonló időben kezdtem el megismertetni vele a bilit! 1 éves volt (most 14 hós), amikor elkezdtem neki magyarázni mire való! Aztán még mindig ott tartunk, hogy amikor tisztába teszem kicsit ráültetem és kérdezem tőle mit kell ott csinálni és mutatja, de még csak egyszer sikerült a dolog! Nem nagyon hatotta meg, pedig megdicsértük! Próbáltam, hogy akkor ráteszem, amikor látom, hogy elkezdte a kakilást, de ilyenkor mindig abbahagyta, úgyhogy most nemtudom mit tegyek?! Talán annyit csak, hogy legyek türelmes.... de vajon meddig fog ez tartani?!
2012. nov. 20. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!