Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Chicco babahordozó 0+ kortól? Jó?

Chicco babahordozó 0+ kortól? Jó?

Figyelt kérdés

[link]



Erre gondolok. Csak a kép miatt linkeltem.


Valaki használ ilyet? Mennyi ideig lehet vinni benne a gyermeket?


Az első gyermekemnél nem vettem ilyet. Igazából nem foglalkoztam ezekkel a hordozókkal nagyon. Viszont a következőnél szeretném, ha lenne.


Van értelme egyáltalán?


2012. nov. 21. 19:02
 1/2 anonim ***** válasza:

_Én_ nem tennék gyereket kenguruba, ezért:

"okaknál már a hordozós korszak elején - szóba kerül, hogy talán nem kendőben, hanem más eszközben kéne a babát hordozni. Elsősorban a kenguru, a mei tai és a csatos hordozó(SSC) azok, amelyeket számításba vesznek a szülők. Röviden vegyük sorra, hogy vajon megfelelnek- e ezek az eszközök arra, hogy babánkat a megfelelő testtartásban tudjuk hordozni.


Elsőként nézzük a kengurut. A legtöbb kenguru üleprésze igen keskeny, ebből adódik, hogy nem teljesülhet a széles alátámasztás, a kicsik súlyukat az ágyéki részen viselik. A lógó lábacskák sem az előbb leírt csípőfejlődésnek kedvező lábtartásban helyezkednek el. A legtöbb kenguru anyagából adódóan nem öleli szorosan körbe a babát, tehát nem nyújt megfelelő támasztékot a gerincének sem. Ezért a kicsik vagy összecsuklanak bennük, ülnek a hordozóban, ezzel megterhelve a gerincoszlopot, vagy pedig, ha szorosra húzzák őket, akkor szinte rápréselődnek a hordozó felnőtt testére, ami miatt hátuk kiegyenesedik, esetleg még homorú tartást is felvehet. Egyik életkorban sem javaslom tehát a kenguruk használatát."innen: [link]

2012. nov. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Küldtem neked privát üzit... :)
2012. nov. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!