Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! 2hónapos baba, alvás...

Anyukák! 2hónapos baba, alvás kérdés? Segítség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kisfiam most 2 hónapos. Eddig tényleg igazi csecsemő volt, evett, kakilt, aludt :)

Mostanra észrevettem rajta, hogy érdeklödő, nézeget, a hang irányába fordul, nevetgél stb.


Eddig elaludt este 8-kor, és éjfél 1óra között ébredt mindig enni.

Pár napja fél9-9 körül alszik, és ma pl. 3/4 3!!!-kor kelt fel először. Ez azért lehet, mert kezd átállni éjjel az úgynevezett mély-alvásba? És nappal már csak szunyókálás van? Kezdi megszokni az éjjel-nappal dolgot?

Ez nekem azért furcsa mert jóformán nappal is az van ami éjjel. Felkel, eszik, büfi, egy kis játék és aztán elfárad és alszik. Akkor hogyan tesz különbséget? Este a fürdés az egyetlen különbség :)


Bevallom éjjel benéztem már rá , hogy minden rendben van-e vele :)


Köszönöm


2012. nov. 24. 07:46
 1/7 anonim ***** válasza:
13%

Ha jóllakik este, akkor nem fog éjjel felébredni. Sőt, evés helyett inkább teát adj neki., Fontos, hogy megtanulja a nappal és az éjszaka közötti különbséget.

Anyáink sem etették éjjel a babákat, mert másnap nem tudtak volna dolgozni. De sok pszichológus is azt mondja, hogy meg kell a babáknak tanulni a nappal és az éjszaka közötti különbséget. Ettől nem lesznek lelkibetegek.

2012. nov. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nyugodj meg, semmi baja, szépen kezd beállni nála az éjjel-nappal dolog.Az én lányom 2,5 hónapos, 4 hete este 8tól reggel fél 7 ig alszik, akkoris kelteni kell, de ő napközben sohasem volt alvós...Élvezd:)
2012. nov. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves Első!


Oké nem etetem éjjel,de akkor gyere ide hozzánk és hallgasd Te ahogy keservesen sír. Mert a kajáért nagyon tud ha éhes.


Egyébként nem fogom teával tömni amig van anyatej.


Kössz

2012. nov. 24. 08:04
 4/7 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy hosszabbakat alszik éjjel. Az én fiam is ekkora, és pont így csinálta. Egyre később ébredt éjjel, aztán csak azt veszed észre, hogy szépen átalussza az éjszakát.
2012. nov. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Tuti semmi gond, az én 2 hónapos lányom nagyjából szintén így csinálja! Örüljünk, hogy alakulnak az éjszakák!:) Ja...szerintem is nyugodtan adjad neki az anyatejet bármikor, ha éhes! Az enyémtől is zeng a ház, ha éhes, teát nem tudnék beleerőszakolni, ha akarnék sem! :D
2012. nov. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A lánykám igaz már lassan 3 hónapos lesz, de ő is ezt csinálja.


Nappal eszik-alszik fél órát nézelődik, és megint alszik:):)

Este 8kor fürdés, eszik és alszik, van hogy 1 kor de olyan is volt, hogy 4kor kelt enni. Én megetetem, mert tudom,hogy kell neki, ha teát adok neki vagy vizet később is felfog eklni,mert éhes maradt,vagy pedig rászokik az éjszaki ivásra, az sem jobb az éjszakai evésnél.

A nagyobbam is így csionálta, egy évesen ahogy elhagytuj a szopizást, át is aludta az éjszakát

2012. nov. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor ezek szerint már, már nagyfiú :) És lassan lehet h az éjszakát is átalussza :)
2012. nov. 24. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!