Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor kell elmondani, hogy...

Hányszor kell elmondani, hogy nem szabad? Mikor üttök rá egy kicsit a kezére, hogy megértse, hogy nem szabad? Vagy ne is üssünk rá, hogy szép szóval értse meg?

Figyelt kérdés
Mindenki véleményét várom. 13 hónapos a fiam, mivel elég aktívan mászik, fel áll dolgoknál, persze, hogy piszkál olyan dolgokat is amit nem szabad. Nem tudom az egész házat átalakítani úgy, hogy ő semmihez ne férjen hozzá, mert akkor én se fogok semmihez hozzá férni. Nem vagyok gazdag, hogy mindenből vegyek baba biztos dolgokat... Például a kukánál is százszor elmondtam, hogy nem szabad, de egyszerűen nem érti, nem is tudom máshova tenni, h ő ne érje el. De ez csak egy dolog volt a 100-ból amit neki nem szabad. Szóval, meddig lehet szép szóval kérleli és mikor lehet egy kicsit rálegyinteni a kezére és hányszor? 2-3szor egymás után?

2012. dec. 3. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez attol fugg, mennyire ertelmes a gyermek, ugy ertem, altalaban ilyenkor meg nagyon elteroek a gyerekek, kabe 3 eves korukra hozzak be egymast, de nem jelenti azt, hogy az egyik gyerek 18 honaposan beszelt, az okosabb is lesz, mint az, aki 2.5 eves korara tanult meg folyekonyan beszelni. Az en lanyom lassan 2.5 eves, meg nem tud folyekonyan beszelni, de azert szinte mindent megert, amit mondok neki. Nala en 2x elmondom, 3.-ra figyelmeztetem, hogy meg egyszer nem mondom el, hanem dada lesz...ezt be is kell tartanom, mert ha nem, akkor tudja, hogy semmi kovetkezmenye nincs a rosszalkodasnak. Van viszont olyan, amiert egybol dada jar, es altalaban azt kell mondjam ez a leghatekonyabb, mert akkor azt jo darabig nem probalja meg ujra csinalni. Ilyen a konektor piszkalasa. Ha idoben eszreveszem, meg nem nyult hozza, akkor raszolok, hogy ne, vagy elkapom a kezet es elmondom neki, hogy nem.

13 honaposan meg tobbszor figyelmeztettem, eloszor csak mondtam neki, hogy nem, aztan, hogy nem szabad, mert dada lesz, es aztan jott, ha meg egyszer hozzanyulsz, akkor dada lesz.

A legfontosabb, hogy mikor raszolsz, ereszkedj le az o magassagaba (guggolj le), probald felvenni a szemkontaktust, hatarozott hangon (nem kell felemelni a hangod), megmondod, hogy nem szabad (legyen egy fegyelmezo hangnem, amit csak akkor veszel elo, mikor szukseges) Lehetoleg el kell kerulni a kezre csapast, nem szabad tul sokszor alkalmazni, mert "immunis" lesz ra, ha sokszor van dada.

En kezere csapok, apja a fenekere (arcara soha)

2012. dec. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszod.
2012. dec. 3. 21:27
 3/7 anonim ***** válasza:
33%
az en lanyom is 13honapos, probalom ugy nevelni, amit Vida Agnes babapszichologus irt, nem tudom milyen sikerrel fog zarulni, de egyenlore egesz jol bevalik. A lenyege az, hogy gyerekre nem szabad rautni, mert abbol csak azt tanulja meg, hogy ha valamit el akar erni, akkor utnie kell, pl. masik gyereket. Amit en teszek ha olyat tesz amit nem szabad: elmagyarazom, hogy miert nem szabad, pl. elmondom, hogy a kukat nem bantjuk, mert piszkos. Eloszor figyelmeztetek es elviszem onnan, masodszor is figyelmeztetek es elviszem, de kozlom hogy ha meg egyszer hozzanyul, akkor megy a buntihelyre. Nalunk ez a kisagy, es ott kell maradni egy keveset. De nem hagyom sirni a kisagyban, de ebbol azonnal tudja, hogy nem szabad. Ami tenyleg veszelyes, az elvan zarva elole, pl. konektor, felso komodfiokok, mert ha kinyitja borul a komod, az alsokban ramolhat. a lanyom mar most mondogassa, hogy nem, ha elmegy a tiltott dolog mellett, pl.suto. Azt olvastam, hogy kezre nem szabad csapni, mert nagyon sok idegvegzodes van rajta, ami negativan hat az idegrendszer fejlodesere. Akkor mar inkabb a popsira.
2012. dec. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

most őszintén, gondolod ha rálegyintesz a kezére akkor fog belőle valamit tanulni??? ne viccelj már! vagy rávágsz és akkor talán vagy ne csináld. de azért hozzátenném, hogy 13 hónaposnak ne vágj rá a kezére erősen :)


igen, sokszor elmondani és elhozni onnan. ha nem érti 100ból, majd érti 1000ből :)

egy a lényeg szerintem: csak olyat tilts amit tényleg nem szabad és azt mindig mindenkor tiltsad is! következetesen kell ezeket csinálni akkor megtanulja a saját határait.

viszont ha eyszer megengeded mert mondjuk hulla fáradt vagy és már sz@rsz az egészre csak hagy szusszanj kicsit akkor azt már nem fogod tudni tiltani :)


nálunk ez a nevelés bejött, most már mondhatom :) 3 éves a fiam, pontosan tudja mi az amit nem szabad és most már azt is, mi az amit megtehet de nem örülök neki így azt inkább nem csinálja :)

nem legyintgettem a kezére, kitartóan 1000x is elhoztam onnan, most ez megtérül :)

2012. dec. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

15 hónapos minden lében kanál lányom van.

Nála, és szerintem másnál sem ér sokat a kézre legyintés, még nem érti, így nem is csinálom, de valahogy nem is jön a természetemből fakadóan.

Neki is mindent el kell 1000-szer mondani, de megpróbálja 1001. alkalommal is, miközben fél szemmel, vigyorogva figyel, látom-e.

Nem kell nagy dolgokra gondolni a biztonságossá tételben. A kuka nálunk is kényes pont volt, de kb. 100 forintos karabinert szerelt a férjem a konyhaszekrény ajtajára, amit én is könnyen kezelek, de ő nem tudja kinyitni. Mára elvesztette fontosságát, így, hogy nem volt szem előtt, és ő dobja ki a szemetet, és szól, ha nincs összekötve az ajtó.

Azt vettem észre, ha letérdelek hozzá, határozottan megfogom a vállát, kényszítem, hogy a szemembe nézzen, és úgy mondom, hogy nem szabad, sokkal többet ér, mint bármilyen kézrelegyintés.

De nem fogsz vele helyrehozhatatlan károkat okozni, csak kicsi ő még hozzá. Nyilván vannak szituációk, amikor kell.

Mondjuk múltkor voltunk játszóházban, egy anyuka többször is ráütött a gyerekre, amiért én max. szóltam volna csak. Nem volt kirívó dolog. Az meg már a másik véglet, a gyerek zokon is vette, biztos, hogy sűrűn kap már kis kora ellenére is. Szomorú...

2012. dec. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolso valaszadonal a pont! El kell hozni, kezebe kell adni valami mast. Mi is kicsi lakasban elunk. Raadasul meg alacsony is vagyok...ugyhogy gondolhatod hanyszor lat engem a szekre allva, hogy elerjem amit szeretnek...kapasbol egy szep kis peldaforras...en is elmondtam neki 100x mindent. A kukat ki tudja hanyszor boritotta fel! De en is elertem amit akartam. Most mult 2 eves. Igazi kis partner. Tettem itt fel kerdest az utlegelesrol mert o mastol latta es elkezdte alkalmazni rajtam amikor o ugy gondolta merges. Nem az a jo ha visszautsz hosszutavon! Tudom idetlenul hangzik, de le kell fogni a kezet es az o szintjen roviden szemebe nezve elmondani, hogy nem bantjuk Anyat mert o sem bant teged - a jovobeni problema megoldas miatt teszem ezt hozza. Kb. 3 honap es mar nem ut. Az hogy magamhoz fogtam neki hattal mikozben lefogtam megnyugtatta es tudta, mellette vagyok es szeretem akkor is ha nem jot csinal de nincs megjutalmazva.

Szoval ne usd!!! Csak a tehetetlen ember uti meg a gyereket. A konnektorba nem tul sokba kerul a vakdugo es a hutozarat ajanlom a fiokosszekrenyekhez! Azt te is fel tudod konnyen rakni ha apanak nincs ideje. Ajtokat (pl furdoszoba vagy wc) becsukni, a kinyitos szekrenyeket amin van foggantyu gumival ossze lehet fogni. Feljebb tenni mindent ami veszelyes. Az en Kisfiam nagy hegymaszo...azzal nem tudsz mit tenni igazabol. Csak biztonsagossa tenni egy-ket helyet ahova maszhat. Hidd el tudom, hogy nem konnyu. En mar a kepeket sem rakom vissza a falra amig abba nem hagyja az asztalon valo tancolast. De ha raszolok mar lejon magatol! Voila! Masoknal mindig csak csodalok mindent a rendet, a szep dolgokat...nallunk allando rumli van. Ne bantsd! Nem erti. Ha merges vagy inkabb orditsd ki magadbol, hogy "karatezo kutya!!!!" aztan nevess vele ha o nevet. Mindent millioszor el kell mondani. De van ertelme!

2012. dec. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A konnektorral kapcsolatban szeretnék hozzászólni. Nekem sem volt pénzem a lakás biztonságossá tételére, de voltak itthon kis jelzőfények, amiket a konnektorba téve lehet éjjelre használni. Azokat dugtam a konnektorba, így nem tud belenyúlni, és még haszna is van. A kis lámpát pedig nem bántja, nem is tudná kiszedni. Bocs, ha off voltam!
2012. dec. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!