Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van köztünk olyan anyuka,...

Van köztünk olyan anyuka, akinek babája fogzás alatt étvágytalan, de nagyon?

Figyelt kérdés

Minden fogzáskor ez volt nálunk. Jelenleg is. Rágófog jött ki, és jövőben van egy másik is. Mégis most már rettenetesen ki vagyok borulva, annyira nem eszik az egy éves kislányom. A tápszerből este kb.2dl, reggel könyörögve másfél dl. Egyéb tejtermék a túrókrém, mert a tejpép nem megy megint. A főzelék sem kell, legfeljebb a gyümölcsös, ami meg tudjuk, nem az igazi. A főztöm sem kell megint. Sem kanálból, sem a kezemből, sem sehogy semmi-szinte. Alig iszik, sem c.üvegből, sem itatóból, pohárral pedig össze-vissza leissza magát, rágja, lökdösi, stb.

A mai napunk pl.: Reggel könyörögve fél órát: másfél dl tápszer, tízóraira pár kanál gyümölcspép, kb.3 csipet vajas kenyér, ebéd semmi, majd csak 3-kor gyümis főzi. Aztán csodák csodája, fél5kor egy túrókrém, meg egy túró rudi(nem akarom egészségtelenül etetni, de már jobbat nem tudok...),este pedig 2dl tápszer.

Az etetések helyszíne sincs már meg.

Nem hízott most először semmit sem. Ez keserít el a legjobban. Fogalmam sincs, hogyan tovább!!! Meddig tart ez még??? Bele vagyok betegedve, állandóan sírok, van, h kész hisztéria tör rám, depresszió, meg minden.


2009. aug. 21. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugyan, ne foglalkozz vele. Eszik, amennyi jólesik neki. Viszont ha látja, hogy emiatt ki vagy borulva, nagyon rossz evő lesz.

Az én lányom is ezt csinálta fogzáskor. Nekem annyiból volt könnyebb, hogy szoptattam, és a cicire bármikor kapható volt. De volt, hogy 10 hónaposan sem evett napokig semmit, csak cicit. A hízás meg fél éves kor után nem egyenletes. Majd behozza, ha kijött a foga, ne aggódj.

2009. aug. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na ez az, amitől teljesen kiborulok, és jön a bűntudat!!! HOgy ő nem szopik!Neki ez nem jut ki-miattam. Jó annak a babának, aki cicizik ilyenkor, ez megnyugtató lenne nekem is, nem aggódnék ennyire. Tudom, h minden cseppje kincset ér.dehát egy tápszeres babának hogyan segítsek?
2009. aug. 21. 21:11
 3/5 A kérdező kommentje:
Egy szopis baba, ha nem eszik egész nap sem, de cicizik, az azért nagy dolog. De egy tápis baba? Vagy eszik, vagy nem. NIncs semmi, amit még a legétvágytalanabb kedvében is megenne...:(((
2009. aug. 21. 21:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen volt a lányom, amikor jöttek a fogai. Ráadásul ennél jóval kevesebbet evett, sőt ami igazán aggasztott, inni sem akart, úgy kellett belekönyörögni kiskanállal... de túlélte :). Úgyhogy ne aggódj, nem lesz semmi gond. Ja és ő is tápszeres volt.
2009. aug. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam is pont ilyen! Nálunk szinte csak a gyümölcs megy ilyenkor. Nekem az vált be hogy teljesen pépesre csinálom a kajáját és ölben etetem... az enyém már így is le van kapatva, nem sokat rontok rajta.. :))
2009. aug. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!