Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Akik emelt családiban...

Anyukák! Akik emelt családiban részesültök és van utazási kedvezményes kártyátok, elmondanátok hogy jól értelmezem e?

Figyelt kérdés

Ma kaptuk meg a MÁK-tól az utazási kedvezményre jogosító hatósági igazolványt.

Olvastam utána a neten és nem tudom jól értelmeztem e.

Tehát,ha távolsági buszon utazunk a kisfiammal,akkor neki és nekem mint kísérőnek 90%-os jegyet lehet váltanunk?

Ha pedig helyközi buszon akkor pedig ingyenesen utazhat a fiam is és én is mint a kísérője?

A fiam 1 éves,tehát neki még amúgy sem kellene fizetni,azt tudom.

És ha így van,ahogy értelmeztem,akkor ezt a kártyát kell felmutatni a buszsofőrnek?

Előre is köszönöm.


2012. dec. 14. 16:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha a helyközit helyire érted, ami a városon belül közlekedik, akkor jól értelmezed. A BKV és a helyi volán járatokon ingyen utazhattok mindketten, két település között vonaton és buszon is 9% jár neked. (neki pedig alanyi jogon ingyenes, a tankötelezettsége után, mikor iskolába megy, 90%-kal utazhat majd ő is)
2012. dec. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat!
2012. dec. 15. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!