Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyerekágyas időszakban kik...

A gyerekágyas időszakban kik látogathatták meg a babáitokat? Mit szóltok az alábbiakhoz?

Figyelt kérdés
Első babámat már pár hetesen a fél város látta sajnos, mivel nem tisztáztuk előre a férjemmel hogy ki és mikor jöhet. Egy idő után már nem erőlködtem mert ha már ez is látta akkor az miért nem nézheti meg alapon gyakorlatilag mindenki jött... A férjem meg hát nagyon büszke volt a lányunkra szerintem és örült is hogy minnél többen jönnek. Ráadásul Anyósom és az Anyukám mindenféle előzetes megbeszélés nélkül napi rendszerességgel beestek. Nekem ez így nagyon rossz volt és mégegyszer nem szeretném így csinálni. Ha megszületik a második babánk akkor szeretném ha az első 6 hétben a szűk családon kívül senki sem jönne és Anyukám és az Anyósom is max heti 1X. Szerintetek ez reális kérés? Hogy mondjam meg a családnak?
2012. dec. 20. 09:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Első 1 hónapban csak a szűk család,ők is csak ritkán,én kértem ezt.

Persze volt felháborodás,anyósom hozzánk akart költözni pár hétre "segiteni",de tudtam hogy akkor engem sikitófrász kerülgetne.Nem kellett segitség,hármasban jól elvoltunk,igaz pizzafutár párszor megnézte a gyereket,de inkább mint a nagyonsegitőkész szülők...

2012. dec. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Mi még csak várjuk az elsőt, de már most tudjuk és mások is, hogy az első hat hétben senki nem fog jönni. Az a mi összeszokásunkhoz szükséges idő. Nem utazunk vele, és más sem jön ide. Képeket küldünk, mesélünk, ha szeretnék. A férjem még határozottabb ebben, mint én, de egyetértünk abban, hogy semmi szükség a vándorseregre. Bejelentés nélkül hozzánk senki nem jön, még a szüleink sem, ez baba előtt is így volt, utána is így lesz. Napokkal előbb egyeztetni szoktuk a találkozásokat. A családunk sokat nem tehet, csak elfogadni tudják a döntéseinket, mert nem engedélyt kérünk hozzájuk, hanem úgy éljük az életünket, ahogy helyesnek gondoljuk. Nem veszekszünk, nem bántunk meg szándékosan senkit, de a babánk és a családunk nyugalma első helyen van a fontossági sorrendünkben. Szerintem légy egyenes és határozott!
2012. dec. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Szia! Szerintem tök normális. A nagyik is fogadják ezt el. Nyugodtan mondd meg, hogy az első picinél akkora nyüzsi volt, hogy nem is tudtad úgy kiélvezni az anyaságot ahogy szeretted volna, de másodszorra minden percét át akarod élni. Ti 4-en egy külön család vagytok, ezt meg kell érteni. Barátok, távoli rokonok majd jönnek, ha jöhetnek. Beesni meg amúgy is bunkóság, még a nagyik részéről is!!! Heti 1x jöjjenek, amúgy meg majd hívod őket, ha tanács kell vagy bármi. Legyél önző nyugodtan!
2012. dec. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%

Nekünk is voltak ilyen családtagjaink és most itt nem a szülőkre gondolok, hanem unokatestvérekre meg ilyenekre, akik idejöttek a köhögő-taknyos gyerekkel, hogy csak az ajtóüvegen keresztül mutassuk meg a fiamat. Az nem baj, ha utána kinyitom az ajtót, ugyanúgy a sok baci, amit a gyerek a levegőbe köhögött-tüsszögött, az utána bekeveredik a szobába, ahol a kisfiúnk van, akivel ráadásul pár napja voltunk csak otthon.

Egyébként nem mutattam meg és nagyon haragudtam, hogy egyáltalán addig be mertek pofátlankodni, végig az egész lakáson.

Amúgy az első 1 hónapban anyukám és anyósomék voltak itt, 1 hónap után jött mindenki más. Persze ezeket a rokonokat leszámítva. Azért a többi rokon tisztában volt vele, hogy az első hónapban nem illik idejönni.

2012. dec. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk csak a testvérek, illetve 1-2 barát jött megnézni (de velük nagyon közeli a kapcsolatunk) Anyukám és anyósom szintén jött szinte napi szinten, de ezt mi nem bántuk :) Első héten tudott csak otthon lenni a férjem, utána egy hétig anyukám, majd még egy hétig anyósom jött át napközben. Én nagyon nem bántam, hogy nem voltam egyedül, mert tuti bedilizek, hogy nem tudom mit "kell" csinálni :)
2012. dec. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Mi még csak most várjuk, de mindketten egyetértünk abban, hogy az első 6 hétben ne nagyon jöjjön senki. Az belefér, hogy a családon belül benéz valaki egy-egy órára, de ennél többet nem akarunk. Így meg is mondjuk majd, hogy ne jöjjenek. Viszont édesanyám már előre közölte, hogy az első hétben itt akar lenni, ami biztos óriási segítség lenne, de tuti, hogy bedilizek majd tőle és ezt szeretném valahogy elkerülni.
2012. dec. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Három gyerekem van, mindegyiknél a kórházból való hazatérés után átjáróház volt az életünk. Nekem sem nagyon tetszett akkor, de már utólag visszagondolva nagyon jól esik, hogy ilyen sokan kíváncsiak voltak ránk. Azóta a dédik közül 3 meghalt, meg számtalan rokon időközben. Ez nem is tartozik végül a témához, de ők is már az első hetekben jöttek, igaz, csak egy órára max.

Ha valaki felhívott, hogy mikor jöhetnek, annak örültem a legjobban. Akkor egyeztettünk időpontot.

Sokan hoztak ételt, pelenkát, ruhát, vagy volt, akik játszottak addig a két nagyobbal, amíg én más dolgomat csináltam.

Féltem,hogy majd idehoznak mindenféle bacit, de beláttam hamar, hogy azt máshonnan is össze lehet szedni, hiszen a férjem dolgozik, a nagyobb gyerekek ovisok, sulisok.


Én senkit nem akartam megbántani, volt is látogató bőven:)

2012. dec. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem a nagyszülőket kizárni az első hetekből nagyon nagy önzőség.
2012. dec. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Első hat hétben, csak a legszűkebb család jött, és nagyon odafigyeltünk, nehogy valaki elsumákolja a kézmosást. A látogatási időt is lerövidítettük. Az első hétben anyukám odaköltözött. Egyenesen, mond meg, hogy még egy kicsit várjanak, de fotót szívesen küldesz! Őszintén, nekem még anyós is nagy teher volt, mert segíteni ugyan nem segített, azon kívül, hogy "pózolj babával" fotókat gyártott magáról, de ráadásul, még amikor bezárkóztam szoptatni, fel is ordibált az emeletre, hogy végeztünk-e már. Sík ideg voltam. Szerintem kell ennyi idő, hogy a kiscsalád összeszokjon. Anyukám, azért jó hogy ott volt, mert főzött, és sütivel megkínálta a dokinőt, így nem nekem kellett a friss császárral sürögni-forogni!
2012. dec. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

Nekem már a kórházban elegem volt az átjáróházból. Eldöntöttük, hogy otthon mi mondjuk meg ki jön hozzánk. Persze ez csak részben sikerült. Szerintem a túlzott látogatásnak is köze van hozzá, hogy a tejem nem indult meg kellőképpen (mikor tudod igény szerint szoptatni, ha állandóan ott nyüzsög a család?). A szűk család persze jött 6 hét alatt 1-2x, nagyik heti kb.2x (2 nagyszülőnél már 4 nap!!!!). A kisgyerekeseket megkértük, hogy gyerek nélkül jöjjenek, nekik fényképeztek a szülők. A távolibb rokonok, barátok kivárták a 6 hetet, nem hisztiztek.

A kérés reális. A nagyszülők sem aktívkodnak annyit a többedik unokánál, inkább vigyék el a nagyot vhova, ahova Ti most nem tudjátok.

2012. dec. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!