Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pocsék anyának érzem magam....

Pocsék anyának érzem magam. Mit nem csinálok jól?

Figyelt kérdés

Minden egyes nap és éjszaka kezd rémálommá válni. Fáradt, ingerült, kétségbeesett és dühüs vagyok saját magamra,hogy egyszerűen nem tudok jobb anya lenni.

1 hónapja a lányom teljesen megváltozott, akkor volt 3 hónapos. Éjszaka millió meg egy alkalommal ébred, nappal pedig csak a sírásból áll. CSeréáltem pelust, adtam neki enni-inni, lejjebb feljebb vettem a fűtést, ringattam, hordoztam, sírni hagytam. ÉS egyszerűen semmi nem jó. Kapott fájdalomcsillapítót,kenem-kentem az ínét, voltunk orvosnál, de egyszerűen semmi.

Fáradt vagyok,és most itt bőgök,mert már nem bírom... És akkor arról nem beszélek,hogy utálja a babakocsit, a háztartásbeli dolgokat is intézni kellene, és a nagyobb gyerkőccel is foglalkozni kellene.

Széthasad a fejem a fájdalomtól. Nem tudok egyszerűen rájönni,hogymi a nem jó.

Forog mindkét irányba, és már prbál négykézlábra emelkedni, a kicsi lábaival sikerül is, a kezeit nemnyomja még ugyan ki. Ez zavarná emg ennyire???


2013. jan. 2. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is neked is meg kell nyugodnod, mert ez egy ördögi kör, te is tudod biztosan, hogy megérzi rajtad a feszültséget.

Menjetek el sétálni, levegőzni, ha tudod, bízd egy kicsit másra a sétát. Tud segíteni a férjed munka után, esetleg nagymama, barátnő?

2013. jan. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam, aztán rájöttem mitől nyugszik meg. A porszívó vagy a hajszárító hangjától. De komolyan. Egy próbát megér. A babám csak addig volt hajlandó aludni, amíg ment valamelyik. Csak sokat fogyaszt, de egy idő után le tudtam kapcsolni, és tovább aludt.
2013. jan. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

2 irányból közelíteném meg a problémát.

1.) A te, mint anya szemszögből. Picit mozdulj ki, szellőztesd ki a fejed gyerek nélkül. Menj le egyedül vásárolni vagy sétálni, vagy esetleg egy fodrász, masszázs, kozmetikus. Ami belefér. A gyerekekre 1-2 órára (pl. alvásidőben) biztosan tud a férjed vagy nagymama vagy esetleg egy barátnőd vigyázni (nem tudom, ki jöhet szóba). Fújd ki magad és próbálj megnyugodni. Ez a legfontosabb.

2. A kislánynak a babakocsi helyett meg lehet próbálni a hordozót (kendő, kenguru) vagy azt, hogy a babakocsiban nem hanyatt, hanem hasra fordítod. Ha ennyire nem alszik sem éjjel, sem nappal, lehet, hogy megpróbálnámát helyezni máshová a kiságyat (én nem vagyok ezoterikus, de tényleg van ilyen, hogy elektromos vezetékek vagy vízerek miatt valahogy nem jó helyen van az ágy, és még egy felnőtt sem tud ott nyugodtan aludni). Másik ötletem: nem éhes a baba? Anyatejes még? Biztos, hogy van elég tejed?

A mozgásfejlődés amúgy tényleg megzavarhatja őket. Nekem 3 gyerekem van, de ennyire nem voltak nyűgösek pár hónaposan.

Szóval kitartást neked, és nyugi!

2013. jan. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen . Én nekem a legjobb taktik , hogy megnyugodtam . Vettünk neki babahintát abba el volt , meg sokat volt kézbe . Abba elrintgatta nem is sirt annyit , vettünk neki rágokat azis bírta . A babakocsiba egy kicsot felültettem , ha mózeses cseréld a sportra , így nekem teljesen el volt , mert kilátot . Én nekem sajna rosz terv vált be , hisz magunk közé fogadtuk .
2013. jan. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az hozott nyugodt időszakot, hogy ekkor feladtam a különszobába alvás elveimet és átvittem magunkhoz. Na akkor aludt először 12 órát végig zsinórban (enni sem kelt fel) és én 11 óra alvás után rémülten keltem, hogy mi történt miért nem kel már fel:) Jól kialudtam magamat, következő egy hétig még én voltam az éberebb mire rájöttem, hogy nekünk ez megoldást jelentett.Azóta is kivétel nélkül mindig rendben végig alussza az éjszakákat. Egy hét ilyan este után mertem éjszakára arcpakolást feltenni:D Addig még féltem attól, hogy csak időszakos és majd biztos vissza áll a rémálom, de szerencsére nem. Azóta sem voltam wellneselni meg semmi relaxációs kütyün amit ajánlottak az ismerőseim, hogy majd attól kipuhentebb leszek... Egyszerűen aludnom kellett. kinek a porszívó, kinek a hinta (hintám is volt az ahsfájásra volt szuper mert egyben rezgett is) a lényeg, hogy valami megoldást kell találni. Ha elmész kikapcsolódni akkor egyrészt ki sem fogsz tudni amiatt mert otthon hagyod a problémáidat és mikor vissza csöppensz csak még nagyobb különbséget érzel majd a masszőrnél döglő nő és az otthoni anya között. Ha véletlenül a porszívó lesz a megoldás nálatok akkor én biztos felvenném a hangját, vagy tuti le is lehet tölteni és nem kell akkor egész nap nyomatni otthon, hanem játszd le neki számítógépen, laptopon vagy telefonon vagy bármi ami otthon van...
2013. jan. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is a porszívóra esküszöm, középső fiam rendszeresen így aludt el, miután rájöttem. Az a baj, hogy belekerültetek egy ördögi körbe, ahol mindketten olyan fáradtak és nyűgösek vagytok, hogy már pihenni sem tudtok tőle, ha mód van rá, akkor sem. Először mindenképp a baba dolgát kell megoldani, hogy utána ő is hagyjon téged aludni. Sajnos egy kiadós alváson kívül nem igazán segít rajtatok semmi....
2013. jan. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nekem sokat segített ez a cikk. És nálunk is van hinta, hordozókendő, volt hajszárítóra alvás is. :)


Neked: omega 3 ezerrel, magnézium és kalcium pótlás, napi egy óra, ami kizárólag a Tiéd és azt csinálsz amit akarsz.


Ha bejön az együttalvás, csináljátok, 20 évesen már úgysem Veled bújik ágyba ;)


Tarts ki! Elmúlik!

2013. jan. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
63%

http://www.youtube.com/watch?v=bNqERBWaJeM


10 órányi fehér zaj, hátha segít :)

2013. jan. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!