Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet egy külföldön...

Hogyan lehet egy külföldön már létező nevet honosítani?

Figyelt kérdés
Lányunk születésekor egy olyan nevet választottunk ami nem szerepel az anyakönyveztethető nevek között,de romániában igen. Az MTA azzal utasította el kérelmünket, hogy nem eldönhető férfi ill. női név a Killa.
2009. aug. 26. 13:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Tippelek:női?

Ha ők nem engedik,akkor talán az a megoldás,h egy kisebbség tagjaként kéritek ezt a nevet,ha jól tudom,abban az esetben eredeti helyesírással adható.Azt nem tudom,miként igazolhatod,h pl az örmény kisebbség tagja vagy.:))

2009. aug. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szüld meg a gyereket Romániában. Ott anyakönyvezzék. És az ottani anyakönyvi kivonatot nyújtsd be a magyar hatóságoknak. A külföldi anyakönyvi kivonatban szereplö adatokon nem változtathatnak (ez biztos, mert én is külföldön fogom szülni a gyerekemet, bár nem ilyen oknál fogva, és utána néztem).
2009. aug. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!