Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális ennyire beöltöztetni...

Normális ennyire beöltöztetni egy újszülöttet?

Figyelt kérdés
Barátnőmnél voltam babalátogatóban. Két hetes a kislány, és meglepődtem, hogy mennyire be volt öltöztetve. Volt rajta egy hosszú ujjú body, fölötte egy plüss rugi. Pihenőszékben volt a kicsi, és alatta egy plüss takaró, egy rajta még egy olyasmi mint a lábzsák, és két takaróval betakarva. Hozzáteszem 23 fok volt bent náluk. Mikor mondtam neki, hogy szerintem melege van a kicsinek közölte, hogy nem mert még így is hideg a keze. Hiába magyaráztam neki, hogy a babák keze általában hideg. Nem sok egy kicsit ez a réteg ami rajta volt? Anyukája is hiába mondta neki.
2013. jan. 11. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Szegény gyerek, ez rengeteg:D De nem fogod tudni meggyőzni, ha ennyire ragaszkodik hozzá:S Reméljük nem azért fog rájönni, mert a kicsi agyonra megfázik:(
2013. jan. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
tarkójánál kell nézni a babáknál, szerintem nem kelett volna a 2 takaró
2013. jan. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk 21 fok van és a hosszú ujju body felett csak 1 rövid ujjú rugdalózó van az 5 hetes babánkon.

Ha fekszik az ágyban akkor 1 plüss takarót teszek rá.

Nem fázik.

2013. jan. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon sok. A tarkóját kell nézni, nem a kezét.
2013. jan. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mondjátok el neki, hogy az újszülötteknek nagyon éretlen a keringésük, azéert sokszor a főbb területekre "koncentrálódik", így akkor is hidegek a végtagok ha egyébként minden oké:).
2013. jan. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ez még hagyján

ismerősöm kislánya meg így:

rétegezve:

rövidujjú body

hosszú ujjú body

harisnya

rugdalozzó

kardigán

vastag pléd


és csodálkozik hogy ki van pirulva a baba,és nyűgös.

a tarkója halálra van izzadva, és a lakásban

30 fok !!!! van,cserépkályhával fűtenek.

könyörgöm...és hiába jeleztük hogy ez sok rá se hederített


ha egy baba nagyon túl van öltöztetve akkor be is lázasodhat ,

mellesleg eggyel kell csak több ruha mint ránk.

hűvösebbe jobban tud aludni mint nagyon fülledt meleg szobában.

a keze,a lába azért hideg általában mert nem jó a

vérkeringés de az majd rendeződik.


az én kisfiam így van felöltöztetve születésétől itthon,most 8 hetes,és remekül elvan

a szobában 22 fok van.

egy rövidujjú body,zokni,hosszú újjú rugdalozó,rá egy vékony pléd ha alszik..ennyi.

teljesen jól elvan..


nem okoskodásképp írtam csak tanácsként a barátnődnek..



-

2013. jan. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk 22 fok körül van és csak egy hosszúujjú body plusz naci és zokni van rajta, ha fekszik persze takaró is. Újszülött kora óta így van, most múlt két hónapos semmi baja.
2013. jan. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!