Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 éves kislányom kb. napi...

H.kira kérdése:

1,5 éves kislányom kb. napi 2-3 liter tehén tejet iszik. Ez nem probléma, nem lehet a későbbiekben baja tőle pl. allergia. Tejérzékenység. Stb?

Figyelt kérdés
Szokott mást is inni pl.teát.vizet.rostosat.de nagyon keveset ès nem ìzlik neki annyira mint a tehèntej.enni is keveset eszik.inkább mindenbõl csak csipkod egy kicsit.
2013. jan. 16. 09:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez nagyon sok. Hogy engedheted neki?:O
2013. jan. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez rengeteg. Túlterheled a kis veséjét a kálciummal és a nátriummal, ami a tehéntejben a bocik igényelte mennyiségben van! Inkább a normális ételeket kellene etetni vele, zöldség, gyümölcs, hús. Határt lehet szabni a dolgoknak.
2013. jan. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
nem csodálom hogy 3(!!!) liter tej mellett csak csipeget szegény...az vagy 1500 kcal bőven fedezi egy ekkora gyerek kalóriaszükségletét sőt...iszonyú sok. a VESÉIT IS megterheli, biztosan leszoktatnám róla szép lassan...bőven elég neki reggel este 2-max. 2.5 dl..
2013. jan. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%

Le leszel szólva,leszel itt szaranya meg minden,csak jó nem.

Allergia már kijött volna.

Ha orvos látja rendszeresen,nincs baj a székletével,akkor baj nem lehet nagyon.

10-20 éve ez még természetes volt.

2013. jan. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez még felnőttnek is rengeteg! Nyilván nem eszik, hiszen ebben azért van kalória rendesen.

A tej - dietetikai szempontból - nem ital, hanem étel.

Próbáld meg csökkenteni.

2013. jan. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Csúnyán el fog hízni attól a rengeteg tejtől.
2013. jan. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

nem írtad el azt a 2-3 litert? nem deci akart lenni?


én nagyon szeretem a tejet, jó esetben megiszom 2 litert egy nap, de egy pici babába hová fér ennyi?!

(4 gyerekem van, mind szereti, issza, de ennyit soha)

2013. jan. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha eddig nem volt tőle allergiája, már biztos nem lesz.Más eü dolgot nem tudok, nem értek hozzá. De az biztos h ezért nem eszik rendesen. Kezd egyirányú táplálkozása lenni. próbáld csökkenteni, biztos nehéz lesz neki, mikor olyan fincsi a tej...
2013. jan. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Már szüksége lenne más jellegű táplálékra is. Igaza van annak a válaszolónak, aki azt írta egyoldalú az étkezése.

Gyerekorvos sógornőm azt javasolta, hogy tehéntejet csak reggel adjak a gyereknek, mert nagyon kalóriadús. Ugyebár eltelíti a gyomrát, nem lesz éhes. Pedig tényleg nagy szüksége lenne zöldségekre, gyümölcsökre, kevés szénhidrátra, húsra.

2013. jan. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Túl sok! Ha csak egyszerre 2 dl-t iszik, akkor hányszor is eszik egy nap...? Nagyon sokszor, ahogy számolom:( Nemrég olvastam, hogy 5-6 dl az ideális fogyasztás, de az sem baj, ha csak 2 éves kora után ad valaki először tejet a gyereknek. 13 évesem imádja a kakaót, de szerintem még ő sem tudna ekkora mennyiséget meginni egy nap...
2013. jan. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!