Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » SOS! Másnak is "meghibban" a...

SOS! Másnak is "meghibban" a babája 9 hónapos kora körül alvás-ügyileg?

Figyelt kérdés

A 9 lányommal nagyon kínlódunk egy hete éjszaka, már nem tudom mit tegyek, mi az oka és a megoldása. Eddig este 8-9-től reggel 9-ig aludt mint a bunda, max párszor mozgolódott egy kicsit, de amint a szájába adtam a cumit, vissza is aludt. De most felébred, és enm tudom visszaaltatni, sír, csak úgy alszik vissza, ha kiveszem az ágyából és magam mellé fektetem. Akkor egyből elalszik. Viszont ha apa is ott alszik velünk és halkan horkol egy kicsit, akkor mellettem sem alszik el, visszarakni az ágyába pedig képtelenség. Eddig egyébként az apja halk horkolása sem zavarta. Szóval ha együtt alszunk, akkor nem lehet visszatenni, ott alszik mellettem, de én nem bírok úgy aludni. Meg azt sem tudom, hogy akkor ez most csak átmeneti probléma, vagy már odaszokott volna nem geészen egy hét alatt? Ha apát ki tudjuk rugdosni az ágyból, akkor mellettem elalszik mélyebben, és akkor be tudom rakni általában az ágyába is és akkor néhány ébredésen kívül alszik rendesen.

Eddig 6 foga van kinn, de sosem volt gond az alvással fogzás idején sem, egyébként nem tudom, hogy most fogzik-e egyáltalán. Gondoltam már erre az időre, is, meg azt is hallottam, hogy esetleg a mozgásfejlődés is eb tud zavarni nekik, (most kezd mászni, vagyis még csak négykézláb álldogál, rázza a popsit, felkapaszkodik ránk, próbál araszolgatni), vagy már odaszokott az ágyunkba????

Egyszerűen nem tudom hogy kezelni a problémát! Valaki tapasztalat hasonlót? Mivel próbálkozzak?



2013. jan. 18. 22:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nekünk is most hasonló gondok vannak 9 hós kislánnyal.. Teljesen megfeszíti magát és üvölt.. És nem akar visszaaludni. Én ilyenkor kicsit ringatom, visszateszem az ágyba és simogatom a hátát, beszélek hozzá. Nem mindig működik, de általában így visszaalszik.
2013. jan. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Hát én is ezzel szoktam indítani, de pár napja nem jön be. Ma is, elaludt a cumisüvegen fél 9-kor, felébredt kb 10 perc múlva, és onnantól kezdve egy órát kínlódtunk. Először a hátát simogatva álltam az ágya mellet egy fél órát, időnként megpróbáltam kiosonni, sikertelenül. Aztán kivettem melléfeküdtem, elaludt, de mire visszaraktam volna felébredt, akkor megint az ágya mellett állva simogattam...nagyon fárasztó. Ringatni nem ringatom, mert 12 kg, és addig úgy sem tudom ringatni, amíg mélyen bealszik, hogy le lehessen rakni, úgyhogy úgyis máshogy kell folytatni.

Nagyon kivagyok, mint az első hónapokban, olyan vagyok mint a mosott sz*r :(

Még arra gondoltam egyébként, hogy talán nem lakik teljesen jól,így vettem éjszakai tápszert, és 30 ml-vel többet kap. Lehet nem is jó ez a tápszer...nem tudom, most megpróbáltam mikor fenn volt vízzel is megitatni, hátha...de csak hallom, hogy néha nyöszörög, mondjuk azóta nem kellett bemenni, nem sírt fel...

Lehet, hogy a tápszer a bűnös? Jobb a Milumil 3? mert eddig azt kapott, meg reggel ugye azt kap...mindjárt el is fogyik szerencsére...

2013. jan. 18. 22:41
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálunk is voltak hasonló gondok, és az összes babás ismerősömnél. :-) Nálunk először félévesen romlott el az addig mintaalvó kislányom, majd 9 hónaposan jött egy ilyen éjjeli felfordulás, és az utolsó kb. 1,5 évesen volt. Lehet mozgásfejlődés, fogzás, valósághű álmok, egy csomó minden... Én is magam mellé vettem, és rettegtem, hogy odaszokik, de ahogy jött ez az időszaka, el is múlt, és egyszer csak azt vettem észre, hogy újra szépen, zavartalanul alszik, és szerencsére azóta sem kérte magát mellém (már 4 éves). De a tapasztalatom az volt, hogy akkor tudott ő is megnyugodni, amikor én sem voltam ideges az éjjeli visszaaltatástól, egész egyszerűen elfogadtam magamban, hogy ez van, még ha a pihenésünk rovására is megy, és siettetés nélkül altattam, dúdoltam neki stb. Olyankor valahogy ő is hamarabb megnyugodott. Szerintem ha sír, annak oka van, nálad nyugszik meg, te tudod megvigasztalni. Az pedig jó, ha vissza tudod tenni az ágyába (nálunk sokszor ez sem sikerült), egyedül fog a szokott kis helyén felébredni, szerintem így nem szokik el az egyedül alvástól. Ha újra nyugalmasabb periódusa lesz, remélhetőleg uúgy végig alussza az éjszakát, mint eddig. Drukkolok! :)
2013. jan. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ja, és a kisfiamnál is volt ilyen, talán nála 1,5 évesen volt a legdurvább, semmire nem nyugodott meg, csak ha befeküdtem az ágyába. (Magam mellé nem akartam odavenni, nehogy leessen). Pedig ennek mindig ellene voltam, és mégis odafeküdtem. Talán 3x-4x. És egyszercsak elmúlt, és nem ébredt többet éjjelente...Fel a fejjel, kitartás!:) (3as voltam)
2013. jan. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

9 hós fiammal 3 napja nem alszunk. .Jó ez túlzás de problémás. Óránként kel éjféltől 3ig aztán nem bírom oda veszem magamhoz és ott nyűglődik 4ig majd elalszik és beteszem a kiságyba megint, ott reggelig alszik. de mint az óra riaszt minden egészkor :S

Én is fogom mindenre, de remélem ahogy jött megy is baj.

2013. jan. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod 3.! :)

Kicsit megnyugodtam, attól, amit írtál :)

De most akkor azon gondolkodom, hogy mivel csak akkor tudom visszarakni, az ágyába, ha csak kettesben vagyunk amikor magam mellé veszem. Mennyire lehet ez átmeneti, mennyi ideig tarthat? Mert megoldás lehet, ha addig apát átköltöztetjük a másik szobába, nem lenne egyedi eset :)

Vagy megkockáztatva, ha mellettünk tölti hajnal 2-3 tól reggelig az éjszakát, és hátha nem szokik oda??? Nem tudom mitévő legyek... :(((

Akkor ezek szerint TE nem is tetted vissza az ágyába? És kb meddig tartott ez a felfordulás?

2013. jan. 18. 22:50
 7/17 anonim ***** válasza:
Mi is ezzel a problémával küzdünk,pedig az én lányom 6hónapos.Tegnap felébredt éjfélkor és fél 4-kor aludt el a mi ágyunkban.Aztán visszatettem a saját ágyikójába és 8-kor már ébresztett bennünket.Én is félek,hogy odaszokik a nagy ágyba,de nem tudok mit tenni,másképp nem hajlandó elaludni,csak cicin.Tudom,nem segitettem a hozzászólásommal,csak gondoltam leirom,más is küzd evvel a problémával.Lehet erre a frontra érzékenyebbek most,nem?!
2013. jan. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nálunk mindkettőhöz úgy jártam be, és volt a szobájukban egy nagyobb ágy, azon próbálkoztam a visszaaltatással. :) Apát ott hagytam, aztán ha sikerült a lányomat visszaraknom-ill. a fiamnál sikerült kiszöknöm az ágyából:), akkor visszamentem a saját ágyikónkba. MINDIG megpróbáltam visszatenni őket, de nem mindig sikerült... A lányomnál hosszabb volt ez a dolog, nála váltakoztak ezek a periódusok, de egy éves kora körül újra volt egy hosszabb, kb féléves nyugalmasabb időszaka, de teljesen kb. 21 hónapos korára szűntek meg az éjjeli ébredések. De volt, hogy egy hét ébredés egy hét nyugi váltakozott, aminek már igazán nem találtam az okát...

A kisfiamnál pár hét volt csak ez a dolog, de ne kiabáljam el, ő két éves még csak. :)

(Én azért az éjjeli tápit nem vezetném be, nehogy arra szokjon rá.)

2013. jan. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Jah, nem éjszaka kap enni, hanem a vacsija a Milumil Jó éjszakát tápszer, vagy hogy hívják...nem eszik éjjel, még csak az kéne :)


Igen, én is gondoltam a frontra, mert a szüleim jó radarok erre, mindig kínlódnak frontok idején, és mindig leegyeztetjük, hogy akkor a babóm is nyűgösebb és most is már napok óta mondják ők is, hogy front van...meg hát nyilvánvaló is, ez a sok hó... :(


Nah..azért még várok megnyugtató sztorikat, vagy mindenféle tippeket...

Egyébként mindenkinek ment a zöld kéz, jó tudni, hogy nem vagyunk egyedül ezzel :)

2013. jan. 18. 23:19
 10/17 anonim ***** válasza:

Bocs, akkor félreértettem! :)

Drukkolok, hogy minél hamarabb megszűnjenek az ébredések, és tudjatok pihenni!!

2013. jan. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!