Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes a babám és az orvos...

2 hetes a babám és az orvos szerint túl sokat eszik. Valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
3780 -al hoztuk haza és most 4040 g. Szopik, de nincs elég tejem, ezért kap tápot is, 60-90 ml-t eszik meg egyszerre. Az orvos szerint ez túl sok és maradjunk csak a szoptatásnál. Szopi után mindig sír és keresi a cicit a szájával. A cumisüvegre meg rábukik, mint aki ezer éve nem evett. Ha csak anyatejet kap, akkor meg szerintem éhezni fog. A doki szerint meg nem. Mert az hogy szopja a kezét, sír, tömi az öklét a szájába és pikkpakk megissza a tápot, az nem jelenti azt h éhes :( Adjak neki továbbra is ennyit enni vagy csak hallgassak a dokira és legyen csak szopi?...

2013. febr. 8. 12:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
24%
Csak egy ötlet: próbáld meg kicsit hígabbra készíteni a tápszert. Tele lesz a hasa, de mégsem "kap annyit".
2013. febr. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
260 g-ot hízot és szerinte az sok? Van olyan gyerek aki 1 hónap alatt 1-1,5 kg-ot is felszed! Igaz csak az első hónapban! De azt kellene tudni mennyi tejet eszik meg tápszer előtt? Nem szoktad mérni!?
2013. febr. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anyács ***** válasza:
38%

Nekem a kislányom, bár már 14hónapos, még most is meghízza a "magáét", legutóbb másfél hónap alatt hízott 1 kilót....

Ilyen kicsi korban, meg a havi egy, másfél kiló kb 5 hónapos koráig meg volt...nekünk nem mondta, hogy sokat evett volna...sőőőt, annyit eszik, amennyi kell neki!

2013. febr. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen jó a babád súlya, a hízása és a kajamennyiség is. Az én babám 3 hetes, ugyanennyit eszik pedig még csak 3 kg. Ő 2750 gr-al született, 2,5 kg-val hoztuk haza.
2013. febr. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ha úgy látod éhes még, akkor adj neki tápszert. Éhezni csak nem éhezhet az a baba, csak mert a doki azt mondta, hogy márpedig elég a szoptatás.
2013. febr. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Olyant én még nem hallottam, hogy a doki v. a védőnő ne tudott volna belekötni a kajáltatásba. Nálunk az egyik homlokát ráncolva nézett, hogy nem elég hurkás a gyerek combja, a másik két hét múlva leb.szott, hogy a 3 hónaposan elérte a 6 hónapnál esedékes súlyát, de az összes ismerőst vmi hasonlóval pattogtatták, de egyik gyerekre sem mondanám most, hogy 6-7 évesek, hogy kövér v. sovány. Adj neki enni, a dokinak nem kell hallgatni a nyűglődést, u.h. könnyen kibicel, mi egy idő után szépen felmondtuk neki a tankönyvi adatokat akármennyit evett is a gyerek, oszt jónapot.
2013. febr. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Én minden cici előtt és után lemértem a babát. Vannak anyukák akik azt mondják, hogy nem mérnek mert egy anya érzi mennyi elég a gyereknek. Szerintem meg igenis jó dolog a mérleg, hiszen ha látod, hogy jó adagot szopizott, akkor ha 10 perc múlva sír tudni fogod, hogy tuti nem éhes mert jóllakott, akkor másért sír.

Egyébként fog még szaporodni a tejed, eleinte nekem is kevesebb volt, de ahogy nő a baba igénye a tej mennyisége is nőni fog!

Az én lányom nagyon mohó volt, 140-150grammokat evett (csak cicit), 1000-1200 grammokat hízott havonta, de erre csak azt mondta az orvos, hogy látja rajta, hogy szereti a pocakját. Nem volt kövér se, olyan jól eloszlott rajta :-)

Egyébként ezt neked kell érezni. Ha úgy látod, hogy tényleg éhes maradt, akkor adj neki tápszert, max kibüfizi ha nem fér.

2013. febr. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Hallgass anyai megérzéseidre..Én tuti, hogy adnék még neki ha látom, hogy éhes...letojnám mit mond a doki. Eltelik 7 hónap és leugrabugrál magáról a felesleget:)Nem értem mire alapozta a dokid azt, hogy túl sokat eszik a babád..legtöbb kisbaba 1-1,5 kg is hízik havonta (első 3 hónapban)...a Te babód mint írtad 2 hetes és 260g-ot hízott ami kicsit sem sok. Ne aggódj...Ha látod, hogy kér még szerintem adj neki, ne éhezzen.. Gondolom 4kg körül született, szerintem többet is elbír a gyomra mint egy 3kg babának.:)
2013. febr. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Mi 7 hetesek vagyunk, és csak szopizik, átlagba 130-at, 2 óránként. Pont tegnap mértem, 5 kiló volt a babám kereken, 3300g-al hoztuk haza.

Szerintem hallgass a megérzéseidre.

Ha úgy gondolod, hogy éhes még cici után, adj neki tápot, hisz te vagy vele otthon, nem a doki :D

2013. febr. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Én talán hallgatnék az orvosra. Ha többet szopizik, a tejed is több lesz. Mennyit tejet eszik, ha utána még kap 90 ml tápot is 2 hetesen? Etetés után nem szokott sokat bukni?

Amúgy te tudod, de én hallgatnék az orvosra.

2013. febr. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!