Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám csak cukorral issza meg...

Babám csak cukorral issza meg a teát és a vizet is. Nagyon keveset teszek bele de félek h rosszak lesznek a fogai majd. Valóban rosszak lesznek neki? Tegyek cukrot az italába? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Máshogy nem fogadja el mézet meg nem szabad ugye adni neki. Szőlőcukrot lehet adni neki és az jobb lene? 1hónapos a baby
2008. jún. 5. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
Szia, annak idejen a mi generacionkat is cukros teaztattak.. az en fogaimnak pl semmi baja. Megvan az osszes es egyet se kellett tomi soha. En is teaztatom a lanyomat (5 honapos).. ugyan nem teszek bele cukrot, de azt az instantot adom neki, ami eleg edes magaban is (probald ki esetleg: HIPP alma-citromfu izu). Szerintem fontos, hogy a melegben potold neki a folyadekot.. akar cukorral, akar anelkul. Mezet tenyleg nem adhatsz neki legalabb 1 eves koraig!!
2008. jún. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi igazad van tulzásba vittem már megint a dolgokat, felhívtam anyukámat és ő is mondta h én is cukrosteát kaptam anno és szépek a fogaim mai napig
2008. jún. 5. 11:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Hat nem tudom. Ismerek egy 3 eves gyereket, akinek el vannak feketedve az elso fogai, mert sok cukrosat ivott. De gondolom egy hajlam fuggo is.
2008. jún. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
48%

Az én fiam is cukorral issza a teát. Ez nem okoz bajt. A kisgyerekek fogai attól feketednek el, hogy állandóan ott a szájukban a cumisüveg. De amúgy a legtöbb babák számára készülő teára meg gyümölcslére rá is van írva, hogy a tartós érintkezés okoz gondot a fogaknak, és azt is ráírják, hogy gyermekének mindig ön adjon inni, minél előbb szoktassa rá a pohárból való ivásra. Szóval én azt mondom, amíg pici, nyugodtan igya a teát cukrosan, úgysincs egész nap a szájában, nem is tudja tartani. Amikor viszont már nagyobb, akkor nem helyes egész nap ott tartani a keze ügyében a teás cumisüveget, hanem akkor kell neki odaadni, amikor kéri. És persze tényleg jó megtanítani pohárból inni. Kilenc hónapos gyerekek már egyedül is tudnak pohárból inni, csak ezt meg kell tanítani nekik.

Ja, adhatsz neki szőlőcukrot is, de szerintem semmi baja nem lesz a "mezei" kristálycukortól sem, csak ne tegyél sokat az italába.

2008. jún. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!