Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha az első Meningitec oltást...

Gabszem kérdése:

Ha az első Meningitec oltást a babámnak 10 hósan adták be akkor az ismétlő oltást hány hónapon belül kell megkapnia?

Figyelt kérdés
2013. febr. 14. 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Hű, most már ilyen van? Nem tudom, ez másfajta oltás-e, de a kisfiam 1 éves korában kapta meg, de csak 1-et.
2013. febr. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Jégtánc ***** válasza:
Ha jól emlékszem nálunk két hónap telt el a két meningococcus oltás közt.
2013. febr. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Két oltás közt általában 1 hónapnak kell eltelnie. 1 év alatt 3 oltás ad védettséget a meningococcus C esetén. Gondolom erről az oltásról van szó. (Agyhártyagyulladás ellen).

Amúgy ebből az oltásból 1 év felett csak 1 kell, én is 1 évesen oltattam be a gyerekeimet. Szerintem 10 hónaposan már felesleges volt elkezdeni, mert úgyis elmúlik 1 éves, mire a 3 oltást megkapja és nem lesz előbb védett, mintha 1 évesen 1 oltást kapott volna. Így neked kb. 6000 ft-ba kerül, de 1 éves kora után az 1 oltás csak kb. 2000-2500 ft lett volna és a teljes védettség ugyanakkor alakul ki.

Ha 1 éves kor alatt adatjuk be, akkor érdemes 3 hónapos kora körül kezdeni az oltássorozatot.

2013. febr. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
akkor még nem tudtam hogy 1 év felett csak 1 szuri kell, kivártam volna, de a doki nem mondta. Mindegy Nov. 29.-én kapta az elsőt, jövő héten a másodikat, remélem nem telik el így túl sok idő. És akkor ezek szerint majd kell egy 3. szuri is 1 éven belül?
2013. febr. 14. 10:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Legalább 1 hónapnak kell eltelnie az oltások közt, ha több telik el, az nem baj.

Ha jövőhéten betölti az 1 évet, akkor lehet elég az az 1 oltás már, bár nem értem mért így kellett. Érdekes orvos. Nekem már a 2 hós oltáson javasolta, de maradtam annál, hogy 1 éves kora után adatom be.

1 éves kor alatt 3 kell, de ha betölti a babád az 1 évet, mielőtt a 3 oltást megkapja, akkor nem tudom mi van, erről az orvost kérdezd majd.

2013. febr. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!