Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kell feltétlenül eltüntetni?

Mit kell feltétlenül eltüntetni?

Figyelt kérdés
Nemsokára mászni, menni fog a babám. Mik azok a dolgok amiket mindenképp érdemes eltüntetni, hogy ne férjen hozzá? Elektromos vezetékek, ketyerék persze. És még? Ti mit pakoltatok el? Mi az amit nagyon szeretnek piszkálni a gyerekek?
2009. szept. 8. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát, túlzás nélkül mondhatom, hogy MINDEN érdekli őket. Különösen azok a dolgok, amire valaha is rámondtad, hogy "Nem szabad!". Nálunk már szinte minden dobozokban van, semmimet nem találom, mert a fiókok is fel vannak túrva. Sajna egyik "univerzális" nyitásgátlót sem lehet rá felszerelni, kész agyrém. Elvileg 1 méter fölé kellene pakolnom mindent, de nincs hová. Most másfél éves, amikor már egy csomó mindent elér és minden érdekli még mindig, viszont még nem hallgat semmire, azt hiszi játék, ha rászólok :S Van pár olyan dolog, ami nem számít, ha a keze közé kerül, de számos fontos dolognak hágott már a nyakára, ami magasan volt és pótolhatatlan. A megoldás az, ha tudod, rakj mindent magasabbra, mint ahogy eléri, a játékait meg az alsó tartományba, míg meg nem érti, hogy valamit nem szabad.
2009. szept. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam imádja a szobanövények levelét tépni, így a mérgezőeket, illetve féltetteket fentebb pakoltuk. A virágföldet kitúrni is jó elfoglaltság, szóval ha nem szeretnél mindennap porszívózni és felmosni, akkor minden cserepes virágot pakoljatok el, vagy tanítsd meg arra, hogy ezeket nem szabad bántani (szerintem ez utóbbi célravezetőbb, csak türelem kell hozzá).

Vegyszerek (mi zárat szereltünk a szekrényre), tusfürdő, sampon a kád széléről, szemetes, felmosóvödör, felmosórongy stb.

Bármi, ami rádőlhet (pl. mi a szobaajtó mögött tároltuk korábban a vasalódeszkát, szobalétrát, ruhaszárítót). Hiába van kitámasztva ajtótámasszal az ajtó, azt imádja rágcsálni, így pedig mögé is be tud kukkantani.

Színes, értékes könyveket ne az alsó polcokon tároljátok, ha a padlótól indul a könyvesszekrény. Mi ezeket fentebb tettük, a helyére a játékai kerültek, amit imád lerámolni.

A sógorom épp tegnap csavarta ki az erkélyajtóból az ütközésgátlót, mert csak egy egyszerű fém "pálcika" volt, a végén műanyag golyó nélkül, nehogy beleessen stb.

Lelógó, magára rántható dolgok (pl. én leszedtem a terítőt az étkezőasztalról, biztos, ami biztos, de pl. ugyanígy vigyázok arra is, hogy a forró vasalót ne tudja magára rántani - ha kihűlt, megy vissza a helyére a szekrénybe)

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2009. szept. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Természetesen az első a vezetékek,bárminek a vezetéke nagyon érdekes tud lenni,aztán erezkedj négykézlábra és nézd végig a szobátok.mi az ami esetleg kárt okozhat neki,mi az ami nem olyan vészes ha megtalálja,és hagyj elől olyan dolgokat is amiket megtalálhat.Én az ágy alá kisebb dobozokat tettem üresen,hogy megtalálhassa,előkotorhassa,az alsó polcokra olyan tárgyakat tettem amit nem baj ha le vesz,mert nem üveg,vagy nem szúr stb.kedves első,én a fiókokra tépőzáras ragsztót tettem,igy azokaz nem tudja kinyitni,más nekünk se vált be.de ugyanilyen ragasztót tehetsz olyan ajtókra is ahol veszélyes dolgok vannak.Nálunk a fürdőszoba ajtó mindig zárva van,oda azért nem jó ha be szabadul.a konyhába a szekrényre alulra tettem a műanyag edényemet,és felülre amiket a nem szabad kategóriába vannak.Ennek ellenére nem célom a lakásom szivacsokkal telerakni.már tipegünk és bizony éri baleset őket.a fiókot is csak azért zárom,mert féltem az ujjait.de a nem szabad,mondatot nyugodtan lehet alkalmazni.8 hónaposak vagyunk és simán érti.10 ból 4 szer nyul csak oda amire azt mondom,hogy nem szabad,azt is vonakodva teszi.de a sok tiltás sem jó.itt is az aranyközépút a jó.
2009. szept. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2009. szept. 8. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!