Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti adnátok más anyuka tejét a...

Ti adnátok más anyuka tejét a saját babátoknak?

Figyelt kérdés
A szomszédomnak nagyon sok a teje, nekem meg alig van. Rendesek, tiszták, stb. Szerintetek? 6 hetes a picim.
2013. febr. 21. 17:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
56%
Igen.
2013. febr. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
49%

Nem, nem adnék, még bevizsgáltat sem. Nem tudom miért, én borzasztóan idegenkedek más anyatejétől. Lehet bennem van a hiba. Szoptad amíg csak tudod, ha meg már nem megy akkor kapjon tápszert, a tápszeres babák is ugyanolyan boldog és egészséges gyermekek lehetnek mint az anyatejesek (egyik gyermekem anyatejes volt a másik tápszeres és mondhatom, hogy a tápszeres gyermekem sokkal kiegyensúlyozottabb és egészségesebb, erősebb immunrendszerű mint az anyatejes).


Persze ha van anyatej, SAJÁT, az a legjobb, ha nincs én a tápszer mellett maradnék.


Le lehet pontozni.

2013. febr. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
56%
Én igen, főleg, ha kevés tejem lenne. Anyunak is nagyon sok teje volt, tőle is hordott el egy anyuka, amikor engem szoptatott. Ha rendesek, tényleg tiszták, akkor mindenképpen.
2013. febr. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%
Én csak a másik oldalról tudok nyilatkozni, én adtam egy ismerős kisbabának, mert nekem is sok volt. Nem voltam hivatalos tejleadó, csak úgy kértek, én meg adtam. Kb. 2 hónapig ha jól rémlik pótlásként, aztán anyukának is beindult a teje.
2013. febr. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
49%
Nyugodtan adhatod! Ha ismered meg főleg! Csak ne cigizzen! Sokkal jobb szerintem mint a tápi! Sajna nekem is hamar elment a tejcsim és nem volt másik kismama a közelben! De ha lett volna azt adtam volna! Régen is kisegítették egymást az anyukák ilyen esetben! Akkor sem vizsgáltatták!
2013. febr. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
45%
Nem, bevizsgálás nélkül semmi esetre sem. Mi egyébként hordtuk a fiamnak egy darabig anyatej gyűjtőből a tejet, de nagyon fájt tőle a hasa, úgyhogy egyáltalán nem biztos az sem, hogy más anya teje jó lenne a te babádnak.
2013. febr. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
53%

Hmm...Jó kérdés.

Nálunk is hasonló volt a helyzet.Van egy jó barátnőm,akinek sok teje volt,nekem meg alig.Mondta,hogyha szeretném ad nekem pótlást.Amikor ott voltunk náluk,adtam a lányomnak a tejéből egy kicsit,és hát mit ne mondjak,annyira fájt tőle a hasa,egy egész estét végigordított.Lehet,a te kisbabádnak is fájni fog tőle a pocija,vagy az is lehet,hogy a tápszer+anyatej kombináció nem lesz jó neki.(Gondolom annyi tejet nem tud adni,hogy elég legyen tápszer nélkül,főleg később,mikor többet fog enni.)Egy próbát mindenképp megér,aztán meglátjátok mi lesz.

2013. febr. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
67%

Ha ismerném és megbíznék benne, akkor igen.


[mennyi idős a szomszédod gyereke? mert az anyatej összetétele változik a baba korával, szóval jó, ha a tejtestvér hasonló korú]

2013. febr. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
39%
Én nem.
2013. febr. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
93%
Mi adjuk, 8 hósan korig mondjuk az anyatejgyűjtőből!, az bevizsgált.
2013. febr. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!