Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejfehérje érzékenység - HA-s...

Tejfehérje érzékenység - HA-s tápszer előhozhatja?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kislányom 5 hetes, mivel nem hízott eleget, el kellett kezdeni tápszerrel pótolni, de csak napi 1 adagot eszik elosztva... a lényeg, hogy nagyon csúnya foltos-apró pattanásos lett a kis pofija - a doktornő tejfehérje allergiára gondol, de az lehet, hogy eddig nem jött elő annak ellenére, hogy én elég sok tejet-tejterméket fogyasztok? csak a tápszer hozta ki?


2013. febr. 28. 15:37
 1/7 liony20 ***** válasza:
lehet hogy a tápszer hozta ki de nem hiszem hogy tejallergiája lenne különben a szomptatás alatt jött volna ki ha valóban sok tejet ittál alatta.. a ha-s tápszer hyppoallergén ami annyit jelent hogy pontosan erre van hogy ne legyen allergiás a baba a tejre és egyéb dolgokra.... az én fiam ekcémás lett 5 hónaposan szintén pofin hason és háton meg a lábán is jelentkeztek a foltok de kiderült hogy aloe-verára allergiás... teszteljétek le esetleg kérj egy másik tápszert ...
2013. febr. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a a szobai meleg okozta ezeket a pöttyöket. Kaptunk rá gyógyszertárban kikevert kenőcsöt. Azóta is ha esetleg meleg van kijönnek a pöttyök, bekenjük és már el is tűntek.

Ekcémások most lettünk, teljesen más az ekcéma kinézete. és máshol is lenne nem csak a pofiján szerintem. Kérdezz rá, nem-e a benti meleg okozza.

2013. febr. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok HA-s tápszer nem okoz ekcémát. Ezt tudhatnád a dokid is. :)
2013. febr. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekünk is 5 hetesen jött ki az allergia, pedig én is csak pótoltam a tápszerrel. HA-s tápszer is kihozza, mert az is tejalapú!

A tápit nem tudja lecserélni a háziorvos, mert szakorvosi javaslatra fognak kiírni speciális tápszert. Minket a szegedi gyermekklinikára utaltak be, ahol az általános ambulancián voltunk, áthívtak egy gasztroenteorológust, és az ő javaslatára kiírták a Pregomin nevű tápszert. ő ad egy papírt, amivel a háziorvos is egy éven keresztül majd kitudja írni.

90%-os támogatásra fogják adni, mivel allergiás. Ez azt jelenti, hogy egy doboz mindössze 360 FT-ba kerül!!! Még gazdaságosabb is, mint a sima HA-s tápszer.

Amíg pedig szoptatsz, el kell felejtened mindent, ami csak egy kicsit tartalmaz: tej, tojás, kakaópor, olajos magvak (nekünk ezeket sorolta fel a doki). Nálunk a még a nyomokban tartalmaz feliratú háztartási keksz is kihozta!

Figyelned a kell az összetételeket, mert lehet, hogy csak tojás por, vagy írópor vagy ilyesmik vannak a termékben, de sajnos azokat sem fogyaszthatunk.

Nekünk pöttyökkel kezdődött, amiből egyre több lett, húzódott lefelé a nyakára, mellkasra, hátra, majd ebből lett az arcán ekcéma (ez kb. 2-3 hét leforgása alatt). Folyamatosan hígabb, nyálkásabb széklete volt, fájt a hasa.

Ahogy lecseréltük a tápit és tartottam a diétát, minden helyre állt és egyből egy hónap alatt 1 kg-t hízott!

Előtte kisfiam sem hízott eleget, nem érte el a min. hízást egy hét alatt.

2013. febr. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! HA-s tápszer is okozhat tejfehérje allergiára utaló tüneteket. 3 kisfiam közül 2 tejfehérje allergiás volt ekcémás foltokkal és kiütésekkel, és semmilyen HA-s tápszert nem kaphattak, csak kimondottan tejfehérje allergiás csecsemőknek való tápszert. Milupa Pepti 1 ill. 2-t kaptak. Most a 3. kisfiam megelőzésképpen kapja a Milumil Peptit (azóta erre változott a milupa pepti neve).

A HA-s tápszer és a tejfehérje allergiás csecsemőknek való speciális tápszer között az a különbség, hogy a spec. tápszerben hidrogenizálva van a tejfehérje, ami kizárja az allergiát.

2013. febr. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat! Hát kicsit elkeserített ez a tejmentes diéta, ma reggel kinyitottam a hűtőt, s kb. semmit sem tudtam reggelizni, amit szoktam :( - sőt még az ebéd terv is ugrott... kicsit tarthatatlannak tűnik így elsőre, de biztosan bele lehet jönni. Egyébként 2 napja nem kap tápszert ( felírta a doki neki a szója alapút, de mint kiderült felénk hiánycikk, így még azt sem kapja, most csak anyatej van) , s a vörösség már elmúlt a pofijáról, a pattanás szerűségek még megvannak ,de nem pirosak, mintha megnyugodott volna a bőre... lehet csak a tápszert nem bírta? hisz én tegnap reggel még ittam tejet ( délelőtt voltunk dokinál) tehát még tuti van az anyatejben is... viszont az, hogy nem hízik, s nagyon hasfájós eléggé erre utal mégiscsak... huhhh kemény lesz így ez a szoptatási időszak!
2013. márc. 1. 14:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát igen, kemény ez az időszak, megmondom őszintén, Nekem el is apadt a tejem, mert szinte ugyanazokat ettem, és kicsi a választék :(

1-2 hétnek el kell telnie, mire minden rendbe jön és az ő kis szervezetéből is teljesen kiürül a tejfehérje, és elmúlik az összes tünet.

A szója alapúval nagyon vigyázz, mert az is allergiát okozhat. Nem tudom, hogy miért az írja fel a doki. Sokkal jobbak ezek a speciális tápszerek. Azok teljesen allergia mentes anyagból készülnek és így sokkal több az esély arra, hogy kinövi egy idő után.

Szerintem vidd el egy gasztroenteorológushoz, Nekünk sokat segített.

2013. márc. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!