Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortol adtatok babatoknak...

Mikortol adtatok babatoknak babapiskotat?

Figyelt kérdés
2009. szept. 14. 21:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%
1 éves kor után, mivel glutént tartalmaz és az enzimjei nem érettek, könnyen lisztérzékenységet okoz, ha előbb adsz neki. A glutén érzékenység lassan alakul ki kb 2-3 éves korra, de egész életére kihat, tehát nem érdemes kipróbálni vajon allergiás lesz vagy sem.
2009. szept. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
10 hónaposan
2009. szept. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
27%
Egyetértek az első hozzászólóval.
2009. szept. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
De akkor miért mondják hogy a 8. hónaptól lehet kiflit meg kenyérhéjat adni a babának, hogy rágcsálja? Abba is liszt van! Meg pl. a DM-es tejpép is tartalmaz glutént, aztán 4 hónapos kortól lehet adni! Nem értem! Én adtam a babámnak belőle, akkor én most nagyon rosszat csináltam?
2009. szept. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A 22.07-es vagyok. Most néztem meg a babapiskóta zacsijára meg az van írva, hogy 6 hónapos kortól! Tényleg nem értem! Pedig tojás is van benne...
2009. szept. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
A legújabb kutatások szerint már a 16 héttől KELL adni a babának lisztes ételeket.Nekem 3 gyerekem van,és már 4 hónaposan babapiskótával adtam neki az almát és a gyümölcsöket.Egyiknek sem lett tőle semmi betegsége.Nyugodtan lehet nekik adni,egészségesebb,mint pl. a tejpép,mert abban pedig buzadara van,vagyis tejbegríz.
2009. szept. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%
Glutén tartalmú kajákat 6. hónaptól!
2009. szept. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

Nem konkrétan a babapiskótára vonatkozik amit a neten találtam, de a glutén bevezetésével a kapcsolatos:


"Mikor kaphat kiflicsücsköt?

Néhány évvel ezelőtt még azt hirdették a gyermekorvosok, védőnők, hogy a liszt- (glutén-) tartalmú ételeket, mint a kenyérféléket, kekszet, babapiskótát, rántást, habarást csak a csecsemő tíz-tizenkét hónapos korától szabad adni. Az elmúlt években változott ez a javaslat, hiszen az ilyen ételeket már hat hónapos kortól fokozatosan beépíthetjük a baba étrendjébe. A változást azt indokolta, hogy a lisztfélék későbbi bevezetése semmiféle előnnyel nem jár, viszont a gyerek számos jótékony hatástól (összetett szénhidrátok, vitaminok, elsősorban B-vitamin) esik el. Korábban azért javasolták a lisztfélék későbbi bevezetését, mert úgy gondolták, ha csak egyéves kor után kap glutént a csecsemő, akkor elkerülhető lesz a cöliákia. Más ételallergiáknál, például a tehéntej-allergiánál ugyanis a tehéntej későbbi bevezetésével elkerülhető lehet az allergiás megbetegedés. Ez a cöliákiára sajnos nem igaz."

2009. szept. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%

sziasztok! a lisztérzékenység nem allergia, autoimmun betegség. a glutént pedig tényleg 6 hónapos kortól érdemes bevezetni.

babapiskóta: épp ma néztem a manner összetevőit. tojás, sok cukor, ízfokozó, jah és méz. szerintem ezeket nem kellene 1 éves kor alatt adni. persze ez csak az én véleményem. helyette inkább a tojásmentes babakekszet adnám picurkának, vagy kölesgolyót, natúr bulátát. rágcsálni kiflicsücsköt.

2009. szept. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%

Én mannert adok a babámnak 9 hós kora óta. Előtte Hippes kekszet adott. Nálunk a gyerekorvos ajánlotta a mézet nagyon kis mennyiségben 9 hós korától, alkalmanként, pont azért, hogy később ne legyen érzékeny. Nem tudom, nem én találtam ki, ő mondta.

Nem tudom, én ennyire nem vagyok "szigorú", sosem volt bajunk, hál égnek, nem hiszem, hogy mindenre ennyire rá kellene "görcsölni". Szóval Hippes kekszet 6 hós korától, mannert 9 hótól, síma boltit 8 hótól kapott.

2009. szept. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!