Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnatok olyan autos ulest...

Tudnatok olyan autos ulest ajanlani amiben elore nezve utazhat egy 9 honapos 6,5 kg-os baba?

Figyelt kérdés
neha hosszabb utakra kell mennunk babankkal, 250-300km tav.egy ideig jol birta mert aludt, de egy ideje mero orditas az egesz ut, mert nem akar a hordozojaban ulni, unja. nem tudom ilyen hosszan lekotni a figyelmet, kesz remalom az egesz. ha elore nezhetne es kilatna szerintem javulhatna a dolog, viszont korahoz kepest(felul magatol es stabilan ul)a kicsi sulya miatt nem tudom szabad e elore nezo ulokebe utaztatni? azok 9 kg folott vannak, de ki tudja mikor lesz o annyi???hasonlo cipoben jaro anyukak, hogy oldottatok meg? fontos lenne a baba biztonsaga, en vele ulok hatul, de ha olben van akkor is maszani akarna, vezetni is idegesito az orditasa mellett. elore is koszi
2009. szept. 18. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
9 kilogrammig semmiképp nem szabad előrefordítani a gyerekülést, még azokat sem, amik 0-18 kilóra vannak tervezve. nem jó még a pici babádnak előre nézni, meg sokkal balesetveszélyesebb is.tudom, hogy miről beszélsz, az én babám sem szereti annyira, viszont egy éves koráig marad az isofixes hordozó, hátrafelé, hátsó ülésen bekötve.
2009. szept. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

igen,sajnos en is igy tudom, de tenyleg egy remalom minden utunk:(

nagyon remelem, hogy valakinek lesz mas otlete is

2009. szept. 18. 10:28
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

nálunk is ez volt a helyzet, én ezt vettem, 8,5 hós volt a fiam, amikor beleültettem, (bár ő már közel járt a 8 kilóhoz):

2009. szept. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

bocsi ez lemaradt:

[link]

2009. szept. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

szia! nekünk concord ultimaxunk van, 0-18 kg-ig. a fiam 10 hónapos volt, amikor megfordítottuk, igaz, akkor ő már majd 10 kiló is volt.

viszont én úgy tudom, ilyenkor nem a súly a legfontosabb szempont, hanem az, hogy a baba tudja magát rendesen tartani, főleg a nyakát, mert minden egyes fékezésnél sokkal nagyobb erő terhelődik rá, mint fordított helyzetben.

hát nem tudom, nehéz döntés. de az említett ülést szívesen ajánlom, bár nem olcsó, állítólag az egyik legbiztonságosabb.

2009. szept. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
koszonom a segito szandeku valaszokat! mivel kihasznalnank igy nem sajnalnam a kiadast, csak az a dilemmam tovabbra is, hogy ilyenkor a kilok szamitanak, vagy, hogy mennyire tudja tartani a nyakat fekezeskor? vagy ezek osszefugghetnek, hogy egy 10 kilos gyerek biztonsagosabban tudja tartani a fejet fekezeskor, mint az en 6,5 kg madarkam...az ulesek amiket ajanlottatok tenyleg vaganyak:)
2009. szept. 18. 14:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Általában ugy van írva, hogy 9 kb-tól vagy 8 hónapos kortól használható. Az én fiam 7 hós volt és még 8 kg. se mikor vettünk neki rendes autóülést mert már nem akart feküdni a hordozóba (még jó hogy te 9 hósod se marad meg benni) és kilógott a lába is, és ilyenkor már azt mondják nem is szabad beletenni, ha kilóg a lába. Tehát már biztos a tiéd is konőtte, így már nyugodtan vehetsz neki rendes előre néző hordozót. Mi a Brendonba vettük és ott azt mondták, hogy ha már kilóg a lába de még nem éri a határokat, ( de a te babád már 9 hós, tehát meghaladta a 8 hót amitől lehet használni) akkor is le kell cserélni rendes ülésre, ha meg stabilan ül már akkor pláne, hogy idej már áttenni bele.

[link]

2009. szept. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
koszonom
2009. szept. 19. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!