Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le az...

Hogyan szoktassam le az éjjeli szopizásról? Kisfiam 10 hónapos. Napi 8x eszik, ebből éjjel 2x. Napközben 2x kap mást, a többi szopi, és éjjel is. Tudom, ez rengeteg, valamit ki kell találnom. A többi lenn.

Figyelt kérdés
Nagy baba, rengeteg energiával, egész nap egy percre nem áll meg. Az éjszakai szopizásra viszont szerintem már nincs szüksége, de erre csak mostanában kezdek rájönni. Soha nem volt szívem nem adni neki, főleg, hogy mindkétszer kieszi mindkét mellemet, ha odaadom. Az lenne a kérdésem, hogy volt-e másnak is ilyen didikirály a babája és hogyan tudott ezen változtatni. Lassan egy éves, csak nem élhet mindig anyatejen. Tapasztalatokat kérek, nem kioktatást, flegmázást. Köszönöm!

2013. márc. 27. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
nem tudok megoldást a kérdésedre,de ebből is látszik hogy mennyire másak a babák.9 hós kisfiam 4-szer eszik egy nap,ha jobb napja van akkor talán 5-ször.szaladgálok utána a kanállal.de sztem nem azért cicizik állandóan mert éhes,hanem mert így nyugszik meg.
2013. márc. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én 16 hónapos koráig szoptattam. Úgy lett vége az éjszakainak, hogy totál befejeztük a szoptatást.

Előtte sehogy sem sikerült rávennem, hogí hagyjon békén éjjel:) Ekkor viszont történt valami, és ő nem kérte, nappal sem. így kaptam az alkalmon, és elválasztottam:)

1 éves koráig szinte csak anyatejen élt. semmi nem ízlett neki. most 2 éves, és jó evő, igazi kis zabagép.:)

próbálj kitartani még egy pár hónapot...

2013. márc. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mi lenne ha estére adnál neki egy kis Sinlacot vagy Sinemilt vagy tejpépet? Jobban eltelíti.

Én Sinemilt adok a kisfiamnak este fürdés előtt utána még megiszik 60 mili tápszert és alszik reggelig. 8 hónapos

2013. márc. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Estére szoktam neki adni gabonapépet. Volt, hogy 170ml anyatejjel megevett egy egész adag gabonapépet, plusz gyümi. Utána 1,5 órával az esti szopi, full erővel :) Így csak!egyszer kelt....különben minden mást szívesen megeszik, kivéve a tejterméket, mert azt egyelőre nem igazán bírja. Köszönöm az eddigi kommenteket. Lehet, hogy megnyugvásnak kell neki, de akkor kienné mindkét mellemet? Tanácstalan vagyok...tudom, erre sokan azt mondják, örüljek, hogy eszik ilyen jól. És tényleg, egy jól fejlett, erős baba, lassan 11kg. Nem is tudom, mit nyavalygok. De valahogy mégis úgy érzem, lassan nem kéne napi 8x cicizni :)
2013. márc. 27. 12:20
 5/9 A kérdező kommentje:
6x, bocsánat :)
2013. márc. 27. 12:21
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó nektek, hogy csak 2x kel éjjel, nálunk 3-4x és csak így nyugszik meg. Napközben 4-5x szopizik, 2x eszik teljes adagot, most kezdjük az ebédet kanalazni. Szerintem nem tudsz mit csinálni, anyatejes, igény szerint szoptatott babáknál a legtöbb esetben ez van éjszaka, próbáltam beleásni magam kicsit a témába, a fiam 9 hónapos így a szeparációs szorongás is közrejátszhat a dologban, nappal elvan, de éjjel van ideje ha kicsit felébred lecsekkolni, hogy anya megvan-e még...1-2 hónapja még a férjem is meg tudta nyugtatni, most csak én és ezerrel kapaszkodik és csimpaszkodik éjjel is belém, pedig soha nem hagytam sírni vagy magára 1 percre sem.
2013. márc. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam is 10hos és szintén cicifuggo. A fozelekeket nem szereti, oklendezik tőle. Csak a gyümölcsöket eszi meg meg a tejpepet. Éjjel nekem is felkel szopizni de utána alszik is tovább. Szinte csak anyatejen él. Nem aggódom rajta, örülök is neki hogy ilyen sokáig tudom szoptatni. A középső fiam 6 hó-ig szopott a nagy meg 4 hó-ig. Sajna semmivel sem tudom megnyugtatni, mert nem is cumizik. Csak cicivel nyugszik meg. Az enyém is több mint 11kg.
2013. márc. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ezt csinálta, ő sosem ismerte a cicin a cumizést, ha már megkaparintotta, akkor full kajálás. :)

És éjjel sokszor is akár. Imádja a közelséget, a cicizést.

Ilyet dobott a gép.

Pár hónap, és sokat fog változni, nyugi.:)

2013. márc. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az enyém is cicikirály, pedig mindjárt másfél éves. Még mindig sokat szopizik, és éjjel is többször, de nem azért mert éhes, hanem mert csak így alszik vissza, így nyugszik meg. Ha van még energiád, szerintem hagyd, had szopizzon amikor és amennyit szeretne.

Szóval még nyugodtan élhet anyatejen :).

2013. márc. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!