Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » VAn olyan aki BABA fürdetővel...

VAn olyan aki BABA fürdetővel fürdető a fél-egy éves babáját?

Figyelt kérdés
7 hónapos a lányom, a nagy 2.5 éves, pár napja együtt fürdenek, a nagy már egy ideje baba fürdetővel fürdik. De nem tudom,merjem e a kicsinél is használni?
2013. ápr. 2. 14:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Igen. A férjem sokat fürdik a lányommal így mi is Baba tusfürdőt használunk, ő is azzal fürdik. Mikor 1 éves lett, akkor vettem Baba sampont is. Nem pattogott ki tőle, szép maradt a bőre. Csak a sima, eredeti Babát veszem, nem a kamillásat, meg az illatosítottakat. Azt azért még nem használnék.
2013. ápr. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én nem használnám, a nagynak se.

A Baba összetétele különösen kifogásolható, mert a neve miatt feltételezhető, hogy sokan bíznak meg benne, és használják gyerekek fürdetéséhez is. Pedig nem kellene. Alapját állati zsír (marhafaggyú) képezi és tartósítószerként butylhydroxytoluolt (BHT) található az összetevők között, amelyet az általunk használt civil szervezet, az Environmental Working Group (EWG) Skin Deep Cosmetics Database adatbázisa közepesen veszélyes adalékanyagként definiál, és amelyet potenciális rákkeltő hatása miatt több országban is betiltottak.

2013. ápr. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Az utolsónak teljesen igazat adok, ezt én is olvastam. Elég megtévesztő, hogy pont a Baba nevet adják termékeiknek, mikor nemhogy babáknak, de még felnőtteknek sem ajánlott.
2013. ápr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nálunk Debrecenben a nővérek baba fürdetővel fürdetik az újszülött babákat is, nem hinném hogy káros de én a gyógyszertárit használom a fiamnak, 7 hónapos ő is.
2013. ápr. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
a baba márkájú fürdetőt még magamra se kenném, korábban vettünk és én tiszta ekcéma lettem tőle. és nagyon szárít
2013. ápr. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
1 éves korig mindenből használd inkább a gyógyszertárit.
2013. ápr. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én sem használnék még magamra sem. Rettentően szárít, és tele van káros anyagokkal. Gyereknek semmiképp nem való szerintem.
2013. ápr. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
3 éves a lányom, kb. egy fél éve vettem én is BABA fürdetőt, hogy kipróbáljuk. Nem vált be, kipattogott tőle. Látni épp annyira nem lehetett, de érezni nagyon. Inkább ne használd még a kicsinél!
2013. ápr. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Köszi mindenkinek, ezentúl én sem fogom használni, nemhogy a lánykámat fürdessem ezzel! Mit ajánlanátok 2 évesnek? Nivea? Dm, Rossmann saját márkás? Bocsi kérdező, én ezekről nem tudtam, nem akartalak félrevezetni. Amúgy engem is a neve és az tévesztett meg, hogy ezer éve van a piacon!

2013. ápr. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nivea sem egészséges! A johnssonra meg azt írják rá (sampon), hogy ne lélegezze be, mert maradandó károsodást okozhat, de oda van biggyesztve, hogy újszülötteknek. Vagyis, vedd rá a 0-3 hónaposig korú babádat, hogy ne lélegezze be a sampont, ami az orrán lefolyik. Elmebetegek! Szóval: 1 éves korig a patikait használtuk, most veszek neki Babylove márkájút a DM-ben, néha van akció a Gabira, akkor azt. férjem csutakolja Baba szappannal újabban, de megy a vita emiatt, mert én nagyon ellenzem.
2013. ápr. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!