Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melegkiütés lehet? Volt...

Melegkiütés lehet? Volt valakinek hasonló?

Figyelt kérdés

Kisfiam hátán, és néhol a mellkasán pár napja apró piros kiütések jelentek meg. Olyan kis rücskös az egész háta. Ma már kevésbé volt piros, de olyan mintha smirglit simogatnék.

Most délután voltunk a doktornőnél, szerinte melegkiütés, és ha váltottam mosószert mostanában (igen, váltottam), akkor valószínű az, vagy pedig valamilyen étel.

Fenistil cseppet írt fel, meg Calciumot, még nem váltottam ki őket. Vettem a DM-ben ultra sensitive mosószert, amivel eddig is mostam a ruháit, holnap átmosom őket azzal.

Azt vettem észre, hogy nappal kicsit szebb, este fürdésnél pirosabb. Ma bekentem sjea vajjal, mert a doki néni nem írt semmi kenőcsöt rá, csak azt mondta, hogy fürdessük a gyógyszertári mosdó kenőccsel.

Kicsit szkeptikus vagyok a melegkiütést illetően. Vagy az allergia is okoz melegkiütést? Én azt gondolom, hogy lövése sincs, hogy mi lehet.

Valakinek volt már hasonló?


2013. ápr. 3. 20:13
 1/4 Czinkapanna ***** válasza:
100%
Ez ekcéma is lehet én csak folyékony mosógélt használok mert nálunk mindegyik gyerek érzékeny én nekem személy szerint pedig ekcémám van uh ha nem múlik azért érdemes bőrgyógyászhoz el vinni ja és fürdéskor használd nála a mosakodókrémet az nem szárít amit baba korban szoktak fel írni lehet recept nélkül is kapni:)De azért én el vinném a bőrgyógyászhoz mert ők ehhez jobban értenek és te is megnyugszol:)
2013. ápr. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
szia!nekünk ugyanez van!3 hónapos a babám és már 1 hónapos kora óta küzdünk,de nekünk sem tudott mit mondani rá a háziorvos!felírt egy gyógyszertári kenőcsöt,ami egy másik babánál ugyanerre bevált és kész!napi 1x kell bekenni vele...általában egy nap alatt elmúlik,de pár nap múlva mindig visszajön... :( már azon agyalok,hogy elviszem bőrgyógyászhoz...igaz,hogy használ neki ez a krém,de nem egészséges,hogy mindig visszatérnek...eleinte csak az arcán meg a nyakán volt,tehát én kétlem,hogy mosószertől lenne meg csak gyógyszertáti fürdetőt használunk nála!mosószert sem váltogatjuk meg semmi ilyesmi!
2013. ápr. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kislányomnak 4 hónapos kora óta apró pöttyök voltak a tarkóján, mindig kérdeztem mi az, azt mondta a doki, kidörzsöli a nyakánál a ruha. Aztán egyre nagyobbak lettek a pöttyök, de nem hirtelen, hanem hónapok alatt. Elvittem végül a bőrgyógyászatra, mert nem hittem már, persze a háziorvos tudta nélkül, merthogy ilyen pici babát ne vigyek a bőrgyógyászhoz, ott kiderült ,hogy futószemölcs, szegénynek le kellett kaparni őket, azt már a Heim Pálban, aztán mikor máshol is már jött ki, elvittem magán bőrgyógyászhoz, ott 1*-i kezeléssel és antibiotikummal végleg elmúlt. Úgyhogy végül is én nem azt mondom, hogy egy háziorvosnak + védőnőnek mindenhez értenie kell ,de azért egy szemölcsöt igazán megállapíthatna, vagy legalább küldjön el vele valahova, mert a gyerek közben már másfél éves lett és már fél az orvosnál ,akkor is ,ha csak meghallgatja, vagy a torkát nézi meg, mert azt hiszi megint szemölcsöt vágnak ki róla.Pedig eddig élvezte az orvosjáratot. Dehát nekem is előbb kellett volna cselekednem...

Mindenhol van rajta, vagy csak a hátán?

2013. ápr. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Én is inkább ekcémára gyanakszom, mert régebben is voltak kis száraz foltjai, de a testápolótól eltűntek. Azért gondolok a mosószerre, mert csak a ruhával fedett részeken van, a hátán és a mellkasán, oldalán, az arcán és a lábán egyáltalán nincs (egyelőre). Bár az arcán mintha néha látnék piros pöttyöket, de azok el is tűnnek.

Mi is sokáig használtuk a gyógyszertári fürdetőt, most 17 hónapos a kisfiam, és most tegnap megint visszatértünk rá, több mint egy éves koráig csak azzal fürdettük. Eddig meg először Gabit, majd Biodermát használtunk, mert a Gabitól láttam, hogy kezd kiszáradni a bőre.

Most meg kísérletezünk, hogy mi lehet a háttérben. Én még gyanakszom a csokira is, mert eddig nem nagyon evett, de most Húsvétkor kapott egy csomót a rokonoktól, és azért evett belőle.

Mindenesetre mindenképpen elviszem bőrgyógyászhoz, ha nem javul hamarosan. Nekem is az a meglátásom, hogy a háziorvosok csak találgatnak. Ráadásul a mostani nem is a miénk volt, csak helyettesített, és szó szerint kb. 2 perc alatt rázott le minket :(.

2013. ápr. 3. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!