Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Hogyan érdemes most...

Anyukák! Hogyan érdemes most GYED-en maradni?

Figyelt kérdés
Ha a gyermekem 2 éves koráig jár a GYED, akkor milyen papírt kell aláírni arra vonatkozóan, hogy meddig maradok itthon? Fizetés nélküli szabinak számít már a GYED? A Tgyás az még nem? És ha fizetés nélküli szabi, akkor 2 vagy 3 évre érdemes aláírni? Mert ha 3 évre írja alá valaki, akkor ha jól tudom, az a maradék 1 év az már GYES. Lehet ezt közben módosítani? Mikor kell ezt aláírni, a GYED igényléssel egyidejűleg? Ha valaki második gyereket vállal, akkor azt mikor érdemes anyagi szempontból-akkor hány évig legyen otthon?Bocs a sok kérdésért.

2013. ápr. 29. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy kicsit zavaros a kérdés.

A gyed a kicsi két éves koráig jár a gyes még plusz egy évig.

2013. ápr. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem kell előre megmondani, hogy meddig maradsz otthon.

Alapesetben a gyerek 2 éves korában lejár a gyed. Ha az anyuka nem megy vissza dolgozni és nem szül újra, akkor innentől gyes-t kap.


Anyagilag úgy éri meg vállalni a kistesót, hogy megszülessen mielőtt a nagy betölti a kettőt. Más kérdés, hogy nem mindenkinek való egy dackorszak közepén álló nagy és egy újszülött kicsi :-)

2013. ápr. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, a gyed már fizetés nélküli szabinak számít.

Igazából a munkahelyedtől függ, mennyi a pénz, milyenek az emberek stb... A legegyszerűbb az lenne talán ha megkérdeznéd bent a munkahelyeden.

Pl nálunk úgy volt, hogy amikor a tgyáshoz töltöttem ki a papírt, akkor már egyből kitöltették velem a gyedes papírt is és azt is hogy meddig akarok fizetés nélkülin lenni. (Nálunk pl ezt rugalmasan kezelik, formaság.. pl ha beüt valami gebasz és vissza szeretnék menni akkor biztos találnánk rá valami megoldást, hogy sikerüljön, függetlenül attól hogy a gyerek 3 éves koráig írtam alá)

Azt hogy mikor érdemes... lehet olyat is, hogyha lejár a gyeded és még nem született meg a kicsi, akkor táppénzre mész, ami nem biztos hogy egy nagyon magas összeg lesz, de még mindig több mint a gyes.

Én a kisfiam 3 éves koráig kértem a fizetés nélkülit első körben (mi alapból kis korkülönbséget terveztünk és 2 gyerkőcöt), most múlt 2. Kistesót most májusra várjuk. Majd biztos ki kell töltenem újra fiz. nélküli papírt, de előre nyilván én sem mondhattam két éve hogy akkor 5 év múlva jövök.

2013. ápr. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
amikor a gyedet igényled akkor kell aláírni, érdemes 3 évre, ha elöbb vissza mész semmi akadálya.
2013. ápr. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez új dolog?Mert nekem nem kellett ilyen papírt aláírni,hogy meddig maradok otthon.
2013. ápr. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!