Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek később kezdett beszélni...

Akinek később kezdett beszélni a babája, mennyi idősen mondta ki az első szavakat?

Figyelt kérdés
13 hónapos a lányom, és igazából 1-2 szót mond csak egyenlőre. Pl. mama, papa, keresztanyjára hogy Köji, nem, ezenkívül igazából csak a saját nyelvén halandzsázik, de azt egész nap. Unokanővérem kérdezte hogy miket tud már mondani, és mikor mondtam akkor azt mondta hogy biztosan elég későn fog megtanulni beszélni. Furcsálta hogy nem mondja még hogy anya, meg apa meg ilyesmi szavakat. Kellene már? Védnőnő nem mondta!
2013. máj. 13. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:
20 hónaposan 20 szót mond, 13 hónaposan semmit nem mondott.
2013. máj. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A fiam még ennyit se mondott 13 hónaposan :) 18 hónaposan már karattyolt, felismerhető szavai is voltak, beszélni pont 2 évesen kezdett - ekkor mondta az első összetett mondatát :) Most 3 és fél éves, és gyönyörűen beszél, tisztán, szépen ejve a szavakat, és meglepően nagy a szókincse is.
2013. máj. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Az én kislányom 21 hónapos még ennyit se mond mint a tied. Vannak hangok amiket szavak helyett használ, de egyedül a papa ami megy neki. Viszont mindent megért. A mi védőnőnk azt mondta "raktározós" eleinte csak hallgat és egyszer csak neki lendül és hirtelen fog 1-2 hét alatt az első szavaktól a mondatokig eljutni. És én is azt látom, hogy próbálkozik, de nem megy jól ezért inkább nem is mondja... csak annyit hogy ööö :) De nem aggódok mert a húgom 3 évesen is pont ennyit mondott, majd az oviba kezdett beszélni
2013. máj. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!