Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak jelei a hiperaktivitásn...

Vannak jelei a hiperaktivitásnak csecsemőkorban?

Figyelt kérdés
Tehát, az a gyerek, akit később hiperaktívnak diagnosztizálnak, visszanézve a csecsemőkorra, volt valami jele ennek? Mitől alakul ki, van-e " ellenszere"?
2013. máj. 19. 09:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs jele.
2013. máj. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Állítólag vannak, de ez egy annyira bizonytalan dolog hogy ezek alapján rengeteg gyerekre rá lehetne sütni csecsemőkorában hogy hiperaktív. Amikről én tudok: nem játszik el semmivel hosszabb ideig, kevés és nyugtalan alvás, túl gyors mozgásfejlődés, esetleg kimaradnak elemek pl. mászás mert egyből járni akar. Amint megtanul járni egyből szalad. Az elején nagyon sírós hasfájós nyugtalan majd később akár agresszív nem fogad el semmilyen szabályt...ilyenek. Szeritem a súlyosabb eseteknél a szülök már 1 éve alatt tudják hogy valami nincs rendben mert az ilyen gyerek már babakorában próbárateszi a szülőket. Miért kérdezed? Én sokáig gondoltam a kislányomról hogy hiperaktív lesz mert 1 percre nem áll le és elég sírós volt sokáig, de most már nagyon sokat változott, 15 hónapos. Persze, eleven, de az nem baj szerintem, már megszoktam.
2013. máj. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Amúgy engem az nyugtatott meg hogy megismertem több babát is a környezetemben akik az enyémhez hasonlóan pörgősek és rájöttem hogy mind nem lehet hiperaktív.
2013. máj. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!