Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pólyát mennyit kell venni egy...

Pólyát mennyit kell venni egy ujszülött babának? Elég egy amit a korházba kell vinni? Meddig kell használni a pólyát?

Figyelt kérdés
2008. jún. 19. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Igazában véve a mai kürölmények közt nincs szükség rá. De ha téged megnyugtat az, hogy a picikédet biztosan tudod benne tartani szoptatáskor amig pár hetes vehetsz neki 1-t. Pólyahuzatot legyen min kettő, hogy váltani tudd.

Én az első babám a kórházban pólyában szoptattam, aztán otthon már csak rugdalózóban volt. A másodikkal meg egyáltalán nem használtuk.

Jobb ha tud mocorogni a pici, előbb tanul meg mindent ha szabadon van, jobb a fejlődése.

2008. jún. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia!Én szoptatás alatt tettem pólyába,mert biztonságosan tudtam fogni és neki is kényelmesebb volt.1.5hónapos koráig a pólyán aludt(nem kötöttem be).Két pólya húzatot vegyél váltásnak.Sok sikert a babádhoz.
2008. jún. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem használtam pólyát sem a kórházban, sem otthon. Teljesen jól megvoltunk nélküle. Rugiban a baba jobban tud mozogni, én nem is adnék rá pólyát, esetleg akkor, ha tesó, vagy látogató kezébe adom, pólyában biztosabban tudja tartani. Erre meg elég egy.
2008. jún. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én pólyapárti vagyok. 6 hetes korig nappal is abban lehet, altatni meg amíg ki nem növi. Amellett, hoy kényelmesebb fogni, ő is jobban érzi magát. Addig a méhben a magzatvíz körülvette, majd hirtelen kikerül egy idegen világba, így egy kicsit vissza lehet adni a biztonságérzetét. Minimum 2 pólyahuzat kell, de betétből sem árt a kettő (ha a pelus rosszul zár, kifolyik mellette...) A mozgásfejlődést pedig nem befolyásolja.
2008. jún. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én kb. 2 hétig használtam rendeltetésszerűen a pólyát, akkor is csak akkor kötöttem be ha felvettem után csak rajta feküdt. Ezután félbehajtva használtam és használom most is. Jó szopikor és elalvás előtti ringatásnál is jó szolgálatot tesz.
2008. jún. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!