Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elvileg miért nem lehet hason...

Elvileg miért nem lehet hason altatni a picibabákat?

Figyelt kérdés
2013. jún. 8. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ELVILEG növeli a bölcsőhalál kockázatát. Gyakorlatilag, ha az ajánlásokra akarsz hallgatni, akkor a levegőben lebegtetve altatod a picit, mert hason rizikósabb a bölcsőhalál, háton bukik és megfullad, oldalt pedig nem jó a gerincének ;)
2013. jún. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pont úgy hallottam, hogy háton nem szabad.
2013. jún. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bölcsőhalál miatt. Ha nagyon bukós akkor háton nem ajánlott altatni. A mi babánk az oldalára fordult mindíg :) Egyébként ha hason altatod és van légzésfigyelőtök akkor nagy baj nem lehet.
2013. jún. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Kerria ***** válasza:
100%

:) első válaszoló viszed a pálmát...! És ezt most komolyan mondom...


Nem ismétlem meg, de sajnos úgy igaz, ahogy írta!

2013. jún. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3 hetes a fiam, az első napokban oldalt altattam. Aztán napközben párszor hasra tettem, mert úgy jobban el maradt és én meg tudtam tenni a dolgom (van még rajta kívül 2 gyerekem) aztán most már ott tartunk, hogy csak hason hajlandó aludni:/ Nincs légzésfigyelőnk.
2013. jún. 8. 20:40
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A bölcsőhalál miatt, igen.

DE az én babám is hason alvó volt mindig.

Engem megnyugtatott, hogy van légzésfigyelő és ha gond lett volna, jelzett volna

2013. jún. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%
Voltunk csecsemő újraélesztő tanfolyamon, ott is azt mondták, hogy a bölcsőhalál miatt nem szabad hason altatni. Mi pólyáztuk kb. 1 hónapos koráig, de utána bizony altattuk hason. Én nem akartam, hogy elfeküdje a fejét, és ő meg sokkal jobbakat aludt hason. Mondjunk nekünk van légzésfigyelőnk, így én nyugodt voltam.:)
2013. jún. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Anyukák!Ti tudjátok hogy mi a bölcsőhalál?Utánanézett már valaki,vagy csak úgy mende-mondákból innen onnan hallottatok róla?A bölcsőhalálnak,és a hason alvásnak abszolút semmi köze egymáshoz,a bölcsőhalál kicsit lebutítva,hogy mindenki megértse,az agyban keletkezik,ha jobban tetszik az agy "elfelejt" levegőt venni,ez háton is bekövetkezik,statisztika nincs rá hogy hason vagy háton fekvő babáknál fordul elő.Koraszülött babáknál a bölcsőhalál nagyobb számban előfordul,mivel az agya még éretlenebb egy normál időre született babáénál.A bölcsőhalál bekövetkezhet az anyuka ölében is,a babakocsiban is,bárhol,ahol alszik a baba.ÉS lehet hason altatni a babákat,elvileg is,és háton is,az oldalt altatást én sem értem,az mostanában lett csak felkapott.Bukós babákat érdemesebb hason altatni,mert akkor kifolyik a száján az étel.Háton félrenyeli,és így megfulladhat,szélsőséges esetben.(egy orvos anyuka,gyerekorvos férjjel)
2013. jún. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
10%

7-es vagyok.

Kedves 8-as! Igen, tudom mi a bölcsőhalál. A Heim Pál kórházban mondták, hogy a statisztikák szerint a hason alvás növeli a kockázatát. Ők nem javasolták a hason való altatást éjszakára. Orvos mondta ezt is. A bölcsőhalál okát nem tudják, csak vannak hajlamosító tényezők (pl. télen született baba, fiú baba, és amiket leírtál azok is). Nyilván nem "felejt el" minden télen született fiú levegőt venni, csak valamiért náluk gyakrabban fordul elő.

Engem mindenesetre megnyugtat a légzésfigyelő.:)

2013. jún. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!