Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy bírjátok rá babátokat...

Hogy bírjátok rá babátokat ebben a melegben arra hogy igyon?

Figyelt kérdés
8 hónapos kisfiam, az ivással mindig szenvedünk. 3 hónapos kora óta tápszeres. Általában egy nap 3szor kap tápszert , 2szer eszik, gyümölcsöt, főzeléket, krémtúrót vagy ilyesmit. Amióta ez a nagy meleg van, nem nagyon akar enni, de inni sem. Félek, hogy ki ne száradjon. Már próbáltam,cumiból, kiskanállal, pohárból, de nagyon nehezen iszik a nagyját kiköpdösi. Próbáltam már vizet, teát, gyümölcslevet... Olyanok válasza érdekelne akiknék szintén problémás az ivás.
2013. jún. 17. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
A fiam 1 éves, hasonlóan rossz ivó ő is. Most azért már többet iszik, mióta azt eszi, amit mi, de ebben a nagy melegben én el tudnék képzelni több ivást. Én egész nap kínálgatom az ivópoharából illetve sima pohárból felváltva. Olyat is szoktunk játszani, hogy úgy csinálok, mintha én is innék a poharából és akkor rögtön ő is inni akar.
2013. jún. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Kerria ***** válasza:

Én simán letettem elé a kis üveget ilyen idős korában, csak vízzel kínáltam, és ha kiköpte sem feltétlen baj, mert jut abból neki is, a víz meg felszárad... Gondolom nem szökőkútnyi mennyiségről beszélünk, annyit nyilván én sem hagytam volna neki.


A másik, hogy ha pohárból ittam, akkor őt is megkínáltam, és az tetszett neki, mert látta, hogy én is iszom... utána meg meg ááááhhhh mondtam, na ez nagyon tetszett neki, és ezért utánzott... ivott egy kortyot és utánozta a hangot áááá :D mókás volt!


Ezenkívül a doki néni, meg a védő nénink is mondta, hogy amíg tápszert kap, addig a kiszáradástól pl nem kell félni, mert abban is van annyi folyadék. Jótanácsként a leveseket mondták, hogy "egyen mindennap levest".... és az is folyadék.


Szerintem ne aggódj, ők még ösztönből esznek és isznak annyit amennyire szükségük van! :)

Remélem valamennyit segítettem!

2013. jún. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem az orrod előtt fog szomjan halni.

Kínálgasd, aztán majd megszokja.

Nem fog kiszáradni.

2013. jún. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a Jana baby-s üveget, vagy a sportkupakos üveget. A legtöbb gyereknél hihetetlen módon beválik. Én csak pislogtam, amikor a kortyokat ivó fiam lehúzta majdnem egyszerre a vizet belőle. Itatóspoharat, csőröspoharat még nem próbáltátok?

Ha töményen adod a gyümölcslevet, akár fel is hígíthatod, hátha úgy jobban csúszik.

2013. jún. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem az orrom előtt fog szomjan halni, de azért nem egészséges, hogy egész nap alig iszik meg fél decit, azt is kínlódva. És most még enni se akar csak minimálisat. Jó, nekem sincs kedvem enni ebben a melegben.

Janásat még nem próbáltuk, de veszek is. Van 3 féle cumisüveg, 2 féle csőrös pohár, próbáltam már pohárból is, de semmi...

2013. jún. 17. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!