Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kicsi vagy nagy korkülönbség...

Kicsi vagy nagy korkülönbség pro és kontra?

Figyelt kérdés

2013. júl. 8. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Én érveket nem szeretnék felhozni, csak leírom, hogy velem ez hogy történt, és miért.

Amikor megszületett a lányom 26 éves voltam, kicsit másképp képzeltem az egészet, és annak ellenére, hogy imádtam, -egy rettentő pörgős, okos, aktív gyerek volt- nagyon ki tudott meríteni, főleg a hisztikkel. Én úgy éreztem, nem akarok addig még egy ilyet, amíg nem megy oviba. Aztán úgy hozta az élet, hogy várnunk kellett még, majd elkezdtünk próbálkozni és sorra elvetéltem. Mire megoldódott a gondom, már elég nagy lett a korkülönbség. Ennek az az előnye, hogy a lányom nagyon várta a testvérét, szereti, foglalkozik vele, stb. De hátránya, hogy nehéz közös programokat szervezni, nehéz a napi különórákat, egyéb teendőket beosztani, nem tudnak "együtt" játszani, csak a nagy a kicsivel, fordítva ugyebár nem megy. De ha választani kéne, hogy ez, vagy egyik kicsi másik pici, akkor azt választanám, ahogy most van. Bár az ideális szerintem az lett volna, ha 3-4 év lett volna köztük, ahogy terveztük. Legalábbis nekünk.:)

2013. júl. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Húgom és köztem 6 év korkülönbség van. Én megmondom őszintén jobban örültem volna, ha mondjuk csak 2-3 év van.

Én szerettem volna a tesómmal beszélgetni, mindig is arról álmodtam, hogy a tesóm, a barátnőm. Lehet, hogy ez a későbbiekben változni fog, de még csak 10 éves a tesóm.

2013. júl. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Avery ***** válasza:

GYerekeim között éppen egy év van, fiú és lány. Az első év (még abban vagyunk) brutálisan nehéz, vagy inkább az első félév. Sok-sok segítség kell, de így is minden (háztartás) úszik.

Egyedül, nagyszülők/bébiszitter/takarítónő/lelkes férj nélkül nem vállalnám. (Nekünk a nagyszülők segítenek hetente háromszor, vigyáznak rájuk félnapokat, így tudok főzni, takarítani, bevásárolni, férjem is vásárol, főz.)

Viszont később, szerintem még egy fél év, amikor a kicsi is járni fog, már sokkal jobb lesz, nagykorukban pedig pláne.

2013. júl. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 2 év korkülönbség van. Így terveztük. A kisebb 10 hónapos. VAlóban nagyon-nagyon nehéz az első év. Talán most lett jobb kicsit, mióta a pici feláll, mászik, kezdi magát lefoglalni.

A férjemen kívül nincs segítség, sokszor nagyon fáradt vagyok, de mégis azt mondom, ha a kicsi normálisan aludna, jó szervezéssel meg lehet oldani. Nekem ami nagyon nehéz, hogy mindent meg kell szervezni. Pl. a heti menüt, reggelivel, vacsival uzsival együtt és úgy elmenni bevásárolni, hogy a 2 gyerekkel ne kelljen a boltban bénázni.

Segítség híjján, elég nehéz tartani a háztartást, sok-sok praktikát vetettem be, hogy könnyebb legyen.

De, újra így akarnám. Mi kis korkülönbség pártiak vagyunk, előtte is tudtuk, hogy az eleje nem egy fákjás menet lesz. Amúgy 3 gyereket szeretnénk, viszont most úgy tervezzük, hogy előtte visszamegyek dolgozni, 1-2 évet.


Mindazonáltal, nekem van egy bátyám aki 5 évvel idősebb nálam, és egy húgom, aki 9 évvel fiatalabb tőlem. Mindkettővel jó a viszonyom. A bátyámmal vannak olyan emlékeim, hogy együtt játszottam, aztán nagyon sokáig úgy néztem fel rá mint valami Istenre. Ő meg megvédett, tipikus bátty volt, szóval az sem volt rossz korkülönbség szempotjából.


A húgommal is jó a viszony, mióta neki is vannak gyerekei mondhatni barátnők is vagyunk, de gyerek korukban inkább a második anyja voltam, mint a testvére, ami akkor nekem nagyon nem volt jó. Vagyis, az ilyen nagy különbség nekem már sok lenne.

2013. júl. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Örülök a kérdésednek, mert Én is ezen gondolkoztam a napokban.


A Kisfiam most 9 hónapos, nagyon szeretnénk majd neki testvért. Én alapjában véve kis korkülönbséget szeretnék, habár az első év (ahogy itt is olvastam) elég nehéz lesz. Szerencsére a nagyszülők Tőlünk pár utcára laknak (a viszony is szuper jó), és lassan mindegyik nyugdíjas.

Én úgy szeretném/szerettem volna, ha minden körülmény engedi, hogy a Fiam betöltse már a 2-öt mire megszületik a testvére.


Köztem és az Öcsém között 7 év van. Megmondom őszintén nekem ez SOK. Mikor megszületett imádtam pesztrálni, Én már "nagyobbacska" voltam, így később tudtam rá vigyázni. Csakhogy elkezdtem tini lenni, elmászkálni, Ő akkor még kisgyerek volt, így eltávolodtunk egymástól. Most 18 éves, most kezd helyre billenni a kapcsolatunk.

2013. júl. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én most várom a második babát, a két gyerkőc között 16 hónap lesz. Mi így terveztük. Sokan meg is szólnak érte, hogy nem vagyunk normálisak, de vannak akik meg azt mondják, hogy jól csináljuk. Én is utána jártam előtte. Nekem csak a párom lesz segítségnek, de mi úgy állunk hozzá, hogy közösen minden menni fog. Biztos nem lesz egyszerű az eleje, de valamit valamiért.
2013. júl. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
az én fiam is most lesz 9 hós és nem szeretnénk nagy korkülönbséget. segítség csak mi vagyunk egymásnak, de azzal bíztatom magam anyukám is megoldotta segítséggel és 4 en voltunk..csak engem is sokszor sikerül elbizonytalanítani a sok ijesztgetéssel...jóó gondolom nem lesz egy hawaii nyaralás, de hát később meg egyszerűbb mert azonos programokban részt tudnak venni nem?
2013. júl. 11. 15:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Ebben igazad van.:)

És mindenki maga tudja a határait. Ha neked jó, tedd úgy.

2013. júl. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

ja igen és kisebbik tesómmal majdnem 3 év volt a különbség és nekünk már az sem volt olyan jó. felnőtt korunkra több téma lett.

Utolsó: még egyenlőre mérlegelésben vagyok, de nyilván látszik, hogy merre dőlök :-) még meghallgatok pár véleményt innen is-onnan is, érdekel mások tapasztalata is mindenképpen.

2013. júl. 11. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!