Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek baj, ha nem tudom...

Szerintetek baj, ha nem tudom lecserélni a cumisüveget?

Figyelt kérdés
Egy éves kisfiam sajnos a kezdetektől tápszeres. Így nálunk a cumisüveg sűrűn használatos. Teát is rendesen iszik. Az a problémám, hogy már sokszor próbáltam neki az életkorának megfelelő cumira cserélni az üvegben, de nem hajlandó nagyobb lukúból sem enni, sem inni. Így még mindig azzal eszik, iszik, amit csecsemőkorában is használtunk. Nagy gond ez? Legyek határozottabb, s cseréljem le mindenképp? Köszi
2009. okt. 18. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem enne semmi jelentősége! Néha próbálkozz be, hátha már változott az álláspontja, de aggódni emiatt fölösleges :)
2009. okt. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Nálunk ugyanez a helyzet mi még csak 6 hónaposak vagyunk, de nem kell neki az életkorának megfelelő méret. Nem piszkálom, azzal eszik amivel tud, ha a kicsi jó, akkor azt kapja örülök, hogy eszik. És valakitől azt hallottam, hogy ha kicsi a szája a gyereknek akkor nem is tud nagyobb cumival inni. Remélem meg tudtalak nyugtatni kicsit, de kérdezd meg a védőnőt esetleg.

2009. okt. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se csréld le! Legfeljebb picit hosszabb ideig eszik...
2009. okt. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 14 hónapos, és még mindig csak az újszülött cumit fogadja el. Időnként próbálkozom, de nagyobb lyukúból nem hajlandó inni. Én azért akartam lecserélni a szoptatás végeztével, hátha akkor többet eszik, de így is megvan a napi 500-600 ml tejalapú táplálék (most már tápszer és tej keveréke). Pohárból is szépen iszik, de amíg át nem térünk a sima tejivásra, addig már így marad.
2009. okt. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi is így vagyunk, de lehet orvosolni a problémát :))) Anyukám mutatta meg hogy mikor régen nem voltak még különböző lyukméretek, ki kell meleg tűvel lyukasztani és máris rendesen tud inni a babád. TÖk jó dolog, mert nekem sem fogad el másik cumit, így mi is ugyanazt használjuk mint csecsemőkorában, de nagyobb a lyuk rajta.
2009. okt. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat. Engem nem zavarna, csak azt hittem ez gond lehet. Még egyszer köszönöm, sikerült megnyugtatnotok. Néha próbálkozok,de akkor keresek más aggódni valót. :-)
2009. okt. 18. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!