Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak 8 hós kislányomnak...

Mit adjak 8 hós kislányomnak tízóraira?

Figyelt kérdés
Szegénynek a barack már a könyökén jön ki, az almát annyira nem szereti. Ti mit szoktatok babátoknak tízóraira adni?
2013. júl. 22. 08:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha gyümölcsöt akarsz adni neki,akkor a banánt tudnám még mondani, az nálunk nagy kedvenc. Ezen kívül 8 hónaposan be lehet vezetni a tejtermékeket, először a natúr joghurtot, majd a túrót.
2013. júl. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Most van a szezonja a gyümölcsöknek, mindent ehet epren kívül. Legalábbis nekem 8 hónaposan már evett mindent a kislányom, volt amikor egy kis rizs péppel vagy joghurttal esetleg túróval adtam neki a gyümölcsöt. Most már van körte, még meggy is van ami friss. De a banán az mindig megtalálható a piacon. Esetleg keverjed a gyümölcsöket...
2013. júl. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindenféle szezonális gyümölcsöt adhatsz neki (görögdinnye, sárgadinnye, meggy, nyári körte, szilva, banán pedig mindig kapható).

Ezeket keverheted gabonapéppel, zabkásával, főtt kukoricadarával, csinálhatsz gyümölcsrizst stb. 8 hónapos kortól már be lehet vezetni a joghurtot, túrót.

2013. júl. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Hogy csinálod a gabonapépet, zabkását és a többit, hogy lehet adni a babáknak? Még sosem próbáltam, enyém is lassan 8 hós.


Enyém is minden gyümit kap: banánt, narancsot, meggyet, körtét, szilvát (bébiételből)

2013. júl. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nem az utolsó vagyok, de leírom, hogy én hogy csinálom a zabkását. Általában almával szoktam, meghámozom, összedarabolom, a mélytányér aljára összetörök egy ht.kekszet és egy ek.zabpelyhet,rá az almát és kb. 1 dl vizet. Mikróba teszem 1,5 percre, majd pürésítem. Ugyanezt lehet barackkal, körtével, bármivel akár keverve is, de a puha gyümit nem szoktam megfőzni.

Túrókrémet uzsonnára pedig ált. barackkal, pici porcukorral (1 kk), kb.7 dkg túróval összeturmixolom, imádja.

Reggel csinálom ivólevet barack-alma (megfőzve, leszűrve), a visszamaradt szárazanyagot natúr joghurtba keverem, ha savas az alma pici cukrot teszek bele (bioalmát használok, ami nagyon édes, így mi nem sokat cukrozunk).

2013. júl. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3-as válaszoló vagyok.


Zabkása: a zabpelyhet (aprószemű a legjobb) vízben puhára főzöm (kb. háromszoros mennyiségű víz kell hozzá, de főzés közben még szoktam pótolni, úgy is látod, hogy mennyit szív fel, hogy jó puha, krémes legyen). Ennyi az egész. Nem turmixolom, mert tényleg jó puha lesz, úgyhogy csak a gyümölcspépet hozzákeverem, kicsit hűl, és kész is.

Kukoricadarát ugyanígy vízben jó puhára, pépesre főzni és hozzákeverni a gyümölcsöt.

Gabonapépet Dm-ben veszek (Alnatúra 4 magvas gabonapép, csak vízzel ki kell keverni és hozzátenni a gyümölcsöt/túrót/joghurtot.

Gyümölcsrizshez úgy szintén puhára főzni a rizst és belekeverni a gyümölcsöt.

Ha savanykásabb gyümölcsöt használok, akkor teszek pici (1 kávéskanál) cukrot hozzá.

Mindegyik verziót szereti a babám.

A kukoricadarát lehet "sós" verzióban is csinálni. Vagyis gyümölcs helyett mondjuk reszelt sajtot és egy kis zöldségpürét belekeverni. Nagyon finom így is.

2013. júl. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Köszönöm nektek 5-6os, megjegyzem, nekem is hasznos volt

4es voltam

2013. júl. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!