Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Párom a pár napja meghalt...

Párom a pár napja meghalt anyja nevét akarja adni majd a kislányunknak. Nekem ez a név nem tetszik, a párom kedvért belemenjek abba, hogy ez legyen a kicsi neve? Nem tudok dönteni.

Figyelt kérdés
2013. aug. 30. 17:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Legyen 2 keresztneve és mindenki boldog :)
2013. aug. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

Nem lenne szabad olyan nevet erőltetnie, ami neked nem tetszik...

Nem tudom, én akkor mennék csak bele, ha mindennél fontosabb nekem a párom, és végtelenül tisztelem őt.

Ha nem annyira, akkor nem engedném.

2013. aug. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak 1 nevet akartok adni a gyereknek, akkor ne menj bele.
2013. aug. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Mondjuk lányneven még nem gondolkodtunk de nekem ez a Julianna név olyan öreges.
2013. aug. 30. 17:50
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
adjátok neki 2. névként
2013. aug. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
19%

Ha belemész, valószínűleg előbb-utóbb úgyis megtetszik majd.

Hiszen pl. ha belegondolok, hogy bármilyen fura nevű is legyen egy ember, megszokjuk, és meg is szeretjük a nevét, ha a barátunkká válik. Pl. nekem van egy kedves ismerősöm egy helyes, fiatal lány, olyan idétlen névvel, mint a Magdolna. De már nem is tartom rondának a nevét, mert megkedveltem a csajszit.

Ugyanígy egy Mihály ill. József nevű fiúismerőseim. Csípem őket, és már a nevük is szimpi.

Adni ugyan nem adnám a gyerekemnek, csak azért írom, hogy meg lehet barátkozni egy elsőre béna névvel is.

2013. aug. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

Annyira szerintem nem szörnyű, hogy Julianna. Ha nagyon nem tetszik, de a két neves változattal meg tudsz barátkozni, akkor lehet mindenki elégedett.

Amúgy én szívesen adtam volna anyukám nevét a kislányomnak, mert szerettem és hiányzik nagyon, de egyszerűen nem vitt rá a lélek, hogy annyira nem tetsző nevet adjak a kicsinek (nagymamám anno kitett magáért a névválasztás terén...).

2013. aug. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%
És ha csak vagy Júlia, vagy Anna lenne? Ezek most megint népszerű nevek? Egyébként a Julcsi becézés még aranyos is. Ha annyira nem tetszik ,akkor ne add,egyébként sem kell a gyász miatt elnevezni egy gyereket, én nem tenném.
2013. aug. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem gyönyörű név a Julianna, én is ezt akarom adni a lányomnak a nagymamám után :)

Olyan sokféleképp lehet becézni: Juli, Julcsi, Julika... És minden életkorban találni rá megfelelő becézést, sőt külföldieknek sem hangzik idegenül.

Szerintem ízlelgesd kicsit, ha nem tudod megszokni akkor adjátok második névnek.

2013. aug. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%
Csak második névnek adnám. A névválasztás közös döntés kéne, hogy legyen.
2013. aug. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!