Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezeljem a 15 hós fiam...

Hogyan kezeljem a 15 hós fiam hisztijeit?

Figyelt kérdés
már teljesen kivagyok!!egyszerűen nem hallgat rám,kinevet,csapkod ha valamit nem engedek meg neki!20-szor pakolja ki a szekrényt hiába mondom neki hogy nem szabad.ilyenkor bevágja a hisztit,üvölt földhöz vágja magát csapkod!teljesen tehetetlennek érzem magam!miért nem hallgat rám!?különben eddig az apja tudott rá hatni mert őrá hallgatott de már rá sem hallgat!!mit tegyek?
2013. szept. 27. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha hisztizik csinálj úgy mint akit nem érdekel. Legyen neki azért olyan rész amit kipakolhat a többit meg próbáljátok valami zárral bezárni.
2013. szept. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen minden gyerek kipakolja a szekrényt, ez azért nem akkora tragédia...
2013. szept. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Nem szeretnék "szuperanyunak" tűnni, de nálunk nincs szekrénypakolás.

Kezdetekkor, 9 hónapos kora körül kezdte volna pakolni, húzni és mondtam, hogy csak megnézheti, de ki nem vehet semmit. Persze ezt nagyon sokszor próbálta ki, hogy valóban nem érheti e el a célját, de mivel mindig résen voltam és nem csak mondtam, h ne tegye, így leszokott róla. Néha persze bepróbálkozik, de már elég a szó, h nem szabad. Nem értem, hogy érted azt, h 20x kipakolja, pedig mondod, h nem szabad? Hát miért engeded? Ilyen kicsiknél, ha valamit meg szeretnénk tanítani, csak úgy megy, ha mutatjuk is, h nem szabad, azaz a kis kezét, ha kell 100x vesszük el finoman a szekrénytől, a "nem" szócska kíséretében és egyszer csak megunja. Húhúú, nálunk a konektor volt még a sláger... Talán több 100x kellett elvennem a kezét és nem szabad idegesnek lenni, mert Neki az is vicces és azért is csinálhatja. Tök unalmasan, határozottan ugyanúgy kell mondnani és megkövetelni, h ne tudja azt csinálni, ami tilos.


Ezért amúgy nálunk nincs függönyrángatás, terítőhúzás, pakolás, kutya cibálás, szóval ezeket meg kellett tanulnia. :)


Van ismerősöm pl, aki a másfél éves fia miatt a karácsonyfát tavaly a járókába tette, mert féltette, és a kutyájuk is lopni szokta az édességet róla. Hát nálunk nem lesz a járókában. Tanítás, kitartás és szoktatás kérdése. A kutyám jutalom falatai is elől vannak és egyik sem nyúl hozzá. A lányom, odaáll és mutogat a dobozra, hogy adhat e a kutyának és amikor engedem, ad Neki, a kutya szépen elveszi és kész. :) Persze mindenki úgy csinálja, ahogy szeretné, és kényelmes. :)

2013. szept. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jah és most volt 16 hós a lányom.
2013. szept. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a gyerek temperamentumától is függ. Nem 'jobb' szülő az akinek a gyereke az 5. rászólás után már nem csinálja a kipakolást, csak a gyerek olyan jellemű hogy nem kell tovább nevelni. Általában a lányokkal könnyebb ebben a korban, és az ilyen korú lányok anyukái hajlamosan kicsit elfogultak lenni maguk és a gyerekükkel... Gyerekek között dolgozom, blátom a nevelési különbségeket is, de ugyanakkor azt is, hogy minden gyerek más és főleg a nemek között mutatkozik nagy különbség. Van gyerek akinek ha az anyuka 100x mondja el akármilyen szelíden, hogy "nem szabad" akkor 101-edszerre is ugyanúgy kipakol, mert egyszerüen ilyen temperamentumú a gyerek. Keresi a határokat, tapogatózik és nagyon kitartó ebben. Más gyerekeknek elég 2x mondani és már nem érdekli, felfogja mindkettő hogy nem szabad, de máshogy reagálnak. Ez nem az anyuka "nevelését" minősíti. Nem lesz valaki "szuperanya" attól mert a gyereke szótfogad 15 hónaposan. Az én fiammal is ugyanez volt mint Veled, kedves kérdező. indenre nem volt a reakciója, 1000x kellett rászólnom mindenért, volt, hogy mindenféle hisztériás rohamokat kapott, sőt, agresszív is volt. A gyermek ebben a korban a határokat próbálgatja, már sokmindent tud, de még sokmindent nem és ez belső stresszt vált ki belőle, amit így vezet le. Neked annyi a dolgod, hogy szépen terelgesd őt ezen a nehéz ösvényen. Kicsit engedj, de mindig húzd meg a határokat. Pl. Pakoljátok ki együtt a szekrényt (persze olyan dolgokat tegyél bele, amit szabad neki) és utána pakoljátok be együtt, akárt napi 10x, de csak ha Te ott vagy. Mikor nem érsz rá ezzel játszani, rakj rá szekrényzárat.Egy idő után érteni fogja, hogy mit szabad, mit nem. De ez csak egy példa volt. A földhöz vágós jelenetek ellen jó módszer a figyelemelterelés, hogy mellette kezdj el valami mást csinálni nagyon látványosan, amit esetleg már ő is látott/csinált, és mintha elvágták volna, abba fogja hagyni.
2013. szept. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A legnehezebb szerintem, az hogy KÖVETKEZETESEN fellépsz. Esetleg rakhatsz babazárat a szekrényekre -drága, ill átmenetileg kell, mi nem raktunk-. Igazából a "hiszti" java csak ezután következik:)

Az én kisfiam is ennyi idős, ő is most kezd hisztizni, direkt nem adok neki mindent amit akar, ő is verekedős..lányommal jobb volt, mert ő "csak" a hajunkat húzogatta, aztán egyszer visszahúztam neki, azután soha többet nem húzta meg, no de a fiamat nem fogom felpofozni ugye.. mindig próbáljuk hárítani illetve enyhíteni, hogy simizzen ne üssön, nehéz.

Ennyi idősen tudják nagyjából,hogy mik az alapszabályok, és ők ezt feszegetik állandóan, csak következetesség kell -kellene- , de nekem sem megy ez mindig, próbálkozom:)

A lányomnál, hiszti ellen bejött, hogy amikor elkezdte, akkor "eltűnt", keresni kezdtük, hogy hol van stb.. ez nála mindig bevált, ugyan most még kicsi szerintem, de nem sokára bevetheted!

2013. szept. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!