Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet az anyatejes...

Mitől lehet az anyatejes babámnak híg zöld a széklete? 3 napja vettem észre és sokszor kb. napi 9-10x kakil kicsit erölködva de nem nagy mennyiséget. Most megijedtem mert fekve kicsit horpadt a kutacsa. Félek kiszárad.

Figyelt kérdés
Mit csináljak? Mik a tünetei a kiszáradásnak a kutacs behorpadása mellett? Mitől lehet ez a zöldes kaki ha nem is ettem más olyat. a laktoherbre gondoltam de azt tegnap reggel abba hagytam.lehet hogy még attól ilyen mindig.mert attól ilyen szokott lenni.
2009. nov. 7. 21:20
 1/6 A kérdező kommentje:
ugye nincs baj?? 11 hetes a babám. félek hogy korház lesz belőle.
2009. nov. 7. 21:21
 2/6 anonim ***** válasza:

vidd el orvoshoz!

amúgy nem biztos, hogy gond van. az én kisfiamnak még csak zöld széklete volt rövidke kis életében, most 3 hónapos. én halálra aggódtam magam, most már tápot is kap, de továbbra is zöldet kakil. az én kicsim ráadásul 2-3 naponta kakil csak. mindenesetre több orvossal is beszéltem róla, de ők nem aggódtak annyira mint én.

a zöld széklet lehet túletetés vagy éhezés jele is. vagy bekapott valami fertőzést a kicsid. ha nincs más tünete ami betegségra utalhat akkor valszeg nincs semmi baj.

azért lássa egy orvos, hogy te is megnyugodj, és persze mert innen mi nem tudhatjuk, csak támpontot adhatunk neked.

minden jót nektek!

2009. nov. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mennyit eszik/alkalom/nap? Ha nem méred,akkor mérd egy napját végig,lehet túlevés miatt zöld kaki! Napi 9-10 kaki, ha kevés is a mennyisége,soknak tűnik. Túlterhelt gyomor. Gondolom igény szerint szopik.
2009. nov. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
5x eszik és 90-130 gramm között. tehát max napi 520 gramm. ha többet eszik már örülök. Én ezt kevésnek tartom,de ha még eröltetem akkor már vissza bukja. mondtam a védőnőnek hogy nem eszik 700-800 gramokkat,és mondta hogy amig gyarapszik addig nincs gond.
2009. nov. 8. 06:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak is sokszor volt zöld/zöldes kakija amikor picike volt(anyatejes),Engem is sokan riogattak,hogy túletetés sok előtej stb..Akkor felhívtam a dokinénit és ő mondta,hogy a zsíros tejcsitől van így emészti meg a baba .De ha aggódsz akkor hívd fel a dokidat!
2009. nov. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszotokat! :)
2009. nov. 8. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!