Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hós baba hőemelkedés, láz?...

9 hós baba hőemelkedés, láz? Nagyon aggódom, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kisfiam egy hónapja jár bőlcsibe, azóta volt hasmenés egyszer, de átment rajta. Pár napja taknyos. Fújunk az orrába, szívjuk orsziporszival.


Az egész úgy kezdődött, hogy tegnap éjjel 3 és 6 között szinte végig keservesen sírt, kapott is fájdalomcsillapítót. Reggel nem látszott, hogy bármi baja lenne. Ma délután aludtunk egyet együtt. Már a bölcsiben is aludt másfél órát, aztán velem együtt hármat. Ötkor kelt fel és tűz forrónap éreztem. Nagyon be volt öltöztetve, meg nyakig nagytakaróval betakarva, meg hozzám bújva. Megmértem homlok-és fülhőmérővel a lázát, 37,5-öt mutatott. Kíváncsiságból a homlokmérővel megmértem a lábán, mert ott éreztem a legmelegebbnek, és 38, 2-t mutatott. De máshol mindenhol 37,2 és 37,5 között. Jó kedvű volt, játszott. Megetettem, jó étvággyal sokat evett, aztán lementünk sétálni. Már fél 7-kor iszonyatosan nyűgös lett és el is aludt a babakocsiban, aludt megint majdnem egy órát. Hazajöttünk, felébredt és megint csak sírt, és nem csinált semmi mást, csak ült az ölemben erőtlenül, fejét a mellkasomra hajtotta és félig csukott szemmel bambult, néha felsírt. Már majdnem egy órája letettem aludni, azóta alszik (pedig csak 9körül szoktunk fektetni). A lázát akkor is mértem homlokon, de normális, 36,5 volt, és nem is éreztem melegnek annyira.


Most olvasom minden fórumon, hogy mennyire megbízhatatlan ez a hőmérő, de nincs itthon másmilyen. Még régebben vettünk egy sima digitálisat, de az aztán tényleg hatalmas marhaságokat mért, kidobtuk. Most nagyon aggódom, mi van, ha lázas, éjszaka valami baja lesz, felszökik neki.

Mit csináljak?

Köszönöm a válaszokat



2013. okt. 8. 20:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A fül és homlok hőmérők semmire sem jók. Vegyetek egy normális digitális hőmérőt. Ha esetleg melegebbnek érzed, vagy sokat sír Nurofen szirupot nyugodtan adhatsz neki, az nem csak láz és fájdalomcsillapító, hanem gyull. csökkentő is. Most amúgy is van egy lázzal, hasfájással járó vírusos járvány.
2013. okt. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%
egyáltalán nem akarlak bántani nehogy félre értsd de orvoshoz miért nem vitted el????és miért van bölcsibe egy 9 hónapos baba???persze hogy ott összeszed mindent!persze nem az én dolgom de ha ilyen korán beadtad a bölcsibe akkor fogadd is el hogy elég sokszor beteg lesz!
2013. okt. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Azért van bölcsiben egy ilyen idős baba, mert apuka lelépett, így dolgoznom kell. Így is csak fél napot van bent, meg tudtam úgy oldani, de nincs más lehetőségem. Orvoshoz meg nem akartam délután rohanni 37,2-vel, jó kedvű volt. Estére lett ilyen rosszul és be is aludt, most alszik. Keltsem fel és vigyem el?
2013. okt. 8. 20:55
 4/16 A kérdező kommentje:
Algoflex szirupunk van itthon babákbak. Az is elvileg láz-és fájdalomcsillapító. az is jó gondolom...nem?
2013. okt. 8. 20:57
 5/16 anonim ***** válasza:

Egy ilyen pici babának popsiban kell mérni a lázát. A kapott eredményből le kell vonni 0,5 fokot, az lesz a valós hője. Tehát ha pl popsiban 38,8-at mérsz, akkor 38,3 a láza.

Gondolom akkor egyedül vagy vele, nem tud senki elszaladni egy normális lázmérőért. Esetleg egy szomszéd akitől kölcsönkérhetsz?

Ha ilyen sokat alszik, valószínűleg beteg, vagy beteg lesz.

Figyelgesd a halántékát a száddal, ne kézzel, mert az csalóka lehet! Ha a száddal melegnek érzed, adhatsz neki a korának megfelelő mennyiségű Algoflex babyt. De holnap mindenképp elvinném orvoshoz.

2013. okt. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
bocsi ne haragudj nem akartalak megbántani!adj neki akkor algoflex szirupot de ha nem megy le a láza reggel vidd el orvoshoz,biztos ami biztos!
2013. okt. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Igen az is jó. Bármilyen lázcsillapító jó. Elvileg 2 félének kellene otthon lennie mert, hogy váltogatni kell a lázcsillapítókat, de ha most csak ez van akkor ez mehet 4-6 óránként, persze csak ha szükséges. Ha nem telt el a 4 óra és menne megint fel a láza akkor hűtőfürdőre van szükség. Annyi fokos vízbe teszed ahány fokos a láza, és szépen lassan 10-15 perc alatt jó hidegre kihűtöd, nem jéghideg de hidegre. Ha nem vészes vagy alszik, akkor az állott vizes borogatás is mehet törölközővel az is szépen leviszi a lázát, végtagokra tekered a törcsit, ha átmelegedett megint akkor megint bevizezed kinyomkodod és megint betekered a végtagokat. Én csak a higanyos lázmérőben bízok, illetve annak utódjában. Van itthon vagy 5 féle lázmérőnk, de mindet utálom.
2013. okt. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
37,5C ig nem kell csillapítani a lázat csak ha ennél feljebb egy. Sok folyadékot itass vele, de a tejtermékeket kerülni kell.
2013. okt. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
szerintem is csak a higanyos a jó...aztán gondoltam veszek egy hiperszuper lázmérőt, ha már olyan nincs, erre kiderül, hogy semmit nem ér. Sajnos most senki nem tud elmenni lázmérőért. Csak aggódom, hogy éjjel észrevétlenül felszökik neki :(.
2013. okt. 8. 21:11
 10/16 A kérdező kommentje:
tejterméket meg amúgy sem kap még.
2013. okt. 8. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!