Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyümölcsfolt eltávolító...

Gyümölcsfolt eltávolító praktikák? Mi vált be?

Figyelt kérdés
Próbáltam vanish,ariel folteltávolító,áztatás..Csak az ecetes ollót nem.

2013. okt. 15. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem a mosószóda vált be áztatásra is, illetve a mosáshoz, a mosópor mellé is adom. Fehér vagy világos textíliák esetében 1/3 (mosószóda)- 2/3 (mosópor) arányban, színeseknél, sötéteknél pedig 1/4-3/4 arányban.

Próbáld ki, olcsó és hatékony (a mosószereknek is egy összetevője, ha jól tudom, csak kisebb koncentrációban)

nekem áfonyapürét is nyom nélkül kiszedett fehér bodyból.


Az még fontos, hogy ha nem is tudod azonnal kimosni a foltot, azért legalább vízzel öblítsd ki gyorsan, hogy ne az egészs száradjon bele.


Szép napot.

2013. okt. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha barackot-szilvát eszik a kisfiam, akkor evés után azonnal leöblítem a ruhát és vanish szappannal bedörzsölöm és ott hagyom. Ha nem mosok azonnal akkor megy egy lavor vízbe.

Fehérekhez Ariel mosóport rakok pluszba, simán kijön így a maradék folt.

A zöld és sárga foltokat is így kezelem.

Nekem egyedül eddig a kaki nem jött ki ruhából hiába vanisheztem vagy áztattam.

2013. okt. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Van, aki az epeszappanra esküszik. Nálunk elég volt többnyire a folteltávolító. Mondjuk sajnos nem mindig.
2013. okt. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen. Mosószodát hol tudok venni?
2013. okt. 15. 21:30
 5/7 anonim ***** válasza:
a mosószóda sztem erre kevés. volt, hogy azzal mostam én is, de nem tesz jót a ruháknak, keményebbek lesznek tőle. az epeszappan jó, de nem mindenre. fehér ruhákat fehér domestosos vízben áztatom, színeseket epeszappannal bedörzsölöm és úgy hagyom egy napig állni. aztán kiöblítem és úgy mosom ki mosógépben. az esetek többségében jó, de nem mindig sajnos.
2013. okt. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

kedves Kérdező,

az 1. válaszoló vagyok (mosószódás).

Szerintem egyáltalán nem lesznek tőle sem kemények a ruhák, sem a színüket nem vesztik el- legalábbis én ezt egyáltalán nem tapasztaltam, ahogy egy előttem szóló írta.

Ez tényleg egy normál alkotórésze a mosóporoknak is :)

Rengeteg helyen lehet venni, a metro nagyáruházaktól kezdve (itt az egyik legjobb árú, bár a kiszerelése itt legalább 5 kg), vagy bioboltokban, DM-ben (itt a legdrágább, a kb. 30-40 dkg-os olyan 300 Ft körül van).

nem tudom, budapesti vagy-e, én a munkahelyem közelében, a Nagymező utcában (VI. kerület. Oktogon környéke) lévő kis százas boltban szoktam megvenni, ott a 2 kg-os kiszerelés 700 Ft körül van és ez nagyon sokáig elég mennyiség.

Szeretem a mosószódát, takarítani is, nagyon jó a zsíroldó hatása, nem büdös, nem drága és valamennyire környezetkímélő is.

2013. okt. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen budapwsti vagyok. Kipróbálom mindenképp. És a szappant is. Köszönöm szépen.
2013. okt. 16. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!