Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 C-fok elég a babának a...

20 C-fok elég a babának a kertes házban?

Figyelt kérdés
ha ezt szokja meg az jó,vagy kevés? a kisfiam is ezt szereti-nem érzi jól magát a melegben.
2013. nov. 5. 08:53
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

Bőven elég.

Nálunk 18 fok körül van, mikor tavaly télen született a lányom akkor is csak 19 fok körül volt a lakásban.

Nem egészséges a túlzottan meleg, a 20 fok nagyon ideális.

2013. nov. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk 23-24 fok van. Mi igy érezzük jól magunkat. Ha 23 alà megy, màr megtudok fagyni. Ha jól van felöltöztetve a fiad, sztem nem lehet gond.
2013. nov. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Nekem két lányom van, 4éves és 3 hónapos. A 4 éves pici korában sem bírta már a meleget,22 fokban már gyöngyözött az orra. A 20-21 fok volt neki kellemes. A másik pici is ránk ütött, ő sem szereti a meleget. Nagyon hamar beállt arra, hogy soha nincs nálunk 24-25 fok.

Nem kevés a 20 fok, ha ezt szokja meg.

2013. nov. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
Nem kertes házban, hanem gázos lakásban élünk. Amikor tavaly megszületett a pici 25 fok volt a lakásban, majd óvatosan csökkentettük 23 fokig a hőmérsékletet. Most is 23 fok van, ennél kevesebbnél mindannyian fázunk. Egy újszülött fel van ugyan öltöztetve, de alig mozog, szerintem 20 fokban megfagy:-) Én koraszülött osztályon dolgoztam, ott min. 27-28 fok van, hogy ne hűljenek ki a picik, akik már nincsenek inkubátorban. Mivel fél életemet ott töltöttem hozzászoktam a meleghez, otthon is fázós vagyok és a kisfiam is.
2013. nov. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó, azért ne keverd össze a csecsemőosztályt az otthoni körülményekkel!

A csecsemőosztályon nem fáznak a babák a hő miatt, otthon viszont van idő folyamatosan rájuk nézni, ölben vannak, be lehet őket takarni, jobban felöltöztetni.

Ráadásul ha igazán jó szakember lennél, tudhatnád, hogy ez az extrém meleg nagyon-nagyon egészségtelen.


Az Egyesült Királyságban pl. a 18 fok körüli hőmérséklet a normális, hülyének is néznének, ha 22-23 fokra felizzítanánk a ház melegét.

2013. nov. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm az infókat

egy kicsit félreérthető voltam-a nagyfiamról beszéltem. a pici baba fel van öltöztetve.ha tüsszög,akkor fázik,vagy csak az orrába ment valami?

2013. nov. 5. 09:50
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
A kisbabák a tüsszentéssel tisztítják ki az orrjárataikat, ez nem jelent megfázást.
2013. nov. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
58%

5!

Fogd vissza magad, mert én csak egy feltett kérdésre válaszoltam, ráadásul nem a csecsemőosztályról, hanem a koraszülött osztályról beszéltem ( a kettő nem ugyanaz!) és csak azért említettem, hogy ott töltöm a fél életemet hogy értsétek, miért vagyok ilyen fázós!

2013. nov. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!